برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفت و گو با فارسهاشمي: با تأسيس آكادمي تيراندازي در ايران، افتخار بزرگي حاصل شد

سيد مهدي هاشمي در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، در مورد واگذاري ميزباني نخستين آكادمي تيراندازي آسيا به ايران اظهار داشت: با برنامه‌ريزي خوبي كه شده بود و با كاري كه حدود 2 سال به طول انجاميد و پيگيري‌ها و رايزني هايي كه كرديم، توانستيم موافقت كنفدراسيون تيراندازي آسيا را براي احداث نخستين آكادمي در آسيا جلب كنيم.
وي با اعلام اينكه اين ميزباني از بين 4 نامزد يعني كشورهاي ايران، چين، هند و كويت به كشورمان واگذار شد؛ ادامه داد: با افتتاح پروژه‌ها و راه‌اندازي بستر‌ها و زيرساخت‌ها، اعضاي هيأت اجرايي كنفدراسيون آسيا و جهاني به اين باور رسيدند كه با توجه به پيشرفت‌هايي كه در زمينه‌هاي مختلف داشته‌ايم، مي‌توانيم اين موضوع را به خوبي مديريت كرده و از عهده آن برآييم.
هاشمي با اشاره به اينكه از جمله اهداف اصلي و چشم‌انداز مصوب ما، ايجاد قدرت اول علم و فن‌آوري تيراندازي در منطقه بود؛ تأكيد كرد: اين موضوع در همين راستا پيگيري شد و با به تصويب رسيدن واگذاري ميزباني به ايران، ابلاغيه آن به فدراسيون تيراندازي ايران ارسال شد كه اميدواريم از عهده اين كار به خوبي برآييم.
وي تصريح كرد: با بازديدهايي كه از امكانات تيراندازي ايران انجام شد، مسئولان اجرايي به اين باور رسيدند كه توانمندي اين كار را در ايران را داريم كه اين موفقيت بزرگي براي تيراندازي ايران خواهد بود.
هاشمي در مورد تأثير اين ميزباني بر تيراندازي ايران گفت: طبيعتاً ضمن اينكه ما از اساتيد خودمان در سطح كشور در بحث ورزش و در ساير علوم بهره لازم را خواهيم برد، مي‌توانيم از اساتيد صاحب‌نظر ساير رشته‌هايي كه نيازمند است در دوره‌هاي مختلف تدريس كنند استفاده خواهيم كرد.
وي افزود: آنها با توانمندي‌هاي ما آشنا شده و در ضمن تيراندازان، داوران و مربيان مجرب كشورهاي مختلف به كشور ما خواهند آمد و در اينجا دوره‌هاي آموزشي را خواهند ديد.
با موافقت انجام شده مبني بر راه‌اندازي نخستين آكادمي تيراندازي آسيا در ايران، كشورمان به نخستين قطب آموزش تيراندازي در قاره كهن تبديل خواهد شد.
يكي از اهداف راه‌اندازي اين آكادمي در آسيا علاوه بر آموزش مربيان رشته‌هاي مختلف تيراندازي، تربيت متخصصان همكار مربيان از قبيل مربيان بدنساز، پزشكان، روانشناسان و مربيان تغذيه با گرايش تيراندازي عنوان شده است.
فدراسيون بين‌المللي در انتظار دريافت پاسخ‌هاي مثبت اين طرح در آسيا است تا اين ايده را در آكادمي بين‌المللي نيز گسترش دهد.
براين اساس در اساسنامه آكادمي آسيا نيز آمده است كه عملكرد آن بايد با آكادمي بين‌المللي تيراندازي تفاوت داشته باشد و علاوه بر تربيت مربيان، به كمبودهاي موجود در بخش تربيت متخصصان همكار مربيان نيز توجه كند.
طرح راه‌اندازي آكادمي تيراندازي در آسيا حدود 2 سال قبل به كنفدراسيون آسيا ارائه شد كه پس از بررسي كميته فني اين كنفدراسيون، در نهايت مورد تصويب رييس فدراسيون بين‌المللي قرار گرفت.
در آخرين نشست فدراسيون بين‌المللي در مونيخ آلمان، به پيشنهاد كنفدراسيون آسيا و با تأييد اعضاي فدراسيون بين‌المللي، با وجود نامزدي كشورهاي مختلف اين قاره براي احداث اين آكادمي، در نهايت با پيشنهاد مسوولان فدراسيون ايران موافقت شد.
مسئولان فدراسيون تيراندازي كشورمان از اواسط سال 87 پيشنهاد راه‌اندازي اين آكادمي در ايران را به كنفدراسيون آسيا ارايه كرده بودند.
سيدمهدي هاشمي، رييس فدراسيون نيز در آخرين سفر خود به كويت و شركت در اجلاس كنفدراسيون آسيا، از تمايل و توانايي ايران براي ميزباني اين آكادمي به‌شدت دفاع كرد و خواستار تحقق خواسته ايران شد.
پافشاري رييس فدراسيون ايران باعث شد كه رييس كويتي كنفدراسيون آسيا كه كشورش نيز يكي از نامزدهاي پذيرش اين آكادمي بود، از ميزباني آكادمي آسيا در كشورش انصراف دهد و با توجه به تغييرات اساسي ايجاد شده در زيرساخت‌هاي ورزش تيراندازي كشورمان، خود پشتيبان راه‌اندازي اين آكادمي در ايران شد.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/27
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: