برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نفت و اولین حضور/صنعت نفت و آینده ای مبهم/ تنها یک بازیکن لیگ برتری در آبادان حضور دارد

اهواز - خبرگزاری مهر: با وجود اینکه صنعت نفت آبادان موفق شد پس از چند سال غیبت به لیگ برتر باشگاه های کشور صعود کند اما شیوه تدارک این تیم برای حضور در لیگ برتر تردیدهای فراوانی برای موفقیت زردپوشان در لیگ برتر را ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر در آبادان، صنعت نفت آبادان روز سه شنبه در اولین گام در رقابتهای لیگ برتر به مصاف تیم شاهین بوشهر می رود تا توان این تیم برای ادامه رقابتهای این فصل مشخص شود هر چند بسیاری از پیشکسوتان فوتبال آبادان که از نزدیک شاهد تحولات این تیم هستند در خصوص موفقیت تیم فعلی صنعت نفت تردیدهای فراوانی دارند.

صنعت نفت در حالی با پیروزی قاطع بر تیم داماش گیلان به رقابتهای لیگ برتر صعود کرد که تا آغاز رقابتها تنها 18 روز باقی مانده بود و این موضوع نشان دهنده ضعف برنامه ریزان فوتبال کشور برای ایجاد عدالت و رعایت مساوات را می رساند.
در حالیکه تیمهای لیگ برتری در حالی سپری کردن اردوهای دوم و سوم خود برای آغاز رقابتها بودند و حتی برخی از آنها لیست فصل آینده خود را نیز تکمیل کرده بودند صنعت نفت هنوز در تب و تاب صعود یا عدم صعود از رقابتهای دسته اول بود بنابراین با چنین شرایطی باید این حق را به نفتی ها داد که موفق به جذب بازیکنان مورد نظر خود نباشند.
حتی این مورد باعث شده عبدالله کعبی نماینده آبادان در مجلس در نامه ای به سعیدلو رئیس سازمان ورزش از وی درخواست کند که دو بازی ابتدایی صنعت نفت در لیگ برتر به تعویق بیفتد که ظاهرا سازمان لیگ با این تقاضا مخالفت کرد.
این شرایط باعث شد صنعت نفت در فصل نقل و انتقالات مجبور به حفظ ترکیب خود در رقابتهای فصل قبل لیگ دسته اول شد و تنها چند بازیکن از تیمهای دسته اولی همانند شموشک نوشهر و همچنین امید شریفی نسب بازیکن پا به سن گذشته و آبادانی فصل قبل سایپا را به خدمت گرفت این در حالیست که با نگاهی واقع بینانانه به رقابتهای سال قبل دسته اول می توان به این نتیجه رسید که صعود نفت نه به لطف داشتن تیمی قدرتمند که به دلیل حضور تیمهای فوق العاده ضعیف در گروه زردپوشان بود.
بنابراین با یک حساب سرانگشتی می توان نتیجه گرفت که تیم صنعت نفت با تیمی که بتواند در برابر تیمهای لیگ برتری قد علم کند زمین تا آسمان فاصله دارد و هواداران پرشمار این تیم نباید انتظار فراوانی از تیم خود داشته باشند بلکه تنها باید به امید بقا در لیگ برتر تیم خود را حمایت کنند.
از سویی دیگر صنعت نفت برای اولین بازی خود در لیگ برتر که سه شنبه در بوشهر و در برابر تیم شاهین خواهد بود دو بازیکن خود به نام های فرهاد آل خمیس که یکی از مهره های کلیدی صنعت نفت در خط دفاعی است و همچنین عباس مرداسی را به همراه ندارد تا دغدغه های آلفردو کاسمیرو مربی زردپوشان بیش از پیش شود.
در عین حال این روزها باز هم حاشیه های همیشگی صنعت نفت که همواره کمر این تیم را در رقابتهای مختلف خم کرده است آغاز شده و این باز به گفته نماینده آبادان در مجلس حضور برخی دلالان در کادر مدیریتی نفت باعث ایجاد نگرانی های فراوانی شده به گونه ای که باعث اعتراض شدید فوتبالدوستان آبادان به این وضعیت شده است.
عبدالله کعبی در این خصوص به خبرنگار مهر در آبادان گفت: شاید صنعت نفت در سالهای اخیر تیم چندان قدرتمندی نبوده است ولی این تیم از عقبه و پیشینه تاریخی برخوردار است و پیشکسوتان شایسته ای در فوتبال آبادان حضور دارند که می توان از آنها در هر مسئولیتی استفاده کرد.
وی افزود: متاسفانه این روزها برخی دلال ها از شهرهای اطراف آبادان وارد کادر مدیریتی این تیم شده اند که حتی سواد خواندن و نوشتن نیز ندارند و این موضوع جای تعجب فراوانی دارد که چگونه و از طریق چه کانالی این افراد وارد تیم صنعت نفت می شوند.
کعبی تصریح کرد: بارها به مدیرعامل باشگاه صنعت نفت این موضوع را گوشزد کرده ایم که این تیم برای آبادانها به معنی زندگی است و هیچ کس حق ندارد با فعالیتهای نسنجیده این تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر را نابود کند به همین دلیل مدیرعامل باشگاه صنعت نفت باید هر چه سریعتر باشگاه را از وجود دلالها پاکسازی کند چرا که عواقب خطرناکی در انتظار این تیم است.
نماینده آبادان بیان کرد: نمی توانیم در خصوص آینده باشگاه صنعت نفت بی تفاوت باشیم و شاهد تضعیف تیم باشیم به همین دلیل عملکرد مدیریت این باشگاه را زیر ذره بین قرار خواهیم داد و در زمان مقتضی واکنش نشان خواهیم داد.
تاریخ: 1389/5/4
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: