برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رئيس هيئت كوهنوري خراسان رضوي خبر داد؛ نخستين صعود بانوان كوهنورد خراسان رضوي به قله‌هاي بين‌المللي

خبرگزاري بین المللی زنان ایران : رئيس هيئت كوهنوري خراسان رضوي گفت: نخستين صعود بيش از 9 نفر از بانوان كوهنورد استان خراسان رضوي در اوايل مرداد ماه به قله‌هاي بين‌المللي بالاي 7 هزار متر انجام مي‌شود

خبرگزاری زنان ایران – مشهد
سرویس ورزشی – فدراسیون ها

 خبرگزاري بین المللی زنان ایران : رئيس هيئت كوهنوري خراسان رضوي گفت: نخستين صعود بيش از 9 نفر از بانوان كوهنورد استان خراسان رضوي در اوايل مرداد ماه به قله‌هاي بين‌المللي بالاي 7 هزار متر انجام مي‌شود .

به گزارش خبرگزاری ایونا از مشهد، حسين اماني در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از اهداف ما در اين برنامه بسط و توسعه ورزش كوهنوردي در استان‌ ايجاد بستري مناسب براي حضور بانوان مسلمان در عرصه‌هاي بين‌المللي، تربيت و پرورش كوهنورد توانمند و متعهد در ورزش بانوان به منظور الگوسازي است.

سرپرست هئيت كوهنوردي خراسان رضوي تصريح كرد: از ديگر اهداف ما توسعه اعتماد به نفس و ايجاد انگيزه در بانوان استان براي حضور در عرصه‌هاي ورزشي وايجاد حس اطمينان و اعتماد به ظرفيت‌ها و توانمندي‌ها در بانوان استان است.

وي با اشاره به مرام‌نامه افزود: اعتقاد داريم كه كوه نشانه‌اي از عظمت الهي است، زيرا در قرآن كريم كوه ميخ‌هاي استواري زمينند و در هنگامه قيامت، آن زلزله عظيم پس از برخاك نشستن كوه‌ها رخ مي‌دهد و چنين است كه كوه اين آيات الهي، كتابي ناگشوده از آموزه‌هاست و به ما مي‌آموزد كه دو ناهمواري زندگي‌ را چگونه سپري كنيم و بحران‌ها را چگونه تدبيركنيم و در برابر دشواري‌هاي زندگي چگونه كمر خم نكنيم.

وي اظهار داشت: كوهنوردي فعاليتي است كه با ماهيت انساني و تكوين شخصيت فردي و دروني انسان‌ها رابطه مستقيم دارد و از جمله ورزش‌هايي است كه فعاليت‌هاي آن گسترده و چند وجهي است.

رئيس هيئت كوهنوردي استان تاكيد كرد: اعتقاد بر اين است كه حضور بانوان در عرصه‌هاي كوهنوردي در سطوح ملي و بين‌المللي بايد با رعايت بايدها و نبايدهاي تاكيده شده در احكام شرع مقدس اسلام و بر مبناي قوانين نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بوده تا با ارائه الگويي ويژه از "زن شايسته مسلمان ايراني‌ " صدور ارزش‌هاي اسلامي بر جهان را در قالب ورزش امكان‌پذير كند.

وي ادامه داد: بانوان حاضر در اين برنامه نماينده ميليون‌ها بانوي مسلمان ايراني و هزاران بانوي كوهنورد خراساني در سنگر ورزش هستند و مسئوليتي خطير براي آينده فعاليت بانوان در اين حوزه را به دوش مي‌كشد.

اماني با اشاره به صحبت‌هاي مقام معظم رهبري در جمع بانوان ورزشكار كه ايشان فرمودند از شنيدن خبر صعود خانم‌ها به ارتفاع بين از 8 هزار متري افتخار مي‌كنيم، حضور زنان شجاع و مسلمان ايراني در غربت كوهستان و غلبه بر طبيعت سخت و يخ‌زده، در ارتفاع بيش از 8 هزار متر نشانه اراده پولادين و عزمي راسخ است و اين حركت بزرگ در واقع نشان‌دهنده قابليت‌هاي يك ملت و تبليغ عيني آن براي جهانيان است كه دستگاه‌هاي تبليغي به ويژه صداوسيما بايد حق آن را ادعا كند و دستگاه‌هاي مسئول با بسترسازي مناسب، امكانات لازم را براي تشويق مردم به ورزش‌هايي همچون كوهنوردي فراهم كنند.

اماني خاطرنشان كرد: برگزاري صعودهاي تمريني و اجراي 19 اردوي آمادگي از سال گذشته تاكنون در مناطق كوهستاني استان و كشور و همچنين برگزاري كارگاه آموزشي سنگ‌نوردي، يخ و برف، پزشكي، ارتفاع و مقدماتي امداد و كوهستان و نيز برنامه‌هاي هم‌هوايي در منطقه دماوند و علم كوه در چند مرحله است.

وي با بيان اينكه قله لنين در كشور قرقيزستان واقع شده است، اظهار داشت: در مدت كلي برنامه كوهنوردي، تيم به مدت 20 روز و با ايجاد سه كمپ در ارتفاعات، به قله لنين صعود مي‌كنند و كوهنورداني كه موفق به فتح قله شوند، از طرف سازمان تربيت بدني كشور موفق به كسب مدال نقره آسيايي مي‌شوند.

کدخبر : 89043146
تاریخ: 1389/4/31
موضوع: ورزش زنان
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: