برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

حجازي: دهان من بسته نمي شود

خيلي ها معتقد بودند فتح ا... زاده به او پست داده تا دهانش را ببندد و ديگر انتقاد نکند، اما حجازي مدعي شد اگر خريدني بود، ناصر حجازي نشده بود و به اين محبوبيت نمي رسيد.

* بازي با استيل آذين چطور بود؟

** به گمانم استقلال بازي را خوب شروع کرد اما متأسفانه گل خورديم و با اين گل به هم ريختيم و بازي دست استيل آذين افتاد. در نيمه دوم کادر فني نکات لازم را گوشزد کرد و بازي دست استقلال افتاد و خوب کار کرديم. بازي زيبايي بود و تماشاگران لذت بردند. ما بايد روي خط دفاعي تيم فکرکنيم. وقتي ما بازي مي کرديم، در طول ليگ 10 گل مي خورديم، اما الان در چهار بازي هفت گل زده وهفت گل خورده ايم که نشان مي دهد در خط حمله خوب بوده ايم، اما در دفاع ضعيف عمل کرده ايم. البته دفاع شامل هافبک دفاعي هم مي شود که صد درصد در تمرينات روي اين مسائل کار خواهد شد.

* مساوي عادلانه بود؟
** به نظر ما نسبت به حريف برتري داشتيم. استقلال موقعيتهاي بيشتري داشت، اما متأسفانه بازي مساوي شد. فقط 2 موقعيت خيلي خوب ميداودي داشت. مجيدي هم فرصت گلزني داشت. در کل فرصتهاي استقلال بيشتر بدو.

* در مورد درگيري آخر بازي چه صحبتي داريد؟
** اين مسائل در تمام دنيا هست. يک بازيکن ما روي زمين افتاد و بازيکن حريف او را کشيد که بازيکنان ما هجوم آوردند تا او را نکشد. اتفاقاً من به بچه هاي تيم اين اتحاد و همدلي را تبريک گفتم و اين همبستگي براي تيم يک حسن است و کارشان خوب بود، اما دعوا و درگيري خوب نيست. کار زندي درست نبود چون داور در زمين تصميم گيرنده است. ما هم اين کار را مي کرديم، ناپسند بود. بايد اجازه داد داور کار خودش را بکند.

* از روند استقلال راضي هستيد؟
** 3 بازي اول که نه، هيچ کس راضي نبود حتي کادر فني، اما برابر ذوب آهن و استيل آذين خوب بوديم بخصوص در نيمه دوم، ما دو هافبک طراح داريم که مبعلي و جباري هستند و گاهي اوقات بايد از يکي از آنها استفاده کنيم. اين طوري خيلي بهتر است، چون بايد يک بازيکن تخريب کننده هم داشته باشيم. استقلال در آينده خيلي بهتر مي شود. بايد به مبعلي و جباري بگوييم که کنار سازندگي بايد دوندگي و جنگندگي هم باشد که با آمادگي کامل آنها، اين انتظار برآورده مي شود. چنانچه استقلال به آمادگي برسد، امسال اول تا سوم مي شود.

* در مورد مشکلاتي که براي علي کريمي به وجود آمده، چه صحبتي داريد؟
** اصلاً نمي دانم چه اتفاقي افتاده و فقط شنيدم اخراج شده است. اگر بحث روزه خواري است، اين يک ماه رمضان ليگ را تعطيل کنند، چون يک بازيکن حرفه اي در آن گرماي بالا 2 - 3 ساعت تمرين مي کند و بايد آب بخورد و گرنه بدنش بشدت تحليل مي رود. يا اجازه بدهند بازيکنان آب بخورند يا ليگ را در ماه رمضان تعطيل کنند، چون نمي شود آب نخورد. کسي که 12 کيلومتر مي دود و به خودش فشار مي آورد، نمي تواند آب نخورد. کسي هم اطراف استيل آذين نيست. چرا با يک بازيکن بزرگ ما اين کار را مي کنند؟ نه اينکه کريمي چون بزرگ است هر کاريي دلش بخواهد بکند، اما نمي شود تمرين سخت داشت و چيزي نخورد. يا در ماه رمضان ليگ را تعطيل کنند يا به ورزشکاران اجازه بدهند که آب بخورند.

* پيکان حريف بعدي شماست. اين بازي را چطور مي بينيد؟
** هم پيکان و هم نفت را بايد ببريم که مي بريم تا به رده هاي بالاي جدول برسيم. اين بازيها در تهران است و جز پيروزي چيزي قابل قبول نيست. تيم ما جا افتاده و در تهران با حمايت تماشاگران راحت تر بازي مي کنيم و مي بريم.

* شرح وظايف شما در استقلال چيست؟
** من رئيس کميته فني هستم و تمام مسائل فني با من است. جلسه مي گذاريم و نقاط ضعف و قوت تيم را بررسي مي کنيم و نکات لازم را مي گوييم.

* شما اختيار تام داريد؟
** بله، بالا سر من ديگر کسي نيست. فقط مديرعامل است که او هم در کارهاي فني دخالت نمي کند.
* در بازگشت شما به استقلال خيلي ها انتقاد کردند که حجازي را آورده اند تا دهانش را ببندند. در پاسخ منتقدان چه صحبتي داريد؟

** من چه پول بگيرم و چه نگيرم، انتقاد مي کنم و حرفم را مي زنم. اگر جايي اشتباه کنند، جلوي آن مي ايستم و مي گويم، چون اگر نگويم خيانت است. اين طوري نيست که کسي بتواند دهان حجازي را ببندد. حجازي که خريدني نيست و اگر خريدني بودم، تاکنون دوام نمي آوردم و البته اکنون ميلياردر بودم. من آمدم که معايب را ببينم و بگويم، يعني وظيفه ام همين است، اما پاسخگوي شکست و پيروزي تيم مظلومي است. البته نوک پيکان به سمت من است و اگر نتيجه نگيريم، نخست به من ناسزا مي گويند.
 

تاریخ: 1389/5/27
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: