برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رييس فدراسيون جودو: بايد زمينه جذب استعدادهاي اين ورزش فراهم شود

ورزش. ورزش‌هاي رزمي. جودو. استان اصفهان
اصفهان - رييس فدراسيون جودو گفت: هيات‌هاي جودو استان‌هاي كشور بايد با همكاري آموزش و پرورش، زمينه جذب استعدادهاي اين ورزش را فراهم كنند.

به گزارش ايرنا، عليرضا اميني روز چهارشنبه در مجمع عمومي انتخابات هيات جودو استان اصفهان افزود: فدراسيون جودو براي پشتوانه‌سازي تيم‌هاي ملي جودو ايران برنامه ريزي كرده و در تلاش است با همكاري تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش، زمينه جذب و پرورش استعدادهاي اين ورزش را فراهم كند.

وي با اشاره به اينكه رشته جودو، يكي از رشته‌هاي سخت ورزش‌هاي رزمي است كه به امكانات خاص خود نياز دارد، اظهار داشت: با ايجاد امكانات لازم، بايد استقبال عمومي نسبت به اين رشته ورزشي در استان‌هاي كشور افزايش يابد.

رييس فدراسيون جودو با اشاره به اينكه آماده‌سازي تيم ملي براي حضور در بازي‌هاي آسيايي ‪ ۲۰۱۰‬گوانگ ژو چين، يكي از برنامه‌هاي اين فدراسيون است، تصريح كرد: سالن ورزشي شهيد افراسيابي تهران كه يكي از بهترين سالن‌هاي رزمي كشور است، در اختيار فدراسيون جودو قرار دارد.

ما در تلاشيم با استفاده از امكانات اين رشته به بهترين نحو براي آماده سازي تيم‌هاي ملي و برنامه‌هاي فدراسيون جودو استفاده كنيم.

رييس فدراسيون جودو از اين رشته ورزشي به عنوان دومين ورزش پرتماشاگر بازي‌هاي المپيك نام برد و افزود: جودو ايران پيش از بازگشت من، به مدت يك سال و نيم از جودوي جهان عقب افتاد و نياز است تا با تلاش و همدلي مربيان و ورزشكاران، جودو ايران را به جايگاه گذشته خود در سطح آسيا نزديك كنيم.

وي در ادامه، اتحاد و همدلي پيشكسوتان مربيان و ورزشكاران اين رشته را خواستار شد و افزود: اگر پيشكسوتان جودو به عنوان الگوي اخلاقي، اين موضوع را مورد توجه قرار ندهند، تبعات آن به طبقات پايين جودو كشور نيز سرايت كرده و مانع رشد و پيشرفت جودو خواهد شد.

اميني، از پيشكسوتان و مربيان جودو اصفهان نيز خواست با اتحاد و همدلي در برنامه‌هاي اين هيات شركت كرده و شرايط موجود را به شرايط مطلوب تر نزديك كنند.

پيش از سخنان رييس فدراسيون جودو ، رشيد خدابخش مديركل اداره تربيت بدني استان اصفهان اظهار داشت: رويكرد ورزش استان اصفهان نيز برنامه ريزي براي ارتقاي سطح رشته‌هاي ورزشي اين استان و دست يابي به مدال‌هاي بازي‌هاي المپيك و بين‌المللي است.

وي افزود: هيات‌هاي ورزشي به لحاظ فني وابسته به فدراسيون‌ها هستند اما متاسفانه بيشتر فدراسيون‌هاي ورزشي كشور براي اين هيات‌ها راهبردي ارائه نكرده اند.

وي افزود: متاسفانه استان اصفهان به رغم توانمندي‌هاي بالا، همچنان نتوانسته است از بازي‌هاي المپيك مدال كسب كند و دست يابي به مدال المپيك ، يكي از اهداف كلان اداره كل تربيت بدني استان اصفهان است.

خدابخش اظهار داشت: جودو استان اصفهان به تازگي اولين مدال جهاني كاتا اين رشته را براي كشور به ارمغان آورده و به اولين مدال جهاني خود دست يافته است، از اينرو پتانسيل كسب مدال المپيك را نيز دارد و در اين راستا بايد تلاش كند.

وي، همچنين از رييس منتخب هيات جودو استان اصفهان خواست با استفاده از خردجمعي و پيشكسوتان اين رشته، برنامه‌هاي جديدي را براي پيشرفت و توسعه اين رشته در سطح استان اصفهان تدوين و اجرا كند.

خاطرنشان مي‌شود، مجمع انتخابات هيات جودو استان اصفهان رضا رفيع زاده را با كسب ‪ ۱۱‬راي به مدت چهار سال به عنوان رييس اين هيات برگزيد.


تاریخ: 1389/5/7
موضوع: رزمی
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: