برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

شریفی عنوان کرد:تکرار مسابقه تراکتورسازی و پاس طبق آیین نامه بود

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه در تکرار مسابقه تراکتورسازی تبریز و پاس همدان طبق آیین نامه عمل شده است، گفت: در چنین مواردی نیاز به صدور حکم نیست زیرا تخلفی که نیاز به صدور حکم باشد صورت نگرفته است.

 به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شریفی با بیان این مطلب در مورد تکرار مسابقه تیم های تراکتورسازی تبریز و پاس همدان از دقیقه 32 اظهار داشت : با توجه به اینکه باشگاه ها و تیم های باشگاهی در قبال تصمیمات و مقررات سازمان لیگ در رده های گوناگون مسابقات فوتبال به نوعی مقاومت می کنند از این رو مقررات موجود درهریک از رده های مربوطه در قالب تصمیم اعلام می شود و در واقع تصمیم کمیته انضباطی در اینگونه موارد اعمالی محسوب می شود نه تاسیسی .

شریفی افزود: مقررات فیفا در اینگونه موارد تکرار مسابقه را تجویز کرده و در ادامه تاکید کرده است که درصورت وجود مقررات خاص از سوی فدراسیون های ملی، آن مقررات اعمال شود . چنانچه درمیان کشورهای اروپایی هم چند کشور وجود دارد که با توجه به موقعیت خاص آب و هوایی و دشواری های ناشی از حوادث قهری به تکرار مسابقه ازهمان دقیقه حکم می دهد.
  شریفی در ادامه اظهار داشت : درماده 30 آیین نامه درباره بازی های نیمه تمام یا عدم حضور در مسابقات آمده تصمیم گیری در مورد عدم حضور یک تیم در مسابقه تعیین شده یا تعیین تکلیف دوباره مسابقاتی که به دلیل قوه قهریه (شرایط جوی، قطع برق و ...) نیمه تمام مانده است، بعد ازارائه گزارش و اظهارنظر کارشناسی کمیته مسابقات و هیئت اجرایی برگزاری مسابقات در رده مربوطه، برعهده کمیته انضباطی بوده و رای کمیته در این مورد قطعی است.   وی تصریح کرد : برهمین اساس کمیته انضباطی ازسازمان لیگ استعلام به عمل آورده و مقررات موجود در آن را اخذ کرد که در آن متذکر شده است در بازی هایی که به علت حوادث قهریه متوقف شده و تخلفی درآن مشهود نیست ازهمان  دقیقه ای که بازی قطع شده، تکرارخواهد شد.
تاریخ: 1389/5/25
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: