برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سرپرست هم عليه کريمي شهادت نداد !

از چند روز پيش که علي کريمي به حکم مصطفي آجورلو از باشگاه استيل آذين اخراج شد عموم جامعه فوتبال و حتي محافل رسانه اي در صف دو طيف حاميان و مخالفان چنين تصميمي ايستاده‌اند و گرايشات سياسي يا تسويه‌حساب‌هاي شخصي در اين جبهه‌گيري ها ملموس است.

در گيرودار اخراج علي کريمي يکي از سايت هاي دولتي که اولين بار چنين خبري را با اندکي تحليل روي خروجي اش قرارداد طي چند روز گذشته تلاش کرد تا پرونده اين بازيکن به ستاد منشور اخلاقي ارجاع شود.

تهران امروز : سايت مذکور صبح روز گذشته گفت و گويي با عبداللهي، دبير کميته انضباطي را با اين مضمون روي خروجي اش قرار داد:« در صورت درخواست استيل آذين يا كريمي ورود مي‌كنيم.» حدود 40 دقيقه بعد سرانجام اين تلاش‌ها به سرانجام رسيد و حجت‌الاسلام عليپور، دبير هيات رسيدگي به تخلفات حرفه‌اي فوتبال از ارسال گزارش باشگاه استيل آذين و رسيدگي اعضاي اين هيات به پرونده علي کريمي خبر داد.

يک شب قبل از اين ماجرا نشست فوق‌العاده هيات مديره باشگاه استيل‌آذين با لغو تصميم آجورلو و ارجاع موضوع کريمي به كميته انضباطي به پايان رسيده بود. صرف نظر از موضع رسمي تعدادي از سايت هاي خاص در نکوهش اظهارات علي کريمي، صدا و سيما هم به صف منتقدان اين بازيکن پيوست و در اولين اقدام برنامه هاي ورزشي پر مخاطب از هر گونه گفت و گو با کريمي منع شدند. يك سايت اينترنتي مدعي شد اگرچه كريمي تاكنون در هيچ برنامه زنده تلويزيوني حاضر نشده و احتمالا تمايلي براي حضور در برنامه دوشنبه شب گذشته 90 هم نداشته، به فردوسي پور توصيه شده بود از دعوت او به استوديوي برنامه يا تماس تلفني زنده خودداري كند.

بر همين اساس در چند روز گذشته برنامه‌هايي از صدا و سيما پخش شد كه مضمون برخي از آنها انتقاد تند از رفتارهاي علي كريمي بود. حضور محمد جعفر صافي ، مديركل روابط بين الملل سازمان صدا و سيما در هيات مديره باشگاه استيل آذين ممكن است يكي از دلايل حمايت رسانه ملي از تصميم مصطفي آجورلو ‏، مديرعامل باشگاه استيل آذين باشد.

نقش غلامحسين آقازماني ، مدير گروه ورزش شبكه 3 و ارتباط دوستانه او با مديران استيل آذين را هم نمي توان ناديده گرفت. در کشاکش اخراج علي کريمي البته بسياري از چهره‌هاي سرشناس فوتبال به صف حاميان او پيوسته اند. گفته مي‌شود صادق درودگر سرپرست استيل آذين که ناخود آگاه درگير چنين ماجرايي شده به رغم دريافت حکم سرپرستي اش از دست آجورلو با بيانيه باشگاه در مورد علي كريمي موافق نبوده است. درودگر كه حالا گزارش او از تمرين استيل آذين براي اعلام حكم از سوي كميته انضباطي بسيار اهميت دارد حاضر به كتبي كردن شهادت خود عليه علي كريمي نشده است چراكه عقيده داشته گره زدن مسائل مذهبي و شخصي به فوتبال به هيچ وجه درست نيست.

ظاهرا درودگر در گزارش خود از تمرين تنها به مسئله برخورد تند كريمي اشاره كرده و هيچ اشاره‌اي به بحث روزه و روزه‌خواري نكرده چرا كه وي عقيده دارد مشخص نيست كه كريمي شرايط روزه‌خواري را احراز كرده يا نه و چه بسا همانطور كه د يگران مي‌گويند او مسافر بوده يا براي بازكردن روزه عذر شرعي داشته است. بسياري از نزديکان آجورلو از اينکه در هم آميختن مسائل شخصي علي کريمي با اعتقادات مذهبي باعث شده نتوانند از تصميم درست انضباطي‌ او دفاع کنند حسرت مي خورند. آنچه كه اتفاق افتاد در نهايت فضا را به سمتي برده است كه علي كريمي تبديل به مظلوم ماجرا شده. امروز هم ستاره‌هاي شناخته شده فوتبال ايران از كريم باقري تا خداداد عزيزي و از علي دايي تا مهدي مهدوي‌كيا روي دفاع از علي كريمي پافشاري كردند و مشخص است كه در اين جمع نمي‌توان از اين تصميم دفاع كرد.

در اين گيرودار صحبت‌هاي علي پروين به عنوان مدير فني تيم استيل آذين و مرد مورد وثوق هدايتي اهميت ويژه اي پيدا مي کند. پروين هم در مقام دفاع از کريمي او را مثل فرزندش مي داند و از وساطت هدايتي براي بازگرداندن او به تمرينات خبر مي دهد:« من عاشق بازي کريمي هستم.اين بچه مثل خودم دريبل مي‌زند،اصلا به نظر من قطبي بايد او را با خودش به جام ملت‌ها ببرد.چون تيم ملي در وسط زمين به بازيکني مثل علي نياز دارد. شنيده ام هدايتي قرار است کريمي را برگرداند. واقعا حيف است که استيل‌آذين بدون کريمي بازي کند.»

 

تاریخ: 1389/5/28
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: