برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دبیر ستاد منشور اخلاقی: هیچ بازیكنی حق تظاهر به روزه خواری را ندارد

دبیر ستاد منشور اخلاقی سازمان لیگ برتر فوتبال گفت : هیچ بازیکنی حتی با عذر شرعی هم حق تظاهر به روزه خواری در تمرین های تیمش را ندارد . حجت السلام علیپور در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر درباره اخراج علی کریمی از تیم فوتبال استیل آذین گفت : این موضوع یک مسئله داخلی باشگاه استیل آذین است و ما نمی توانیم درباره آن دخالت کنیم .

وی افزود : درباره روزه خواری علی کریمی منتظر گزارش باشگاه استیل آذین بودیم که نامه این باشگاه به فدراسیون فوتبال ارسال شده است و بر اساس این گزارش درباره این بازیکن تصمیم خواهیم گرفت .

دبیر ستاد منشور اخلاقی درباره زیاد بودن این موضوع در میان بازیکنان هم افزود : عمده بازیکنان فوتبال مسلمان و پایبند به مذهب هستند ولی باید پذیرفت فصل تابستان است و برخی از بازیکنان مسافر هستند و یا اینکه برای روزه نگرفتن عذر شرعی  دیگری  دارند .

علیپور گفت : فدراسیون فوتبال بر اساس وظیفه شرعی و قانونی خود در نامه ای به همه باشگاه ها اعلام کرد تمرین های خود را دو ساعت قبل از افطار برگزار کنند یا اینکه تمرین های آنها پس از افطار برگزار شود .

وی گفت : برای پیشبرد این پیشنهاد از باشگاه ها خواستیم با حضور کاپیتان های تیم و دیگر اعضای کادر فنی ستادی تشکیل دهند تا به انجام این تصمیم کمک شود . بیشتر بازیکنان فوتبال در شهر خود بازی می کنند و از نظر سلامتی بدن هم مشکلی ندارند پس باید روزه بگیرند و کسانی هم که عذرشرعی دارند به هیچ عنوان حق تظاهر به روزه خواری را ندارند .

حجت السلام علیپور گفت : موقعی که آجورلو مدیر عامل پاس بود هر روز برای اعضای تیم اتوبوس می گرفت و تیم را به اتوبان کرج می برد تا اعضای تیم از حد ترخص خارج شوند و بتوانند بدون مشکل تمرین خود را برگزار کنند تا اعضای تیم دچار مشکل نشوند .

وی گفت : به هر صورت تظاهر به روز خواری از هر نظر محکوم است و هیچ بازیکنی حق ندارد این کار را انجام دهد و باشگاه و بازیکنان درباره این موضوع مسئول هستند .
تاریخ: 1389/5/25
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: