برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

دادکان: کريمي را محروم کردند تا خودشان را محبوب مسئولان کنند

محمد دادگان پس از مدت‌ها سکوت گفت: «امروز آدم‌هاي ناتوان که به دنبال آمال و آرزوهايشان هستند، به افراد برچسب منشوري بودن مي‌زنند.»

محمد دادکان که مدت‌ها سکوت کرده بود، در گفت‌وگو با ايسنا از علي کريمي حمايت کرد.

دادگان با اشاره به اتفاقي که براي علي کريمي افتاده و با بيان اينکه حرف‌هايم کلي است، گفت: «مي‌گويند "عيسي به دين خود و موسي به دين خود". برو خودت را بساز که الگو شوي. نمي‌خواهد در رسانه‌ها و بين دولتي‌ها از خودت الگو بسازي. اين مردم هستند که بايد الگو را انتخاب کنند. اگر کسي اشتباهي مي‌کند، بايد بدانيم که ما را به جاي فرد متخلف داخل قبر نمي‌گذارند. نمي‌توان با چوب و تکفير آداب و فرهنگ ايجاد کنيم. آقايان در خفا هزاران مشکل دارند و وقتي کسي در ظاهر اشتباهي مي‌کند مي‌خواهند آبروي او را ببرند. اين عين بي‌ديني است. دين ما مي‌گويد که نبايد آبروي آدم‌ها را برد.»

وي با بيان اينکه کساني که حرف از اخلاق و فرهنگ مي‌زنند، خودشان از همه بدترند گفت: «برويد در زندگي اين افراد و ببينيد که چقدر خودشان ناپاکترند. از ادب و فرهنگ حرف مي‌زنند ولي خودشان سمبل بي‌ادبي و بي‌فرهنگي هستند.»

دادگان با بيان اينکه نبايد با آبروي هيچ کس بازي کرد، گفت: «متاسفانه در جامعه ما در تمامي زمينه‌ها سمبل‌ها و الگوها را مي‌زنيم، براي چه؟ مي‌خواهم بپرسم همه معترضان به کريمي پاکند و منزه؟! چرا ما در بخش فرهنگ، اجتماع و سياست الگوها و سمبل‌ها را مي‌زنيم؟ آيا همه معترضان به اين الگوها پاکند؟ همه ما مثل هم هستيم. حالا جوي به وجود آمده که مد کرده‌ايم که يکي را روزه‌خوار بدانيم و ديگري را منشوري.»

وي افزود: «اين يک موج است. موجي که مي‌خواهيم رويش سوار شويم و سال بعد پول بيشتري بگيريم. خروجي اين فوتبال که سالانه 400 ميليارد تومان در آن هزينه مي‌شود چيست؟ مسوولان کشوري، من يک سوال از شما دارم. آيا مي‌دانيد که خروجي اين فوتبال صفر است؟ اگر مي‌دانيد که گناهتان 10 برابر است و اگر نمي‌دانيد چرا مي‌خواهيد با طبل بي‌صدا مردم را سرگرم کنيد.»

دادگان افزود:‌ «چطور در زمان ما بازرسان در فدراسيون فوتبال بودند و الان خبري از اين بازرسان نيست. مسوولان کميته تربيت بدني مجلس که دنبال تحقيق و تفحص بودند تنها به دنبال اين هستند که عکس سه در چهارشان در روزنامه‌ها چاپ شود. نتيجه و خروجي کميته ويژه رييس جمهور براي بررسي شکست ورزش ايران در المپيک چه شد؟ از حالا به شما مي‌گويم که جواب شکست در گوانگجو را چه کسي مي‌دهد؟ من به شما مي‌گويم همان‌هايي که جواب مردم را پس از شکست در پکن و جام جهاني داده‌اند به شکست‌هاي گوانگجو هم پاسخ خواهند داد. فقط با دروغگويي به مردم مي‌گويند که کميته تشکيل داده‌ايم. کدام کميته؟ آنهايي که مي‌آيند شخصيت آدم‌ها را زير سوال مي‌برند خودشان از همه بدترند.»

رييس سابق فدراسيون فوتبال در پايان گفت: «من سوالي دارم و اميدوارم که شما آن را پيگيري کنيد. سوالم اين است که آيا بازيکني که 700 ميليون تومان مي‌گيرد مربي که حداقل 500 ميليون تومان مي‌گيرد و مديري که 300 ميليون تومان مي‌گيرد آيا اين دعواها را به خاطر اخلاق به راه مي‌اندازد. اين سوالي است که من از شما دارم. برويد ببينيد مديران در اين فوتبال چقدر مي‌گيرند. ما الگوها را مي‌زنيم که اين مديران غيرورزشي به فوتبال بيايند و خروجي فوتبال هميني مي‌شود که مي‌بينيد. امروزه شرايطي ايجاد شده که آدم‌ها مي‌آيند و دم از مسائل فرهنگي مي‌زنند و مي‌گويند کارهايشان به خاطر حفظ شئونات و نظام است اما در واقع آنها به دنبال مقاصد خود هستند.»
 

تاریخ: 1389/5/27
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: