برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اختصاصي/ افشارزاده: المپيك نوجوانان سراسر درس و تجربه است

ورزش. كميته المپيك. سنگاپور
تهران - دبيركل كميته ملي المپيك ايران با ابراز رضايت از عملكرد ملي پوشان نوجوان كشورمان در نخستين دوره بازي‌هاي المپيك نوجوانان ‪۲۰۱۰‬ سنگاپور اعلام كرد: اين بازي‌ها سراسر درس و تجربه براي همه حاضرين است.

بهرام افشارزاده در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: از مربي گرفته تا مدير، مسئول و ورزشكار در اين بازي‌ها اين فرصت را به دست آوردند تا نقاط ضعف و قدرت خود را پيدا كنند.

وي افزود: خوشبختانه تا به امروز ورزشكاران كشورمان عملكرد مناسبي داشتند و نشان دادند كه براي پرچم و مردم كشورمان ارزش فراواني قائلند.

افشارزاده تصريح كرد: از نزديك تلاش جانانه و موثر نوجوانان كشورمان را شاهد هستيم به طوري كه برخي از ورزشكاران به رغم آسيب ديدگي و مصدوميت تا آخرين ثانيه‌ها مسابقه مي‌دهند.

وي افزود: از عملكرد كاروان ايران رضايت دارم و اميدوارم كه در روزهاي باقيمانده شاهد موفقيت و پيروزي تك تك ملي پوشان كشورمان باشيم.

افشارزاده در ادامه نخستين دوره بازي‌هاي المپيك نوجوانان را مهمترين آزمون براي ورزش دنيا دانست و گفت: المپيك سنگاپور بزرگترين ملاك و معيار براي تمام كشورهاي دنيا به حساب مي‌آيد تا ببينند كه آينده ورزش آنها در چه وضعيتي خواهد بود.

وي اظهار داشت: در چنين مسابقاتي است كه مي‌توان فهميد كدام فدراسيون يا كدام كشور در مسايل زيربنايي و پشتوانه‌سازي براي المپيك‌هاي پيش رو برنامه ريزي و هدف دارد.

افشارزاده اظهار داشت: اين موضوع در تك تك رشته‌ها قابل بررسي است و كميته بين‌المللي المپيك نيز اين آزمون بزرگ را پيش روي كشورها نهاده است تا ضمن بررسي عملكرد خود، در صورت لزوم در ترسيم اهداف و برنامه ها بازبيني كنند.

دبير كل كميته ملي المپيك كشورمان عملكرد كشورها در سنگاپور را ملاك دقيقي براي موفقيت در المپيك ‪ ۲۰۱۶‬دانست و گفت: از هم اكنون مي‌توان پيش بيني كرد كه ورزشكاران كدام كشورها مي‌تواند در المپيك ‪ ۲۰۱۶‬و ساير ميادين بين‌المللي در سال‌هاي آينده مدال آور باشند.

وي گفت: به طور مثال آذربايجان نشان داد كه از چه پشتوانه‌اي در كشتي برخوردار است بنابراين به زودي جايگاهي به مراتب بهتر از پيش در كشتي جهان به دست خواهد آورد.

افشارزاده در خصوص وضعيت ميزباني سنگاپوري‌ها نيز گفت: اين كشور كوچك از هيچ تلاشي براي ارائه ميزباني شايسته دريغ نكرده است.

وي افزود: سنگاپوري‌ها امكانات سخت افزاري و نرم افزاري مناسبي را براي شركت‌كنندگان فراهم ساخته‌اند و به دنيا نشان داده‌اند كه توانايي تقبل ميزباني المپيك را دارند.

تاریخ: 1389/5/26
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: