برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

آنها كه رسانه‌هاي ورزشي را به باج خواهي متهم مي‌كردند، بازگشته‌اندآجورلو: علي دايي از بازيكني كه فحاشي كرده، دفاع نمي‌كند

به گزارش خبرگزاري فارس، مصطفي آجورلو اظهار داشت: در روزهاي گذشته برخي سعي داشته‌اند با شيطنت‌هاي خود، بازيكنان و برخي چهره‌هاي فوتبال را مقابل اين جريان قرار دهند. يقينا اگر آقاي دايي از من موضوع را سوال مي‌كرد، موضع او متفاوت مي‌شد. طبيعتا برخود آقاي دايي هم با كسي كه در انظار عمومي چنين رفتاري را انجام مي‌دهد، نمي‌توانست غير از اين باشد. مطمئنا كساني كه به اين شكل موضع گيري داشته اند، از مسئله آگاهي كامل ندارند و از فحاشي و رفتار گستاخانه يك بازيكن دفاع نمي‌كنند.
وي افزود: برخي افراد هم كه سابقه توهين به جامعه خبرنگاران ورزشي را داشته‌اند و اهالي رسانه‌ را متهم به دريافت پول و باج خواهي مي‌كردند، حالا وارد ميدان شده‌اند و مي‌خواهند مسائل شخصي خود را مطرح كنند. سوالم از اين آقايان آن است، زماني كه جامعه رسانه‌اي را به باج خواهي متهم مي‌كرديد، اعتقادي به لزوم پوشاندن معايب ديگران و خودداري از تهمت زدن نداشتيد؟ ترجيح مي‌دهم در مورد اين افراد سكوت كنم؛ اما كساني كه مي‌خواهند از اين شرايط استفاده كنند و بازيكنان و جامعه فوتبال را عليه اين حكم تحريك كنند، بايد از اصل موضوع آگاه شوند و به جاي اينكه مواضع شتابزده بگيرند، شخص متخلف را محكوم كنند.

آجورلو عنوان كرد: متاسفانه برداشت‌هاي نادرستي از موضوع اخراج آقاي كريمي مطرح شده است. مسائل غير واقعي به عنوان دليل اخراج ايشان عنوان مي‌شود؛ اما با صداقت و شجاعت مي‌گويم كه دليل اخراج علي كريمي انتقادات مطرح شده درباره مديرعامل و هيچ موضوع ديگري نبوده است. علي كريمي به دليل تظاهر و پافشاري بر روزه خواري علني و اعتراض شديد همراه با توهين و فحاشي به مسئولان فدراسيون از اين باشگاه اخراج شده است. آقاي كريمي در 8 ماه گذشته بارها در مجالس عمومي، خصوصي و در رسانه‌ها عليه مديريت باشگاه موضع گيري كردند. اگر مي‌خواستم واكنشي به اين موضوع نشان بدهم، در همان مقطع ايشان را اخراج مي‌كردم؛ اما اين مسئله كاملا متفاوت بود.
مديرعامل استيل آذين درباره انتقادات مطرح شده و لزوم پنهان كردن اشتباهات اشخاص، گفت: سال‌ها در فوتبال مديريت كرده‌ام و بازيكنان بزرگي در كنار من فعاليت داشته‌اند. مي توانيد برويد و از بازيكنان بزرگي كه در پاس با من همكاري داشتند، بپرسيد. فكر مي‌كنيد همه بازيكنان در آن سال‌ها يا همه بازيكنان استيل آذين روزه مي‌گيرند؟ بايد بگويم بيشتر بازيكنان ما و بسياري از ورزشكاران ما روزه نمي‌گيرند؛ اما موضوع ما تظاهر به روزه خواري و پس از آن اعتراض و فحاشي به مسئولان محترم فدراسيون بوده است.
وي ادامه داد: اگر اين اتفاق و اين اشتباه به صورت محرمانه و مخفيانه صورت مي‌گرفت، حتما ما هم به شكل پنهان با موضوع برخورد مي‌كرديم؛ اما زماني كه اين اتفاق علني شده، در يك روزنامه به چاپ رسيده و عده ديگري در يك فضاي باز موضوع را ديده‌اند و پس از آن گزارش‌هايي از اين موضوع در رسانه ها منتشر شده، چطور بايد برخورد كنيم؟ بايد منكر اين اتفاقات بشويم؟
آجورلو تاكيد كرد: قطعا در سال‌هاي فعاليتم در فوتبال بارها شاهد اشتباهات بزرگ و كوچك بازيكنان زيادي بوده ام؛ اما از انتشار چنين اخباري جلوگيري كردم و سعي داشتم چنين مسائلي در داخل يك خانواده به شكل محرمانه حل شود. زماني كه يك اتفاق غير ديني و غير اخلاقي رسانه‌اي شده و اصحاب رسانه از من در مورد صحت موضوع سوال مي‌كنند، چطور بايد به انكار چنين اتفاق تلخي بپردازم؟

آجورلو در خصوص قرار داشتن آب در محل تمرينات استيل آذين و استفاده بازيكنان از آن در تمرين، اظهار داشت: سازمان ليگ طبق دستورالعمل كتبي از باشگاه‌ها درخواست كرد كه روزه خواري به شكل علني صورت نگيرد و در مكان‌هاي سربسته انجام شود. بر همين اساس، از اعضاي تيم خواسته شد چند متر دورتر از زمين، در محلي كه در نظر گرفته شده بود، در صورت تمايل يا اگر عذر شرعي داشته اند، از آب استفاده كنند؛ اما آقاي كريمي درخواست كرده كه حتما بايد در وسط زمين از آب استفاده كند. بعد از آن هم با فحاشي تاكيد كرده كه هيچ‌كس نمي‌تواند من را محروم كند. بر همين اساس، چاره‌اي به جز اتخاذ اين تصميم وجود نداشت.
مديرعامل استيل آذين درباره اظهارات علي كريمي كه استفاده از آب و فحاشي به مسئولان فدراسيون فوتبال را تكذيب كرده است، گفت: آقاي كريمي بايد به دو دليل از مردم عذرخواهي كند. ابتدا به دليل تظاهر در روزه خواري علني و فحاشي و سپس به دليل دروغ گويي در اين دو مورد.

مصطفي آجورلو درباره علت تاخير در برخورد با علي كريمي، گفت: پس از دريافت اين خبر، به مدت 48 ساعت صبر كرديم و گزارشات را با دقت مورد بررسي قرار داديم. ابتدا از طريق يك روزنامه متوجه موضوع شدم و پس از آن با تحقيق از شاهدان، مشخص شد چنين اتفاقي روي داده است. مايل بودم پيش از بازي با استقلال آقاي كريمي را اخراج كنم؛ اما آقاي هدايتي از من خواستند كه تا پايان بازي صبر كنيم و بعد از آن تصميم من تصميم مورد تاييد ايشان است. آقاي هدايتي اين موضوع را تقبيح كردند و گفتند كه اين عمل بسيار زشتي بوده و تاكيد كردند كه هر تصميمي كه مديرعامل اتخاذ كند، مورد حمايت رئيس هيات مديره قرار دارد.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/26
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: