برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از سنگاپور/عسکری: هر دو مدال تکواندو کاران طلا است/ به خاطر تغییرات غافلگیر شدیم

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان ضمن تمجید از عملکرد ورزشکاران این رشته در بازی‌های المپیک نوجوانان، گفت: اعتقادم بر این است که هر دو مدالی که توسط تکواندوکاران به دست آمد، طلایی است.

فریبرز عسکری پس از کسب مدال طلا توسط کاوه رضایی که دومین مدال تکواندوکاران به حساب می‎آید، در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به سنگاپور اظهارداشت: ورزشکاران ما فوق‏العاده بودند. دو مدالی که در این بازی‏ها گرفتیم حاصل 4 ماه تلاش و تمرین شبانه روزی است.

وی در ادامه  تصریح کرد: در سنگاپور به یک باره تعداد تکواندوکاران هر وزن و حتی قوانین وزن تغییر کرد. از این تغییرات غافلگیر شدیم با این حال نتیجه گرفتیم. از این بابت خوشحالم.

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان یادآور شد: در بازی‎های المپیک نوجوانان هیچ حریفی دست و پا بسته نیست. البته ورزشکارانی که به خاطر کسب سهمیه به سنگاپور آمدند به مراتب بهتر از ورزشکارانی کار کردند که از طریق وایلد کارت در بازی‎ها شرکت کرده اند. این نشان از رشد تکواندو دارد. دیگر هیچ  کس زنگ تفریح نیست.

عسگری تاکید کرد: زمانی که اردوهای آمادگی را آغاز کردیم ضریب آمادگی ورزشکاران 17- بود اما هنگام اعزام این ضریب به 20+ افزایش یافته بود. این نشان از پیشرفت آنها دارد.

وی با تاکید بر اینکه محمد سلیمانی به دلیل مصدومیت قادر به حضور در دیدار نهایی مسابقات تکواندو وزن 48- نشد، گفت: این درحالی است که آمادگی او بیشتر از کاوه رضایی بود. من اعتقاد دارم کاروان ایران در رشته تکواندو صاحب دو مدال طلا شده است. البته کاوه رضایی واقعا مستحق مدال طلا بود.

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان در پایان اظهارداشت: برای رشته کشتی و ورزشکاران این رشته احترام زیادی قائل هستم اما واقعیت این است که تکواندو با نتایجی که کسب کرده و شرایطی که دارد، امروز رشته اول ایران به حساب می‎آید.

در جریان نخستین دوره بازی‏های المپیک نوجوانان کاوه رضایی امروز دوشنبه دروزن 55- کیلوگرم صاحب مدال طلا شد. محمد سلیمانی نیز روز گذشته دروزن 48- به مدال نقره دست یافت.


تاریخ: 1389/5/25
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: