برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اعتراض نمي‌کنيم اما مي خواهيم علت را جويا شويم / عنايت: عدم انتخاب داور ايراني در جام ملت‌هاي آسيا تعجب برانگيز است

رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال قضاوت قاسم واحدي در بازي نفت و فولاد خوزستان و همچنين محسن قهرماني در ديدار استقلال و استيل آذين را خوب ارزيابي کرد.
 عنايت در ادامه اين گفت‌وگو درباره عدم دعوت از داور وسط ايراني به جام ملت هاي آسيا اشاره کرد.

عنايت درباره قضاوت داوران گفت: «برخلاف نظرات برخي از کارشناسان در رسانه ها، قاسم واحدي مهاجم فولاد را به درستي اخراج کرد و حرکات آهسته به خوبي نشان داد که تصميم او درست بوده است، همچنين دو پنالتي که گرفت کاملا درست بود و خطايي که نفتي ها روي آن اعتراض داشتند در تصاوير تلويزيوني گويا نبود که آيا خطا بوده يا نه. همچنين محسن قهرماني بازي استقلال و استيل آذين را بسيار خوب قضاوت کرد و انتقاداتي که درباره برخورد او با بازيکنان وجود دارد بايد براساس شرايط بازي و همچنين سابقه بازيکنان دو تيم که تني چند از آنها پرتنش و پربرخورد هستند، بررسي کرد. به نظر من قهرماني در اين ديدار در تمام تصميمات بزرگ و حساس موفق عمل کرد. »

رئيس کميته داوران درباره عدم دعوت از داوران وسط ايراني به جام ملت هاي آسيا در قطر گفت: «11 گروه داوري براي اين رقابت ها دعوت شده که به ترتيب عبارتند از: تيم هاي استراليا ، ژاپن ، کره جنوبي ، مالزي (يک کمک داور چني دارد)، عمان (يک کمک داور بحريني دارد)، قطر ، سنگاپور ، سوريه ، امارات ، ازبکستان و تيم داوري خليل ابراهيم عربستاني که کمک هايش کامراني فر از ايران و يک کمک داور عراقي است. البته محسن ترکي به عنوان داور وسط ذخيره و رضا سخندان به عنوان کمک داور ذخيره به اين رقابت ها خواهند رفت. ضمن اين که قرار است از دوم تا ششم دسامبر (11 تا 15 آذر) در مالزي تست نهايي از داوران به عمل آيد که داوران ذخيره هم در اين تست ها شرکت خواهند داشت و چنانچه در تست ها داوران اصلي نتوانند معيارهاي لازم را بدست بياورند ممکن است ترکي و سخندان جايگزين داوران شوند.»

وي ادامه داد: «البته به غير از سخندان که کمک داور است کمک داوراني از چين، ازبکستان و کويت ذخيره هستند، ضمن اينکه به غير از ترکي داور قطري هم ذخيره است. 4 داور هم به عنوان داور چهارم به جام ملت ها دعوت شدند که از ايران عليرضا فغاني دعوت شده که سه داور ديگر از استراليا ، بحرين و ازبکستان به همراه او دعوت شده اند. اينها ليست داوراني است که 27 جولاي توسط کميته داوران AFC براي رقابت هاي جام ملت هاي آسيا انتخاب شدند و من فکر مي کنم در اين رقابت ها FIFA و AFC مي خواهند طرح 6 داوره را اجرا کنند. »

عنايت درباره اينکه چرا از ايران داور وسط انتخاب نشده گفت: « از استراليا ماتيوبريتس ، از عمان الهلالي و از ايران مسعود مرادي حذف شده اند که دليل حذف مرادي اين بود که متاسفانه اول ژانويه 2011 بازنشست مي شود، اين سه تيم داوري، داوراني بودند که توسط FIFA و AFC دعوت شده بودند. به نظر من داوران ما از داوراني که انتخاب شده اند بهترند و براي اين ادعايم دلايل مستدلي دارم. مطمئنا محسن ترکي و سعيد مظفري زاده از داوران سوري ، سنگاپوري ، اماراتي ، قطري و کره جنوبي بهتر هستند چون در آخرين تست داوران انتخابي براي جام ملت هاي آسيا سعيد مظفري زاده در تست ها که شامل ويدئو تست و تست هاي آشنايي با قوانين داوري به زبان انگليسي بود، حتي از روشن ايرماتوف ازبکي نمره بهتري گرفت و اول شد و در ميان تمام داوران تنها مظفري زاده بود که جايزه ويژه AFC را دريافت کرد.»

وي ادامه داد: « ما به انتخاب AFC احترام مي گذاريم و قصد اعتراض نداريم اما اگر فدراسيون فوتبال و شخص رئيس فدراسيون صلاح بداند از AFC بپرسيم که علت عدم انتخاب داور وسط ايراني چه بوده است. با توجه به اينکه AFC نمرات داوران را در تست هاي که در مالزي مي گيرند، به ما اعلام نمي کند ما از عملکرد داوران باخبر نمي شويم. »

عنايت در پايان گفت: «4 گروه انتخابي AFC براي جام ملتهاي آسيا را ازبکستان (روشن ايرماتوف)، مالزي (سوبخيدين) ، ژاپن (ني شي مورا) و تيم خليل الغمدي که کامراني فر کمک داور آن بود، تشکيل مي دهند که اين 4 گروه در جام جهاني قضاوت کردند. 2 تيم داوري استراليا و عمان هم در جام جهاني ذخيره بودند، پس مي ماند 5 تيم داوري که شامل تيم هاي امارات ، سنگاپور ، قطر ، سوريه و کره جنوبي که انتخاب اين 5 کشور و عدم انتخاب ايران تعجب برانگيز است. به هر جهت ليگ ما از ليگ امارات ، سنگاپور ، سوريه و قطر بهتر است و در دنيا 23 است و جزو کشورهايي هستيم که 4 سهميه در ليگ قهرمانان داريم در حالي که سنگاپور و سوريه در ليگ قهرمانان سهميه ندارند. داربي را 2 سال است که داوران ايراني سوت مي زنند . باز هم مي گويم که اين اتفاق تعجب برانگيز است.»
تاریخ: 1389/5/26
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: