برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

روزه‌خواري داراي مجازات قانوني استكوثري: متخلفان بايد از عرصه ورزش حذف شوند

محمد كوثري در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، اظهار داشت: اينكه عمل منكري در ملاعام صورت پذيرد و با توهين و بي‌اخلاقي نيز همراه باشد، بي‌ترديد از سوي هيچ شخصي قابل قبول نبوده و بايد با آن برخوردي جدي و محكم صورت گيرد. نبايد در اين موارد، مصلحت‌انديشي شود.
وي ادامه داد: اينكه روزه‌خواري به صورت آشكار و با جسارت صورت پذيرد، مستوجب برخورد قانوني و شرعي است كه قانون نيز حدود و ميزان آن را مشخص كرده است. در چنين مواردي، توهين به باورها و دين مردم صورت گرفته كه قابل گذشت نيست.

كوثري خاطر نشان ساخت: البته گاهي اشخاص با عذرهاي شرعي براي روزه نگرفتن مواجه هستند. در چنين مواردي، با رعايت حدود و حريم مي‌توان از اين عمل عبادي اجتناب كرد؛ اما بايد توجه داشت كه اين اتفاق نبايد در ملاعام و با حرمت‌شكني همراه باشد.
وي با اشاره به دوران فوتبال خود در خراسان، عنوان كرد: در آن دوران نيز كه ماه مبارك رمضان در تابستان قرار داشت، ما اقدام به روزه گرفتن مي‌كرديم؛ اگر چه روزي دو نوبت تمرين مي كرديم. اين موارد به اشخاص و باورهاي انسان بستگي دارد.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: مجموعه ورزش مي بايستي مودب و سالم باشد. بحث حرفه‌اي شدن نيز بايد در چارچوب اخلاق و شرع باشد تا مورد قبول باشد. نبايد شاهد بي‌اخلاقي و گردن‌كشي افراد باشيم. در مواردي كه اكنون هم با آن مواجه هستيم، بايستي حكم الهي جاري شود.

در حالي كوثري چنين واكنشي داشته و خواستار برخورد با اين بازيكن به دليل بي‌حرمتي به ماه مبارك رمضان و توهين به مسئولان فدراسيون شده كه حسين هدايتي، روزه‌خواري و توهين علي كريمي به مسئولان فوتبال را مستوجب برخود سنگين ندانسته و عنوان داشته كه بايد به وي تذكر داده يا جريمه مي شده است.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/26
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: