برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

/گزارش خبرنگار اعزامي فارس از سنگاپور/افشارزاده: به گفته آيان مي‌توان به رفع محروميت علي‌حسيني اميدوار بود

بهرام افشارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي فارس به سنگاپور در مورد عملكرد كاروان ايران عنوان كرد: با توجه به اين كه اولين بار است مسابقات المپيك نوجوانان برگزار مي‌شود كشورهاي مختلف از سطح آمادگي رقيبان خود اطلاع نداشتند و اين موضوع رقابت‌ها را تحت تاثير خود قرار داده است.
وي با بيان اينكه اين تجربه براي اولين بار در رده‌هاي سني نوجوانان جهان اتفاق افتاد، تصريح كرد: با گذشت چند روز از اين مسابقات به اين نتيجه رسيدم كه فدراسيون‌ها بايد زودتر كارشان را شروع مي‌كردند و تمرينات نيز در زمان مناسب‌تري آغاز مي‌شد. برخي از فدراسيون‌ها آگاهي كاملي نداشتند و همين موضوع كار ما را دشوارتر كرده بود.
دبيركل كميته ملي المپيك ادامه داد: بايد به جوانان و نوجوانان توجه بيشتري كرد، البته هدف كميته بين‌المللي المپيك نيز توجه به اين قشر است و ما هم بايد در اين زمينه سرمايه‌گذاري كنيم.
افشارزاده يادآور شد: فدراسيون‌ها، كميته ملي المپيك و آموزش و پرورش بايد با يكديگر همكاري و براي نوجوانان سرمايه‌گذاري كنند تا در آينده بتوانيم به نتايج مطلوبي دست يابيم.
وي تآكيد كرد: بايد بودجه ويژه‌اي را براي نوجوانان در نظر بگيريم و امكانات خوبي را در آموزش و پرورش و مدارس براي دانش‌آموزان فراهم كنيم.
وي با بيان اينكه در اين رقابت‌ها مربيان بزرگ در كنار نوجوانان حضور داشتند، خاطرنشان كرد: ما نيز بايد به اين سمت حركت كنيم و از مربيان آگاه به علم روز دنيا براي چنين رده‌هايي استفاده كنيم و روي اين موضوع تاكيد ويژه‌اي داشته باشيم. به محض اينكه به تهران بازگرديم بايد برنامه‌ريزي جامعي را براي نوجوانان ترتيب دهيم تا شاهد موفقيت‌هاي همين افراد در المپيك‌هاي بعدي و مسابقات جهاني باشيم.
دبيركل كميته ملي المپيك، در مورد ديدار روز گذشته خود با آيان رئيس فدراسيون جهاني وزنه‌برداري به خبرنگار اعزامي فارس، گفت: درباره ورزش جوانان و نوجوانان صحبت كرديم. آيان مي‌گفت اين اولين دوره مسابقات است و از هيچ كشوري انتظار نمي‌رود كه بدرخشد.
افشارزاده ادامه داد: آيان عقيده داشت، وزنه‌برداري ايران با حضور رضازاده و استفاده از مربيان خوب دنيا مي‌تواند روزهاي درخشاني را پيش‌رو داشته باشد.
وي درباره اينكه آيا در صحبت‌هاي خود با آيان در مورد محروميت سعيد علي‌حسيني صحبت شده يا خير، خاطرنشان كرد: در اين‌باره حرف زديم، قرار است پنجم سپتامبر جلسه‌اي در كشور مجارستان برگزار شود و تكليف اين وزنه‌بردار كشورمان مشخص شود.
افشارزاده تصريح كرد: رئيس فدراسيون جهاني وزنه‌برداري معتقد بود كه حضور يك فرد آگاه نسبت به مسائل ورزشي مي‌تواند به رفع محروميت علي‌حسيني كمك كند. آيان اميدوار بود و مي‌گفت چنانچه ما از افراد آگاه به ورزش و وكيلان قوي استفاده كنيم مي‌توانيم به نتيجه خوبي برسيم.
وي اضافه كرد: آيان تاكيد مي‌كرد با دلايل مستند و كامل و حضور قاضيان خوب و سفر رضازاده به مجارستان مي‌توانيد به نتيجه خوبي در اين نشست برسيد. او مي‌گفت: "يك نفر هستم و نمي‌توانم كار خاصي انجام دهم شما بايد با اعزام افراد كاردان و آگاه به رفع محروميت وزنه‌بردار خود كمك كنيد. "
افشارزاده در مورد تماس پره ميرو، مسئول بخش ارتباطات كميته بين‌المللي المپيك در مورد عدم حضور محمد سليماني در فينال وزن 48- كيلوگرم مسابقات تكواندو مقابل نماينده رژيم صهيونيستي اظهار داشت: من توضيحات لازم را به وي دادم و تأكيد كردم كه سليماني به خاطر مصدوميت در ديدار فينال حضور پيدا نكرد و حتي در حال حاضر با عصا حركت مي‌كند و موضوع ديگري نبوده است.
وي ادامه داد: با توضيحات من، وي نيز متقاعد شد و اين پرونده را مختومه اعلام كرد.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/27
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: