برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اختصاصي/ ربطي: دلايل شكست كشتي گيران جوان را با جديت بررسي مي‌كنيم

ورزش. كشتي. ربطي
تهران- دبير فدراسيون كشتي با توجه به نتايج نامطلوب كشتي گيران جوان كشورمان در رقابتهاي جهاني مجارستان گفت: به منظور آگاهي از نقاط ضعف آزاد وفرنگي كاران اعزامي به بوداپست، به زودي عملكرد آنان را با دقت و جديت بررسي خواهيم كرد.

عارف ربطي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا خاطر نشان كرد: بدون شك فدراسيون كشتي با دقت و جديت به شكست جوانان در رقابتهاي جهاني رسيدگي كرده و با جلسات كارشناسي و تخصصي خود كه به زودي برگزار خواهد شد ، به ريشه يابي و شناخت نقاط ضعف تيم‌هاي اعزامي مي‌پردازد.

وي ادامه داد: ما در وهله اول بايد به عيب يابي در روند اجراي برنامه‌هاي آماده‌سازي آزاد و فرنگي كاران جوان پرداخته و سپس بايد از مسئولان و كادر فني تيم ها، پاسخ لازم را طلب كنيم. فدراسيون كشتي در طول مدت آماده سازي جوانان از هيچ حمايت و مساعدتي دريغ نكرده و تمام خواسته كادرهاي فني تيم‌ها را تا حد امكان بر آورده ساخته است.

دبير فدراسيون كشتي گفت: متاسفانه هنوز مشخص نيست كه چرا اكثر كشتي گيران جوان ما در دورهاي سوم و چهارم كم آورده و نتيجه را به حريفان خود واگذار مي‌كردند.

اردوهاي آماده‌سازي جوانان همواره با گزارشات مثبت سرپرست تيم همراه بوده، حال چرا اين نتايج به دست آمده، سوالي است كه بايد همين سرپرستان پاسخگو باشند.

ربطي ابراز داشت: فكر مي‌كنم تست‌هاي آمادگي جسماني به صورت مستمر و جدي از اردونشينان جوان به عمل نيامده كه اين چنين شاهد ناكامي آنان بوديم و ما اگر داعيه كار علمي و به روز دنيا را داريم، نبايد اجازه دهيم كه اين گونه دچارافت و ركود باشيم.

وي عدم وجود روحيه جنگندگي را يكي از دلايل شكست كشتي گيران جوان برشمرد و گفت: تجربه ثابت كرده كه اگر كشتي‌گيري با ترس و هراس در مقابل حريف قرار گيرد، سرانجامي جز شكست نخواهد داشت.

ربطي افزود: متاسفانه اين مساله يكي از نقايص كار جوانان ما در مجارستان بود كه گريبان آنان را در رقابتهاي جهاني گرفت و اجازه نداد تا به طور عادي و طبيعي كشتي‌هاي هميشگي خود را به معرض نمايش گذارند.

دبير فدراسيون كشتي ادامه داد: از دست دادن پوئن‌هاي پيروزي بخش كشتي گيران ما، آن هم درست در ثانيه‌هاي پاياني كشتي، گواه اين ادعاست كه متاسفانه تيم‌هاي كشتي آزاد و فرنگي جوانان كشورمان از همين ضعف خود ضربات زيادي را متحمل شدند.

ربطي گفت: متوليان فدراسيون كشتي در نظر دارند تا به محض دريافت گزارشات مكتوب و شفاهي سرپرستان هر دو تيم، به اين مساله رسيدگي كرده و براي بهبود وضعيت موجود، دلايل اين شكست‌ها را ريشه يابي و مشخص كنند.

وي در خاتمه هرگونه تغيير و تحول در كادر فني تيم كشتي آزاد جوانان را درست و منطقي ندانست و گفت: دواي درد ما تغيير كادر فني نيست و هيچگاه نمي توان بي‌دليل به اين گونه تغييرات دست زد، بلكه بايد در ابتدا به نقاط ضعف خود پي ببريم و سپس به تغييرات احتمالي فكر كنيم.


تاریخ: 1389/5/7
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: