برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قطبي و دوستي گزارش خود را ارائه كردند

جلسه کميته فني فدراسيون با حضور کفاشيان، محمد نبي، معيني، ترابيان، حسيني، قطبي، امير حسين پيرواني، دوستي، اکبرمحمدي، منصوريان و افاضلي برگزار شد.

اعضا درخصوص ارائه گزارش از سفر تيم ملي بزرگسالان به ارمنستان و همچنين بررسي دست آوردهاي سفر تيم هاي جوانان و نوجوانان به اسلواکي، اوکراين، آلمان و اردن به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در ابتداي جلسه افشين قطبي در خصوص آخرين اردوي اين تيم که در تهران و ارمنستان برگزار شد، گفت: در مدت زمان حضور در اين اردو 4 جلسه تمرين داشتيم و بازيکنان را به لحاظ ميزان چربي و قدرت بدني مورد بررسي و آزمايش قرار داديم که نسبت به اردوي اتريش بهتر شده بودند.در اين اردو 21 بازيکن را به ارمنستان برديم که شامل 18 بازيکن و 3 گلر بود و پيش از برگزاري ديدار با ارمنستان، در ايروان يک تمرين را برگزار کرديم.
وي در ادامه درخصوص ديدار با ارمنستان افزود: از نيمه اول بازي رضايت نداشتم چرا که شرايط زمين مسابقه و داوري به گونه اي بود که در وضعيت روحي بازيکنان تاثير زيادي گذاشت و البته بايد در خصوص داوري و شرايط آن روي بازيکنان به لحاظ رواني بيشتر کار کنيم، چرا که در مسابقات جام ملت هاي آسيا در قطر و مسابقات غرب آسيا شرايط اينگونه است و بازيکنان بايد خود را با اين شرايط بيشتر وفق بدهند. در نيمه دوم با تعويض هايي که انجام شد و پنالتي که رحمتي گرفت بازيکنان به حالت عادي برگشتند و حتي بعد از آنکه تيم ما با اخراج نکونام 10 نفره شد باز هم توانستيم کنترل بازي را در اختيار بگيريم و در نهايت با زدن 3 گل پيروز ميدان باشيم. البته از حق نبايد گذشت که ارمنستان تيم خوبي بود و به لحاظ فيزيک بدني از قدرت بالايي برخوردار بود.
در ادامه جلسه دوستي سرمربي تيم جوانان در خصوص سفرش به اسلواکي و اوکراين گفت:هميشه معتقد بودم که بازيکنان و مربيان با استعدادي در ايران وجود دارند و البته دراردويي که برگزار کرديم اين امر به وضوح مشاهده شد که اين پتانسيل وجود دارد.چرا که تيم ما در مقابل کشورهاي پيشرفته در فوتبال توانست نتايج خوبي را کسب کند.
وي در خصوص ديدار هاي برگزار شده در اردوي اسلواکي گفت: در اين کشور با دو تيم بازي کرديم که اولين تيم ،يکي از تيم هاي دسته اولي بزرگسالان ترکيه با نام مسين ايدن بود که هزينه بسيار بالايي را براي ورود به ليگ برتر اين کشور انجام داده است و ما توانستيم در30 دقيقه اول 6 گل به آنها بزنيم.به گونه اي که بازيکنان اين تيم به سختي عصبي شدند و بازي خشني را در پيش گرفتند و کار به جايي رسيد که بنا به صلاحديد فريدون معيني و براي جلوگيري از مصدوميت هاي بيشتر تصميم به پايان بازي در دقيقه 75 گرفتيم.
دوستي افزود: در بازي دوم در مقابل استرادا قرار گرفتيم که از بازيکنان ذخيره خود استفاده کرديم و تا دقيقه 70 دو بر يک عقب بوديم و در نهايت چون نمي خواستيم بازي را واگذار کنيم، بازيکنان اصلي را وارد زمين کرده و اين ديدار با نتيجه 2 بر 2 به پايان رسيد.
وي در ادامه در خصوص تورنمنت برگزار شده در اوکراين گفت: دربازي اول،با اوکراين قهرمان اروپا رو به رو شديم و تا دقيقه 30 ، سه گل را به آنها زديم و از آن به بعد بود که با اخراج يکي از بازيکنانمان 10 نفره شديم که اين خود اتفاقي خوب براي تيم ما بود چرا که توانستيم به اجبار بازي 10 نفره را نيز تجربه کنيم.با اين حال در نيمه دوم با وجود اينکه يک بازيکن از آنها کمتر داشتيم،توانستيم يک گل ديگر را به آنها بزنيم و بازي با نتيجه 4 بر2 به پايان رسيد.
دوستي در خصوص بازي هاي بعدي تيم ملي زير 19 سال گفت: ايران تنها تيمي بود که قبل از ورود به اوکراين در يک اردوي خارجي حضور داشت، دو بازي سخت را انجام داد و با يک پرواز از اسلواکي به اوکراين آمد و يکي از بهترين بازيکنانمان به دليل مصدوميت در اوکراين با تيم بازي نکرد.در نتيجه تيم ما به لحاظ بدني افت کرده بود.
وي افزود: بازي با روسيه بلافاصله روز بعد از ديدار با اوکراين بود و به دليل خستگي بازيکنان و بازي سختي که در پيش داشتيم،فرصت يک ريکاوري را هم نداشته و با همين شرايط به مصاف تيمي رفتيم که تمام بازيکنان آنها زير 21 سال بودند، به لحاظ بدني و فيزيکي از بازيکناني با قد بلند و قدرت بدني بالا برخوردار بودند و در اين ديدار يک بر صفر جلو بوديم. به خاطر يک اشتباه و در يک شروع مجدد يک گل را دريافت کرديم و در نهايت در دقيقه 89 با دريافت يک گل ديگر از روسيه ، بازي را واگذار کرديم.
وي در پايان ضمن تشکراز فدراسيون فوتبال به جهت درنظر گرفتن اردوهاي خوب براي اين تيم گفت: تمام هدف ما بايد استفاده از اين اردوها و تورنمنت ها براي هماهنگي بيشتر تيم و بازيکنان با هم و با تفکرات مربي باشد و اگر ديداري را واگذار کرديم نبايد در سياست فدراسيون و تلاشمان براي آينده خللي به وجود آيد.

 

تاریخ: 1389/5/25
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: