برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بارسا - سويا؛ بازي بازگشت سوپرجام اسپانيا فرصت انتقام با بازگشت ملی پوشان

ورزش > فوتبال  - بارسا امشب در نخستین بازی فصل جدیدش در نیوکمپ کار بسیار سختی مقابل سویا دارد. قهرمان اسپانیا در بازی برگشت سوپرجام اسپانیا باید بتواند شکست 3 بر یک بازی رفت را جبران کند.

البته در آن بازی گواردیولا به 8 ملی‌پوش اسپانیایی‌اش که از سفر مکزیک برگشته بودند استراحت داد و این‌بار امیدوار است با کمک آنها با اختلاف 2 گل به پیروزی برسد. این نخستین بازی داوید ویا با پیراهن بارساست که قبل از جام جهانی با 40‌میلیون یورو از والنسیا خریداری شد و در نخستین قدم باید به تیم جدیدش کمک کند تا سوپرجام اسپانیا را برای نهمین بار به دست آورد؛ رکوردی جدید در فوتبال اسپانیا.

بارسا که 8 ملی پوش اسپانیایی دارد، ممکن است بیشترین لطمه را از قهرمانی این تیم در جام جهانی بخورد. این بازیکنان به‌دلیل استراحت، دیرتر از دیگران به تمرینات اضافه شدند و احتمالا در شروع فصل چندان آماده نخواهند بود. گواردیولا در این مورد می‌گوید: «البته این به انگیزه بازیکنان هم بستگی دارد. باید به‌تدریج فرم مان را پیدا کنیم و اگر این‌ را با یک قهرمانی شروع کنیم که چه بهتر.»

ویکتور والدس، کارلس پویول، جرارد پیکه، ژاوی، اینی یستا، سرجیو بوسکتس، پدرو و ویا در این بازی به ترکیب اصلی برمی‌گردند.4 نفر از آنها در بازی رفت هم بازی کردند، با وجود این بارسا نتوانست از برتری یک بر صفرش دفاع کند و 3 گل دریافت کرد. پیکه که مثل بقیه دوستان ملی‌پوشش، بعد از جام جهانی یک ماه استراحت کرده، می‌گوید: «همه ما به شرایط بدنی خوبی برگشتیم. وضعیت بدنی خودم بهتر از آن چیزی است که فکر می‌کردم.» پیکه اضافه می‌کند: «تیم کیفیت و کمیت خوبی دارد. به تازگی قهرمان شده‌ایم، پس نشان دادیم که چه توانایی‌ای داریم.»

سویا پس از پیروزی در بازی رفت، در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان در خانه براگای پرتغال با یک گل مغلوب شد. آنتونیو آلوارس، سرمربی جدید سویا امیدوار است که امشب از دومین شکست متوالی تیمش جلوگیری کند. او درباره حریف مشهور امشب می‌گوید:« آنها تیم بسیار خطرناکی هستند، در خانه و بیرون از خانه. با بازگشت بازیکنان قهرمان جهان سطح بازی آنها بالاتر می‌رود ولی آنها فرصت کمی برای تمرین داشته‌اند و معلوم نیست وضعیت بدنی آنها چطور باشد. ما هم با ابزار خودمان به جنگ آنها می‌رویم.»

وضعیت مبهم زلاتان

در آستانه این بازی، وضعیت ماندن زلاتان ابراهیموویچ در بارسا همچنان مبهم به‌نظر می‌رسد. فصل گذشته او نتوانست انتظارات را برآورده کند و با آمدن ویا به‌نظر می‌رسد جای او در ترکیب اصلی به خطر بیفتد. گواردیولا می‌تواند از ویا در گوش چپ استفاده کند ولی ممکن است او از مثلث مسی، ویا و پدرو استفاده کند که می‌تواند با بازی سریع بارسا همخوانی بیشتری داشته باشد. سرمربی بارسا حاضر نیست در این مورد توضیح زیادی بدهد: «بهتر است در این مورد سکوت کنم. آیا روی او حساب می‌کنم؟ او اینجاست و بازیکن بارسا محسوب می‌شود.»

حرف‌های گواردیولا با واکنش مدیر برنامه‌های زلاتان روبه‌رو شده است که می‌گوید: «به‌نظر می‌رسد که گواردیولا زودتر از زلاتان بارسا را ترک کند. گواردیولا یکسال دیگر قرارداد دارد و زلاتان 4 سال. محاسبه ساده است.» او اضافه می‌کند: «می‌دانم چرا ایبرا در پایان فصل گذشته خوب نبود ولی نمی‌خواهم در مورد آن صحبت کنم. یک بازیکن بزرگ هرگز نمی‌پذیرد که نیمکت نشین شود و به سختی تلاش می‌کند به یک مهره اصلی تبدیل شود.»

تاریخ: 1389/5/29
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: