برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

ربطي:عده‌اي به كشتي ايران خيانت مي‌كنند

ورزش. كشتي. ربطي
تهران - دبير فدراسيون كشتي كشورمان با اشاره به روند مخرب كاهش وزن نوجوانان گفت: برخي از مربيان كشتي سطوح پايه با مجبور كردن شاگردانشان به كاهش وزن بي‌رويه و غير اصولي، به آينده كشتي ايران خيانت مي‌كنند.

عارف ربطي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: متاسفانه برخي از مربيان سطوح پايه كشتي، اهميتي براي آينده شاگردانشان قايل نيستند و به هر نحو ممكن حاضرند با مدال آوري كشتي گيران در ميادين مختلف ، خودشان نيز مورد توجه و تقدير قرار گيرند.

وي ادامه داد: مدال آوري به قيمت نابود كردن آينده نوجوان و به خطر انداختن سلامتي كشتي گيران، خيانت به اين رشته است و فدراسيون كشتي به هيچوجه در برابر اين مسايل سكوت نخواهد كرد.

دبير فدراسيون كشتي افزود: بحث من به كشتي گير خاصي مربوط نمي‌شود، چراكه مدتهاست اين روند در بين كشتي گيران نوجوان كشورمان وجود دارد. ما بايد كاري كنيم كه اين معضل ريشه كن شده تا ديگر شاهد چنين مسايلي در عرصه پشتوانه‌سازي كشتي ايران نباشيم.

ربطي ابراز داشت: در بسياري از ميادين بين‌المللي كشتي، همواره شاهد شور و نشاط نوجوانان حريف و متاسفانه افسردگي و خستگي نوجوانان كشورمان هستيم كه اين موضوع نيز بيشتر به كاهش وزن بي‌رويه اين كشتي گيران و خستگي روحي و جسمي آنان برمي گردد.

وي افزود: فدراسيون كشتي در آينده‌اي نزديك نظارت و حساسيت بيشتري به شرايط وزني نوجوانان در مسابقات قهرماني كشور و انتخابي اعمال خواهد كرد و قرار است طي اين نظارت ها، وزن نوجوانان را در طول مسابقات بصورت متعدد مورد بررسي قرار دهد.

دبير فدراسيون كشتي در خاتمه اضافه كرد: ما بايد نوجوانان را صبح روز مسابقات روي باسكول وزن كشي فرستاده و آنان را در طول مسابقات و حتي پيش از فينال نيز وزن كشي كنيم تا آن دسته از مربيان متخلف و نوجواناني كه به اجبار وزن زيادي را كم كرده اند، شناسايي و از گردونه رقابتها حذف شوند.


تاریخ: 1389/5/30
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: