برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر عنوان شد:برنامه‎های رئیس جدید سازمان لیگ والیبال / قانون‏گرا هستم اما نه همیشه!

منوچهر پورحسن برنامه‎های خود برای ریاست سازمان لیگ فدراسیون والیبال را تشریح کرد و گفت: هیچ گاه از اعمال حکم قانون چشم پوشی نمی‏کنم اما در مواقع مورد نیاز مصلحت را بر اجرای آن ترجیح می‏دهم.

رئیس جدید سازمان لیگ فدراسیون والیبال در گفتگو با خبرنگار مهر پرهیز از عملکرد خود مختارانه و اتخاذ تصمیمات انفرادی را یکی از محورهای همیشگی کاری خودعنوان کرد.

سازمان لیگ والیبال گروهی اداره می‏شود
وی یادآور شد: به کار گروهی و شورایی اعتقاد دارم. به همین دلیل برای تدوین و پیشبرد برنامه‏‎ها و اهداف سازمان لیگ از گروه‏های مختلف و حتی مربیان و بازیکنان و نظرات آنها کمک می‏گیرم.

وی افزود: با نظر جمعی اهالی والیبال برنامه‎های لازم برای سازمان لیگ را تدوین و آن را جهت اجرا به باشگاه‏ها ارائه می‌کنیم. در این زمینه سلیقه‏ای و شخصی برخورد نمی‏شود.

ایرادی نمی‎بینم اما به دنبال ایرادها هستم
پورحسن ضمن بیان اینکه برطرف کردن ایرادهای وارد بر سازمان لیگ از جمله کارهای ابتدایی است که باید انجام شود، تصریح کرد: البته چه بسا بعضی از افراد به دلیل عناد انجام یکسری حرکت‎ها را ایراد می‏دانند اما از نظر من ایرادی بر آن وارد نباشد. به همین دلیل از هیچ حرکت و برنامه‏ای در سازمان لیگ قبلی به عنوان ایراد یاد نمی‏کنم. به دنبال این هستم که ایرادهای واقعی را پیدا کنم.

سبک کردن مسابقات باشگاهی بدون کاهش تعداد تیم‎ها
رئیس سازمان لیگ والیبال که پیش از این ریاست کمیته داوران فدراسیون والیبال را نیز بر عهده داشته است، همچنین در نظر دارد از فصل 89 رقابت‎های باشگاهی را سبک و با انجام یک دیدار در هفته پیگیری کند اما بدون کاهش تعداد تیم‏ها!

وی در این زمینه تصریح کرد: باید طوری برنامه ریزی شود که هر تیمی در هفته تنها یک بازی داشته باشد. درغیر این صورت فشردگی بازی‌ها و خستگی روی بازیکنان و آینده آنها تاثیرمنفی می‏گذارد. چه بسا والیبالیستی توانایی ملی‏پوش شدن را داشته باشد اما در این شرایط نتواند شایستگی‏های کامل خود را برای دعوت شدن به اردو نشان دهد.

پورحسن ضمن بیان اینکه پیگیری سبک مسابقات لیگ برتر بدون کاهش تعداد تیم‏ها هم امکان پذیر است، ادامه داد: می‏توان مسابقات را در دو گروه آغاز کرد. مثلا 16 تیم داشت اما در دو گروه 8 تیمی. البته دراین زمینه باید بررسی‌‎های جمعی دقیقی صورت گیرد و سپس تصمیم گیری شود.

یک توضیح در مورد تیم سقوط کرده دانشگاه آزاد
رئیس سازمان لیگ والیبال با یادآوری اینکه از تیم‏های لیگ برتری دعوت شده تا آمادگی خود را برای حضور درلیگ 89 اعلام کنند، در مورد وضعیت دانشگاه آزاد و اینکه این تیم سال گذشته از لیگ برتر سقوط کرد با این حال امسال خواهان حضور در مسابقات است، توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: تعیین سیاست‎ها با فدراسیون است. ما باید آنها را اجرا کنیم. در مورد دانشگاه آزاد و وضعیت این تیم هم باید اطلاعات کاملتری داشته باشم. شاید این تیم تحت شرایط خاص خواستار شرکت در لیگ 89 باشد. مثلا کناره‏گیری یک تیم و یا خرید امتیاز یکی از تیم‏های لیگ برتری.

همیشه قانون‏گرا نیستم
* این اطمینان خاطر را به والیبالی‏ها می‏دهید که همیشه و تحت هرشرایطی از قانون چشم پوشی نکرده و آن را زیر پا نگذارید؟

منوچهر پوحسن به این سوال خبرنگار مهر "نه" گفت  و اینگونه توضیح داد: من قانون‎گرا هستم اما خوب گاهی پیش می‎آید که مصلحت را به قانون و آنچه حکم می‎کند، ترجیح دهم. البته به این معنا نیست که خلاف قانون عمل می‏کنم. من در 5/99 درصد مواقع طبق قانون حرکت می‏کنم اما به ندرت هم پیش می‏آید که کاری انجام دهم که قانون نمی‏گوید.

وی با مرور سوابق مدیریتی خود و اینکه تجربه مدیریت اداره کل تربیت بدنی خوزستان و خراسان را هم دارد، اظهارداشت: در مدت 30 سالی که مسئولیت اجرایی داشتم حتی یک بار از سوی دادگاه، دیوان محاسبات و ... بازخواست نشدم چون طوری کار نمی‏کنم که قانونی نباشد و به کسی لطمه بزند.

من ذخیره "دادرس" بودم
* پس از برکناری محمود حداد از ریاست سازمان لیگ فدراسیون والیبال از مهدی دادرس به عنوان گزینه اصلی جایگزینی وی نام برده می‎شد. اما به یکباره حکم ریاست جدید سازمان لیگ والیبال برای منوچهر پورحسن صادر شد.

پورحسن در این مورد گفت: با من هم صحبت‏هایی شده بود. می‏دانستم که فدراسیون روی دادرس نظر دارد. به همین دلیل اعلام کردم من را به عنوان یک گزینه ذخیره در نظر بگیرید. اگر با او و دیگر گزینه‏های مورد نظر به توافق نرسیدید برای آغاز کار آماده‏ام. نیت من کمک به والیبال است و با امید و اعتماد کار می‎کنم. الان هم حاضرم جای خود را به کسی بدهم که فکر می‎کند بهتر از من کار می‎کند.

به گذشه سازمان لیگ والیبال و حاشیه‎هایش کاری ندارم
رئیس جدید سازمان لیگ والیبال با تاکید براینکه به  حاشیه‏های سازمان لیگ گذشته توجهی ندارد، تاکید کرد: وقتم را برای رسیدگی به حاشیه‏های گذشته تلف نمی‏کنم. پیگیر علت رفتار و حرکت کسی می‏شوم که از این بعد در اجرای برنامه‏های من حاشیه‎سازی کند.

روی حساب و کتاب کار می‏کنم
پورحسن در پایان گفتگو با خبرنگار مهر گفت: عادلانه و روی حساب و کتاب کار می‏کنم. این شیوه کاری من در تمام مراحل کاری و مدیریتی‏ام بوده و خواهد بود.


تاریخ: 1389/5/29
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: