برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در جواب به تراكتورسازيشريفي: بر اساس آئين‌نامه عمل كرده‌ايم

به گزارش خبرگزاري فارس، مجتبي شريفي در مورد بازي تراكتورسازي و پاس همدان و برگزاري آن از دقيقه 34، اظهار داشت: در موارد اين چنيني نيازي به صدور حكم نيست. تخلفي كه نياز به صدور حكم باشد، صورت نگرفته است. با توجه به اينكه باشگاه ها در قبال تصميمات و مقررات سازمان ليگ در رده هاي گوناگون مسابقات فوتبال به نوعي مقاومت مي كنند. مقررات موجود در هر يك از رده هاي مربوطه در قالب تصميم اعلام مي شود و در حقيقت تصميم كميته انضباطي در اينگونه موارد اعمالي محسوب مي شود نه تاسيسي.
وي افزود: مقررات فيفا در اينگونه موارد، تكرار مسابقه را تجويز كرده است. در ادامه تاكيد كرده كه در صورت وجود وجود مقررات خاص از سوي فدراسيون هاي ملي آن مقررات اعمال مي شود. چنانچه در ميان كشورهاي اروپايي هم چند كشور وجود دارد كه با توجه به موقعيت خاص آب و هوايي و دشواري هاي ناشي از تكرار ابتداي مسابقه در موارد حوادث قهري به تكرار مسابقه از همان دقيقه حكم مي دهد.

شريفي تصريح كرد: در ماده 30 آئين نامه درباره بازي هاي نيمه تمام يا عدم حضور در مسابقات آمده است،تصميم گيري در مورد عدم حضور يك تيم در مسابقه تعيين شده يا تعيين تكليف دوباره مسابقات يكه به دليل قوه قهريه(شرايط جوي،قطع برق و ...)نيمه تمام مانده است،بعد از ارائه گزارش و اظهار نظر كارشناسي كميته مسابقات و هيات اجرايي برگزاري مسابقات در رده مربوطه، بر عهده كميته انضباطي بوده و راي كميته در اين مورد قطعي است. بر همين اساس كميته انضباطي از سازمان ليگ استعلام به عمل آورده و مقررات موجود در آن را اخذ كرد كه در آن متذكر شده است. در بازي هايي كه به علت حوادث قهريه متوقف شده و تخلفي در آن مشهود نيست از همان دقيقه اي كه بازي قطع شده، تكرار خواهد شد.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/25
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: