برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تعجب رئيس كميته داوران از عدم حضور در جام ملت‌ها عنايت: اعتراض نمي‌كنيم؛ اما مي‌خواهيم علت را جويا شويم

به گزارش خبرگزاري فارس، مسعود عنايت درباره ماجراي عدم دعوت از داور وسط ايراني در جام ملت هاي آسيا در قطر، اظهار داشت: 11 گروه داوري براي اين رقابت ها دعوت شده كه به ترتيب عبارتند از تيم هاي استراليا، ژاپن، كره جنوبي، مالزي (يك كمك داور چني دارد)، عمان (يك كمك داور بحريني دارد)، قطر، سنگاپور، سوريه، امارات، ازبكستان و تيم داوري خليل ابراهيم عربستاني كه كمك هايش كامراني فر از ايران و يك كمك داور عراقي است. البته محسن تركي به عنوان داور وسط ذخيره و رضا سخندان به عنوان كمك داور ذخيره به اين رقابت ها خواهند رفت. از دوم تا ششم دسامبر (11 تا 15 آذر) در مالزي تست هاي نهايي به عمل خواهد آمد كه داوران ذخيره هم در اين تست ها شركت خواهند داشت. چنانچه در تست ها، داوران اصلي نتواند معيارهاي لازم را بدست بياورند، ممكن است تركي و سخندان جايگزين شوند.

وي ادامه داد: به غير از سخندان كه كمك داور است، كمك داوراني از چين، ازبكستان و كويت ذخيره هستند. به غير از تركي، داور قطري هم ذخيره است. 4 داور هم به عنوان داور چهارم به جام ملت ها دعوت شدند كه از ايران عليرضا فغاني دعوت شده كه سه داور ديگر از استراليا، بحرين و ازبكستان دعوت شده اند. اينها ليست داوراني است كه 27 جولاي توسط كميته داوران AFC براي رقابت هاي جام ملت هاي آسيا انتخاب شدند و من فكر مي كنم در اين رقابت ها FIFA و AFC مي خواهند طرح 6 داوره را اجرا كنند.

عنايت درباره اينكه چرا از ايران داور وسط انتخاب نشده گفت: از استراليا ماتيوبريتس،از عمان الهلالي و از ايران مسعود مرادي حذف شده اند كه دليل حذف مرادي اين بود كه متاسفانه اول ژانويه 2011 بازنشست مي شود تازه اين سه تيم داوري، داوراني بودند كه توسط FIFA و AFC دعوت شده بودند. به نظر من داوران ما از داوراني كه انتخاب شده اند بهترند و براي اين ادعايم دلايل مستدلي دارم. مطمئنا محسن تركي و سعيد مظفري زاده از داوران سوري ، سنگاپوري ، اماراتي ، قطري و كره جنوبي بهتر هستند چون در آخرين تست داوران انتخابي براي جام ملت هاي آسيا سعيد مظفري زاده در تست ها كه شامل ويدئو تست و تست هاي آشنايي با قوانين داوري به زبان انگليسي حتي از روشن ايرماتوف ازبكي نمره بهتري گرفت و اول شد و در ميان تمام داوران تنها مظفري زاده بود كه جايزه ويژه AFC را دريافت كرد.
وي ادامه داد: به انتخاب AFC احترام مي گذاريم و قصد اعتراض نداريم اما اگر فدراسيون فوتبال و شخص رئيس فدراسيون صلاح بداند از AFC بپرسيم كه علت عدم انتخاب داور وسط ايراني چه بوده است. با توجه به اينكه AFC نمرات داوران را در تست هاي كه در مالزي مي گيرد را به ما اعلام نمي كند ما از عملكرد داوران باخبر نمي شويم.

عنايت خاطر نشان كرد: AFC از 11 تيم انتخابي براي جام ملت هاي آسيا 4 گروه ازبكستان (روشن ايرماتوف)، مالزي (سوبخيدين)، ژاپن (ني شي مورا) و تيم خليل كه كامراني فر كمك داور آن بود را تشكيل مي دهند كه اين 4 گروه در جام جهاني قضاوت كردند 2 تيم داوري استراليا و عمان هم در جام جهاني ذخيره بودند پس مي ماند 5 تيم داوري كه شامل تيم هاي امارات، سنگاپور، قطر، سوريه و كره جنوبي كه انتخاب اين 5 كشور و عدم انتخاب ايران تعجب برانگيز است به هر جهت ليگ ما از ليگ امارات، سنگاپور، سوريه و قطر بهتر است و در دنيا 23 است و جزو كشورهايي هستيم كه 4 سهميه در ليگ قهرمانان داريم در حالي كه سنگاپور و سوريه در ليگ قهرمانان سهميه ندارند. داربي را 2 سال است كه داوران ايراني سوت مي زنند. باز هم مي گويم كه اين اتفاق تعجب برانگيز است.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/26
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: