برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

سرمربي فرانسه از محروميت بازيکنان سرشناس جام جهاني ابراز تاسف کرد

 لورن بلان، سرمربي تيم ملي فوتبال فرانسه، روز چهارشنبه از معلق شدن چهار بازيکن خود به دليل نقشي که در ناکامي فرانسه در جام جهاني افريقاي جنوبي داشتند ابراز تاسف کرد.

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال فرانسه روز سه شنبه " نيکلا آنلکا " يکي از اين بازيکنان را به محروميت از حضور در 18 بازي و " ژرمي تولالان "، " فرانک ريبري " و " پاتريس اورا " را به ترتيب به محروميت از حضور در يک ، سه و پنج بازي محکوم کرد.

اريک آبيدال يک بازيکن ديگر فرانسه نيز از سوي اين کميته فرا خوانده شد ولي از مجازات مصون ماند.

اين بازيکنان به دليل نقشي که در يک شورش در افريقاي جنوبي داشتند و طي آن تيم فرانسه به طور يکپارچه در اعتراض به تصميم فدراسيون فوتبال مبني بر بازگرداندن آنلکا به دليل درگيري با " ريمون دومينک " سرمربي تيم از حضور در تمرين امتناع کردند مجازات شدند.

بلان در بيانيه اي گفت :" بديهي است که وضعيت موجود وضعيت ايده آلي براي فوتبال فرانسه که به تمام بازيکنان سرشناس خود در آغاز مسابقات مقدماتي يورو 2014 نياز دارد ، نيست . "
 
وي افزود : با اين حال " تصميمات اتخاذ شده را محترم خواهد شمرد چرا که مي داند باب فرجام خواهي اين بازيکنان احتمالا باز خواهد بود. "

بلان با اشاره به کنار گذاشتن تمام 23 بازيکن فرانسه در جام جهاني 2003 در ديدار دوستانه اخبر با نروژ که به شکست دو بر يک فرانسه انجاميد گفت :" من اميدوارم بتوانم در پايان ماه اوت وضعيت تازه اي ايجاد کنم ."

وي افزود :" تنها دغدغه خاطر کادر مربيگري من اکنون اين است که در آغاز سپتامبر بهترين تيم ممکن را براي بازي در مقابل بلاروس و بوسني و هرزگوين به اميد ديدن همان روحيه ابتکار و تمايل براي پيشروي و بازي که ما در اسلو در مقابل نروژ شاهد آن بوديم ، ببنديم . "
 
فرانسه در همان مرحله گروهي جام جهاني پس از تساوي با اروگوئه و باخت از مکزيک و افريقاي جنوبي ميزبان مسابقات حذف شد.
تاریخ: 1389/5/28
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: