برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سرخ‌ها هنوز در حد قهرماني نيستند فرار پرسپولیس از آبادان

ورزش > فوتبال  - گرفتن 3 امتیاز از صنعت نفت آن هم در شرایط ویژه آب و هوایی آبادان، کار چندان ساده‌ای نبود ولی شاگردان علی دایی در این بازی حساس موفق به شکست دادن تیمی شدند که از 3 بازی قبلی خود 9 امتیاز گرفته بود

پرسپولیس اما در شرایطی برنده این دیدار لقب گرفت که از لحاظ ایجاد موقعیت گل و درصد مالکیت بازی برتری خاصی نسبت به صنعت نفت نداشت. در این دیدار سرخ‌های تهران تا حدودی هم خوش‌شانس بودند که ضربات بازیکنان حریف 2بار به تیر دروازه اصابت کرد و علیرضا حقیقی هم چند بار با واکنش‌های خود مانع از بازشدن دروازه پرسپولیس شد.

پرسپولیس در 4 بازی گذشته موفق به کسب 9 امتیاز شد که این آمار قابل‌قبولی است. نکته قابل توجه در خصوص تاکتیک تیمی پرسپولیس، به تفکرات دایی در فاز دفاعی مربوط می‌شود. او برای نتیجه گرفتن ابتدا گل نخوردن را مهم‌تر از گل زدن می‌داند و در تمرینات هم بارها به بازیکنان گوشزد کرده که اول باید به فکر گل نخوردن باشند.

این تفکر اما با ماهیت پرسپولیس که از سال‌های دور این تیم را به هجومی‌ترین تیم تاریخ فوتبال ایران تبدیل کرده، متفاوت است و بی‌جهت نیست که مثل سال‌های گذشته دیگر شاهد انجام بازی تهاجمی از سوی سرخ پوشان پایتخت نیستیم. پرسپولیس در 4 بازی گذشته مثل خیلی از تیم‌های مدعی از جمله سپاهان، استیل‌آذین و استقلال در حد یک قهرمان بازی نکرده ولی موضوعی که شاید هواداران این تیم را نگران کند، کمبود بازیکن ستاره یا سرنوشت ساز در جمع سرخ‌هاست.

هر چند سپاهان، استیل آذین و استقلال نیز هنوز توقعات را برآورده نکرده‌اند ولی حضور مهره‌های تاثیرگذار باعث می‌شود که شرایط آنها احتمالا در هفته‌های آینده تغییر کند ولی پرسپولیس در این فصل، خالی از ستاره است.

تیم دایی در قلب خط دفاعی بازیکن مطمئنی ندارد و بی‌جهت نیست که در 4 بازی قبلی از ترکیب شیث رضایی، سپهر حیدری، رضا نورمحمدی و مجتبی شیری با ترکیب‌های مختلف به‌عنوان2 مدافع میانی استفاده شد. مدافعان کناری پرسپولیس از جمله علیرضا محمد، حمید علی عسگر، جلال اکبری و ابراهیم شکوری هم بیشتر در کارهای دفاعی موفق هستند و احتمال اینکه آنها در کارهای تهاجمی شرکت کنند و پاس گل بدهند نزدیک به صفر است.

شرایط پرسپولیس در خط هافبک چندان بحرانی نیست ولی این موضوع کاملا مشخص است که سپاهان، استیل آذین و استقلال در خط میانی وضعیت بهتری دارند. در خط حمله اما هادی نوروزی و غلامرضا رضایی عملکرد قابل‌قبولی داشتند ولی پرسپولیس در صورت مصدومیت و محرومیت این دو بازیکن دچار مشکل خواهد شد.

اعتراض سرمربی صنعت نفت

کاسیمیرو، سرمربی صنعت نفت بعد از پایان بازی به‌شدت از قضاوت سعید مظفری‌زاده ناراحت بود. او در این مورد می‌گوید:« اگر داور آن پنالتی مشکوک را برای ما می‌گرفت شانس به تساوی کشاندن بازی را داشتیم. پنالتی فرصت مناسبی برای گلزنی است و داور میدان این فرصت را از ما گرفت. نمی‌دانم داور چرا من را از زمین اخراج کرد؟ من تنها با بازیکنان خود صحبت می‌کردم و هیچ حرفی به داور نزدم. او باید در خصوص این تصمیم پاسخگو باشد.» این جملات دایی هم بعد از پیروزی در آبادان در نوع خودش جالب است:« این دیدار بدون تماشاگر نبود و ما هرجا که نگاه می‌کردیم در بیرون ورزشگاه هواداران صنعت نفت را می‌دیدیم.

هواداران این تیم اگر در ورزشگاه حضور داشتند و تیم خود را حمایت می‌کردند بدون شک کار ما سخت‌تر می‌شد. این ظلمی است که در حق فوتبال آبادان شده و هواداران پایبند این تیم نتوانستند از نزدیک تیم خود را حمایت کنند. امیدوارم آنها دیگر رفتاری نداشته باشند تا با محرومیت مواجه شوند.»

رضایی: دنبال آقای گلی نیستم

غلامرضا رضایی در آبادان، باز هم یگ گل حساس و 3 امتیازی برای تیمش به ثمر رساند. او اما به آقای گل شدن فکر نمی‌کند. رضایی می‌گوید:«اگر بخواهم دنبال آقای گلی باشم، در موقعیت‌هایی که به دست می‌آورم خودخواهی خواهم کرد که این به نفع خودم و پرسپولیس نیست.

من اصلا به فکر آقای گلی نیستم. در ضمن همیشه وقتی تیمی گل می‌زند باید آن گل را به حساب همه بازیکنان تیم گذاشت و من فقط نقش تمام‌کننده را داشتم.» رضایی در مورد بازی می‌گوید:«می‌دانستیم بازی سختی پیش رو داریم و در برابر تیمی بازی می‌کنیم که 3 برد پیاپی داشته اما با برنامه کامل پا به این میدان گذاشته بودیم. با تیمی بازی داشتیم که به هر ترتیب صدر جدول را در اختیار داشت و این در حالی بود که گرمای شدید هوا هم سختی بازی را دوچندان کرده بود.»

تاریخ: 1389/5/25
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: