برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در جلسه كميته فنيقطبي و دوستي گزارش خود را ارائه كردند

به گزارش خبرگزاري فارس، جلسه كميته فني فدراسيون با حضور كفاشيان، محمد نبي، معيني، ترابيان، حسيني، قطبي، امير حسين پيرواني، دوستي، اكبرمحمدي، منصوريان و افاضلي برگزار شد.
اعضا درخصوص ارائه گزارش از سفر تيم ملي بزرگسالان به ارمنستان و همچنين بررسي دست آوردهاي سفر تيم هاي جوانان و نوجوانان به اسلواكي، اوكراين، آلمان و اردن به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در ابتداي جلسه افشين قطبي در خصوص آخرين اردوي اين تيم كه در تهران و ارمنستان برگزار شد، گفت: در مدت زمان حضور در اين اردو 4 جلسه تمرين داشتيم و بازيكنان را به لحاظ ميزان چربي و قدرت بدني مورد بررسي و آزمايش قرار داديم كه نسبت به اردوي اتريش بهتر شده بودند.در اين اردو 21 بازيكن را به ارمنستان برديم كه شامل 18 بازيكن و 3 گلر بود و پيش از برگزاري ديدار با ارمنستان، در ايروان يك تمرين را برگزار كرديم.
وي در ادامه درخصوص ديدار با ارمنستان افزود: از نيمه اول بازي رضايت نداشتم چرا كه شرايط زمين مسابقه و داوري به گونه اي بود كه در وضعيت روحي بازيكنان تاثير زيادي گذاشت و البته بايد در خصوص داوري و شرايط آن روي بازيكنان به لحاظ رواني بيشتر كار كنيم، چرا كه در مسابقات جام ملت هاي آسيا در قطر و مسابقات غرب آسيا شرايط اينگونه است و بازيكنان بايد خود را با اين شرايط بيشتر وفق بدهند. در نيمه دوم با تعويض هايي كه انجام شد و پنالتي كه رحمتي گرفت بازيكنان به حالت عادي برگشتند و حتي بعد از آنكه تيم ما با اخراج نكونام 10 نفره شد باز هم توانستيم كنترل بازي را در اختيار بگيريم و در نهايت با زدن 3 گل پيروز ميدان باشيم. البته از حق نبايد گذشت كه ارمنستان تيم خوبي بود و به لحاظ فيزيك بدني از قدرت بالايي برخوردار بود.

در ادامه جلسه دوستي سرمربي تيم جوانان در خصوص سفرش به اسلواكي و اوكراين گفت:هميشه معتقد بودم كه بازيكنان و مربيان با استعدادي در ايران وجود دارند و البته دراردويي كه برگزار كرديم اين امر به وضوح مشاهده شد كه اين پتانسيل وجود دارد.چرا كه تيم ما در مقابل كشورهاي پيشرفته در فوتبال توانست نتايج خوبي را كسب كند.
وي در خصوص ديدار هاي برگزار شده در اردوي اسلواكي گفت: در اين كشور با دو تيم بازي كرديم كه اولين تيم ،يكي از تيم هاي دسته اولي بزرگسالان تركيه با نام مسين ايدن بود كه هزينه بسيار بالايي را براي ورود به ليگ برتر اين كشور انجام داده است و ما توانستيم در30 دقيقه اول 6 گل به آنها بزنيم.به گونه اي كه بازيكنان اين تيم به سختي عصبي شدند و بازي خشني را در پيش گرفتند و كار به جايي رسيد كه بنا به صلاحديد فريدون معيني و براي جلوگيري از مصدوميت هاي بيشتر تصميم به پايان بازي در دقيقه 75 گرفتيم.
دوستي افزود: در بازي دوم در مقابل استرادا قرار گرفتيم كه از بازيكنان ذخيره خود استفاده كرديم و تا دقيقه 70 دو بر يك عقب بوديم و در نهايت چون نمي خواستيم بازي را واگذار كنيم، بازيكنان اصلي را وارد زمين كرده و اين ديدار با نتيجه 2 بر 2 به پايان رسيد.
وي در ادامه در خصوص تورنمنت برگزار شده در اوكراين گفت: دربازي اول،با اوكراين قهرمان اروپا رو به رو شديم و تا دقيقه 30 ، سه گل را به آنها زديم و از آن به بعد بود كه با اخراج يكي از بازيكنانمان 10 نفره شديم كه اين خود اتفاقي خوب براي تيم ما بود چرا كه توانستيم به اجبار بازي 10 نفره را نيز تجربه كنيم.با اين حال در نيمه دوم با وجود اينكه يك بازيكن از آنها كمتر داشتيم،توانستيم يك گل ديگر را به آنها بزنيم و بازي با نتيجه 4 بر2 به پايان رسيد.
دوستي در خصوص بازي هاي بعدي تيم ملي زير 19 سال گفت: ايران تنها تيمي بود كه قبل از ورود به اوكراين در يك اردوي خارجي حضور داشت، دو بازي سخت را انجام داد و با يك پرواز از اسلواكي به اوكراين آمد و يكي از بهترين بازيكنانمان به دليل مصدوميت در اوكراين با تيم بازي نكرد.در نتيجه تيم ما به لحاظ بدني افت كرده بود.
وي افزود: بازي با روسيه بلافاصله روز بعد از ديدار با اوكراين بود و به دليل خستگي بازيكنان و بازي سختي كه در پيش داشتيم،فرصت يك ريكاوري را هم نداشته و با همين شرايط به مصاف تيمي رفتيم كه تمام بازيكنان آنها زير 21 سال بودند، به لحاظ بدني و فيزيكي از بازيكناني با قد بلند و قدرت بدني بالا برخوردار بودند و در اين ديدار يك بر صفر جلو بوديم. به خاطر يك اشتباه و در يك شروع مجدد يك گل را دريافت كرديم و در نهايت در دقيقه 89 با دريافت يك گل ديگر از روسيه ، بازي را واگذار كرديم.
وي در پايان ضمن تشكراز فدراسيون فوتبال به جهت درنظر گرفتن اردوهاي خوب براي اين تيم گفت: تمام هدف ما بايد استفاده از اين اردوها و تورنمنت ها براي هماهنگي بيشتر تيم و بازيكنان با هم و با تفكرات مربي باشد و اگر ديداري را واگذار كرديم نبايد در سياست فدراسيون و تلاشمان براي آينده خللي به وجود آيد.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/25
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: