برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

برای حضور در گوانگجو /حسین تاجیک با برتری مقابل رجلی عضو تیم ملی تکواندو ایران شد

آخرین دیدار انتخابی تیم ملی تکواندو برای حضور در بازیهای آسیایی برگزارشد و طی آن حسین تاجیک با برتری مقابل رقیب خود جواز سفر به گوانگجو را دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که پنج عضو از تیم شش نفره ایران برای حضور در بازیهای آسیایی گوانگجو پیش از این انتخاب شده بودند، آخرین مبارزه انتخابی بین حسین تاجیک و کوروش رجلی امروز پنجشنبه در خانه تکواندو برگزار شد. سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو شاهد برگزاری این دیدار بود.

تاجیک و رجلی که پنجشنبه گذشته در مبارزات انتخابی هر کدام به یک پیروزی مقابل هم دست یافته بودند در دیدار امروز با قضاوت نظری ، باقری ، کرمی ، مهدوی و لاریجانی، 5 داور بین المللی کشورمان مقابل هم ایستادند تا نفر برنده هوگوی تیم ملی را برای حضور در گوانگجو تصاحب کند.

در این دیدار که بر خلاف مبارزات هفته قبل با هوگوی الکترونیکی برگزار شد، دو تکواندوکار در ابتدا سنگین و کم تحرک ظاهر شدند. تاجیک راند اول را 2 بر یک به سود خود خاتمه داد. در راند دوم این رجلی بود که با ضربه "دولیاچاگی" سه امتیاز به حساب خود واریز کرد. تاجیک هم دو امتیاز گرفت تا در پایان راند دوم نتیجه 5 بر4 به سود رجلی تغییر کند.

کم تحرکی دو تکواندوکار سنگین وزن کشورمان در حالی که مبارزه به دقایق پایانی نزدیک می شد جای خود را به سرعت و رد بدل شدن تکنیک های مختلف داد. راند سوم با خرابی های مکرر تابلو امتیازات همراه بود. ابتدا رجلی برتری راند دوم خود را حفظ کرد و 6 بر4 پیش افتاد ولی تاجیک که نمی خواست موقعیت حضور در بازیهای آسیایی را از دست بدهد با اجرای تکنیک روی سر حریف سه امتیاز گرفت و 7 بر6 پیش افقتاد.

در30 ثانیه پایانی به اندازه تمام وقت های قبلی امتیاز رد و بدل شد. در نهایت حسین تاجیک نفر سوم جهان در سال 2009 و نفر اول رنکینگ فدراسیون جهانی موفق به برتری 17بر14 شد و جایگاه خود را در تیم ملی برای سفر به بازیهای آسیایی تثبیت کرد.

 پیش از این حضور رضا نادریان، محمد باقری معمتد، علیرضا نصر آزادنی، فرزاد عبدالهی و یوسف کرمی در ترکیب اصلی تیم ملی جهت حضور در بازیهای آسیایی گوانگجو قطعی شده بود. 


تاریخ: 1389/5/28
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: