برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تحليل نيل اسپورت از اخراج علي كريمي: ناديده گرفتن او مي‌تواند يك چالش براي فوتبال ايران باشد

آخراج علي كريمي از تيم متمول استيل آذين كه قصد بزرگي در بين تيم‌هاي مطرح فوتبال ايران را دارد، به خبر اول فوتبال در خاورميانه و آسيا تبديل شده است.

تلويزيون نيل اسپورت با بيان اين مطلب كه علي كريمي از ستارگان بزرگ فوتبال آسيا و ايران به شمار مي‌رود مراحل فوتبال حرفه‌اي خود را تا حضور در باشگاه بايرن مونيخ تجربه كرد.

مفسر نيل اسپورت با اشاره به حواشي زياد در اطراف فوتبال باشگاهي و ملي در ايران گفت: اين بار علي كريمي نه به خاطر اخراج از تيم ملي ايران بلكه به عنوان روزه‌خواري در ماه مبارك رمضان از يكي از مهم‌ترين باشگاه‌هاي فوتبال ايران اخراج شده است.

وي گفت: در شرايطي كه ايران بدون علي كريمي در مقدماتي جام جهاني گذشته موفق به صعود نشد و اختلافات او با علي دايي ديگر ستاره تيم ملي ايران، ايران را از صعود باز داشت و تلاش‌ها براي بازگرداندن علي كريمي در دوران قطبي بار ديگر اين بازيكن را با تيم ملي ايران آشتي داد، اين بار همزمان با عدم دعوت كريمي به ديدار تداركاتي تيم ملي ايران با عربستان، خبر اخراج او با بيانيه رسمي باشگاه استيل آذين كه وي را به جرم روزه‌خواري از اين تيم كنار گذاشته‌اند، همراه شده است.

نيل اسپورت ادامه داد: نبود علي كريمي كه يك بازيكن بسيار تكنيكي و تاثيرگذار به شمار مي‌رود در تيم ملي ايران مي‌تواند يك خلاء بزرگ در روند تيمي باشد كه قصد آن داشت با آرامش در برابر حريفان سنتي خود در جام ملت‌هاي آسيا به قهرماني و فتح اين جام بينديشد.

نيل اسپورت با بيان سوابق جنجالي علي كريمي اشاره‌اي به اختلاف مالي علي دايي و فدراسيون فوتبال ايران نيز كرده و با توجه به اينكه فوتبال ايران از حواشي زيادي رنج مي‌برد، صحنه‌ي درگيري بازيكنان در ديدار استيل آذين و استقلال را نيز به نمايش گذاشت و گفت: طي چهار هفته گذشته به طور متوسط در هر ديدار ليگ برتر ايران يكي بدون تماشاگر برگزار گرديد.

همچنين اين تلويزيون ورزشي با اشاره به محبوبيت علي كريمي در نزد افكار عمومي ايران اشاره كرد: ناديده گرفتن كريمي مي‌تواند به يك چالش براي فوتبال ايران تبديل شود اما به نظر مي‌رسد روزه‌خواري علي كريمي معضلي باشد كه نمي‌توان به سادگي از آن گذشت.

اين گزارش اضافه مي‌كند: فوتبال آسيا همواره تكنيك‌هاي ناب خداداد عزيزي و علي كريمي دو ستاره فوتبال ايران را در ذهن‌هاي خود خواهد داشت.
تاریخ: 1389/5/26
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: