برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

گزارش خبرنگار مهر از سنگاپور/هاشمی: عملکرد کاروان ایران رضایتبخش است/ تکواندو گل کاشت

سرپرست کاروان اعزامی کشورمان به المپیک نوجوانان با بیان این جمله که "تکواندو گل کاشت" رضایتمندی خود را از نتایج تکواندوکاران در این پیکارها را ابراز داشت و گفت: در سه رشته دیگر نیز شانس کسب مدال داریم که امیدواریم بتوانیم با همت ورزشکاران نوجوان به این مهم دست پیدا کنیم.

کیومرث هاشمی در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به سنگاپور ضمن با بیان این مطلب افزود: هر شب نشستی با مسئولان کاروان ایران داریم و مسائل و مشکلات مختلف کاروان را بررسی می کنیم تا خدای ناکرده به تیم‌ها و نفرات‌مان ضربه‌ای وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز کاروان ایران مشکل و حاشیه‌ای نداشته و اوضاع ورزشکاران ایرانی مساعد است، افزود: البته مشکلات جزیی هم بوده که با پیگیری سرپرستان تیم‌ها و کاروان خیلی زود برطرف شده است. خوشبختانه با مورد حادی برخورد نکرده‌ایم که نگران کننده باشد و کارها روی روال طی می‌شود.

سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک سنگاپور سطح این دوره از پیکارهای المپیک را مطلوب خواند و گفت: ما تا به امروز نتایج خوبی کسب کرده‌ا‌یم. کسب سه مدال در تکواندو و کشتی تقریبا قابل پیش بینی بود. البته در رشته‌های والیبال، وزنه برداری و کشتی آزاد هم شانس مدال داریم که امیدوارم توفیقات کاروان ایران تداوم داشته باشد.

هاشمی شرایط کسب مدال در بازی‌هایی چون المپیک را دشوار خواند و گفت: در المپیک تمامی کشورها با قدرت حاضر می شوند و برای مدال می جنگند. با این شرایط تکواندو ایران گل کاشت و صاحب یک مدال طلا و یک مدال نقره شد. اعتقاد دارم که یوسف قادریان هم اگر کمی دقت می کرد، می توانست به جای مدال برنز صاحب مدال طلای المپیک شود.

سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک نوجوانان در خصوص مشکلی که در راه حضور محمد سلیمانی در دیدار نهایی وزن 48- کیلوگرم مسابقات تکواندو به وجود آمد، گفت: مصدومیت همیشه در ورزش وجود دارد و طبیعی است. سلیمانی با وجود شایستگی زیادی که داشت با عود کردن مصدومیتش پیش از دیدار نهایی وزن 55- کیلوگرم مسابقات تکواندو از دستیابی به مدال طلای این وزن بازماند. سلیمانی از ورزشکاران ارزنده ماست که قطعا در آینده عناوین زیادی را برای ورزش کشور کسب خواهد کرد. من به دنبال اتفاقات روز یکشنبه به سلیمانی دلداری دادم و از او خواستم با روحیه خود را برای پیکارهای پیش رو آماده کند.

وی با طرح دوباره این موضوع که میدان المپیک نوجوانان میدان بروز و ظهور استعدادهاست و کمیته بین المللی المپیک با طرح برگزاری این بازی‌ها به دنبال پرورش استعدادهای ورزشکاران نوجوانان و آشنا کردن آنها با اصول ورزش حرفه‌ای بوده است، افزود: کمیته بین المللی المپیک علاوه بر مسائل فنی به بعد آموزشی بازی‌های المپیک نوجوانان نیز توجه ویژه داشته و به دنبال آن است که ورزشکاران بیاموزند چطو کنار هم زندگی کنند، آداب معاشرت را بیاموزند و...

معاونت امور تربیت بدنی و ورزش وزارت آموزش و پرورش در ادامه از برگزاری رویدادی چون المپیاد ورزشی دانش آموزان در کشورمان یاد کرد و با اشاره به تشابه آن با بازی‌های المپیک نوجوانان گفت: ما با همکاری کمیته ملی المپیک نخستین دوره المپیاد ورزشی دانش آموزان را در کشور برگزار کردیم و به کمیته بین المللی المپیک نیز پیشنهاد کرده‌ایم دانش آموزان پیش از حضور در بازی‌های المپیک نوجوانان در المپیاد جهانی دانش آموزان شرکت کنند که امیدواریم این پیشنهاد پذیرفته شود.


تاریخ: 1389/5/25
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: