برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تيراندازي آبرودار كاروان ايران در گوانگجو خواهد بودنوري: اگر يك سهميه المپيك كم است چرا در 55 سال كسب نشد؟

نواب نوري در گفت‌و‌گو با خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، در مورد نتايج كسب شده توسط تيراندازان ايراني در مسابقات تيراندازي قهرماني جهان در مونيخ اظهار داشت: مسابقات قهرماني جهان در مونيخ چند ويژگي مهم داشت كه اگر با دقت به آن نگاه نشود از لحاظ تفسير و تعبير آن دچار اشتباه خواهيم شد.
وي ادامه داد: اين رقابت‌ها بزرگ‌ترين مسابقاتي است كه در اين رشته، 4 سال يك‌بار برگزار مي‌شود و بسياري از كارشناسان اعتقاد دارند كه سطح رقابت‌ها از المپيك نيز بالاتر است و خصوصاً اينكه قرار شد در اين رقابت‌ها بيشترين سهميه بازي‌هاي المپيك 2012 لندن توزيع شود.
نوري افزود: تمام كشورها اهميت خاصي براي آن قائل شده و سعي كردند با تمام قدرت در مسابقات حضور پيدا كنند و اين مورد مزيد بر علت شد تا تمام قدرت‌هاي جهان در مونيخ حاضر باشند و اين خيلي دور از ذهن نبود كه نتيجه‌گيري ملي‌پوشان ايران در آلمان بسيار سخت خواهد بود.
وي با اشاره به اينكه 2 دليل اصلي براي اعزام تيم به اين مسابقات داشتيم؛ تأكيد كرد: اول قصد داشتيم به جامعه جهاني تيراندازي اعلام حضور كرده و ركوردهاي جديدمان را نشان دهيم كه در اين مورد زياد بحث مدال‌آوري‌مان مطرح نبود و قصد داشتيم توان تيراندازان ايران و صعودشان را نشان دهيم.
دبير فدراسيون تيراندازي ادامه داد: هدف دوم ما از حضور در مونيخ آمادگي مضاعف براي بازي‌هاي آسيايي گوانگجو بود كه قصد داشتيم ملي‌پوشان خودمان و ساير تيم‌هاي آسيايي كه در اين رقابت‌ها حضور داشتند را محك بزنيم تا با رسيدن به گوانگجو فرصت را از دست ندهيم.
وي در مورد نتايج كسب شده گفت: روي يك سري از ملي‌پوشان در رشته‌هاي مختلف حساب باز كرده بوديم تا بتوانند علاوه بر رسيدن به فينال، سهميه المپيك را دريافت كنند كه تا حدودي به هدفمان رسيديم، اما در برخي ديگر رشته‌ها نيز انتظاراتمان برآورده نشد. به طور مثال الهه احمدي و تيم تفنگ 3 وضعيت زنان نتوانستند به طور مطلوبي عمل كنند.
نوري با اشاره به اينكه معتقدم رشته‌هايي كه ضعيف عمل كردند، كم بودند؛ ادامه داد: نتايج براي مسئولان فدراسيون قابل قبول بود، چرا كه در هيچ مسابقه جهاني تا به حال رتبه تك رقمي نداشته‌ايم كه در اين مسابقات به دفعات رتبه‌هاي تك رقمي به دست آمد.
وي با اعلام اينكه در آلمان به بالاي 70 درصد از خواسته‌هايمان رسيديم و تا حدود زيادي اهداف‌مان برآورده شد، در مورد نتايج ضعيف اهداف پروازي‌ها گفت: قبول دارم در اهداف پروازي ضعيف عمل كرديم، ضمن اينكه در تراپ مردان نيز انتظارات برآورده نشد، البته زياد به رتبه تيراندازان كار نداريم و به امتيازي كه كسب شده است نگاه مي‌كنيم.
نوري با اشاره به اينكه فدراسيون تيراندازي خودش را در آلمان ثابت كرد؛ ادامه داد: برخي افراد معتقدند كه با اين تعداد ملي‌پوش تنها يك سهميه المپيك براي تيراندازي كسب شده است. اما من از آنها مي‌پرسم كه اگر يك سهميه كم است و كار كوچكي است، چرا 55 سال موفق به كسب آن نشديم؟
وي افزود: تا به حال در هر المپيكي كه حضور داشته‌ايم به صورت افتخاري رفته‌ايم. اما اينكه با اقتدار سهميه المپيك كسب شود، بسيار ارزشمند است.
دبير فدراسيون تيراندازي با اعلام اينكه در تيراندازي فقط كسب مدال مهم نيست، تأكيد كرد:‌ با اين حال باز تأكيد مي‌كنم كه با وجود داشتن بهترين مربي تفنگ جهان نتايج ضعيفي كسب كرديم كه دلايل آن بايد عيب‌يابي شود تا ريشه‌هاي اين ناكامي مشخص شود. از اين لحاظ قبول دارم كه فدراسيون ضغيف عمل كرده است و به طور مثال بايد مشخص شود كه چرا در تراپ مردان با اين كه بيشترين امكانات در تراپ است نتيجه لازم كسب نشد.
وي در مورد پيش‌بيني‌اش در مورد نتايج ملي‌پوشان در گوانگجو اظهار داشت: پيش‌بيني كار ما نيست، اما تيراندازي مي‌تواند آبرودار كاروان ايران در گوانگجو باشد و روي سكو برود.
نوري در مورد برنامه‌هاي تيم ملي تا بازي‌هاي آسيايي گوانگجو گفت:‌ بعد از رقابت‌هاي مونيخ به ملي‌پوشان استراحت مي‌دهيم و پس از آن تا گوانگجو چند اردوي مسابقه بين‌المللي را براي تيم ملي تدارك ديده‌ايم.
انتهاي پيام/

تاریخ: 1389/5/27
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: