برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

از بازیکن 17 ساله آماده‌ترم / عنایتی: با رفتن دندان پوسیده‌ها فوتبال ایران پاک شد /دندان پوسیده خودشان بودند نه من/زیاد به آقای گلی فکر نمی کنم!

کریم اعظمی

رضا عنایتی بازهم پیش بینی‌ها را برهم زد. وقتی اسم او می‌آید فوتبالدوستان ایرانی ناخودآگاه یاد سال‌های گذشته می‌افتند که عنایتی ماشین گلزنی استقلال بود و آبی‌پوشان تهرانی با درخشش این بازیکن قهرمان ایران شدند.

عنایتی فصل گذشته به فوتبال ایران بازگشت ولی نتوانست در استقلال درخشش همیشگی را داشته باشد و همین موضوع باعث شد تا خیلی‌ها فوتبال او را تمام شده بدانند. عنایتی اما با جدایی از استقلال راهی امارات شد و آنجا هم نشان داد که یک گلزن تمام عیار است. وقتی او به سپاهان پیوست بازهم این موضوع عنوان شد که این یک خرید سوخته برای تیم اصفهانی محسوب می‌شود ولی گویا قرار نیست عنایتی گلزنی را کنار بگذارد. او در هفته اول تک گل سپاهان را به ثمر رساند و امیرقلعه‌نویی را از شکست مقابل راه‌آهن نجات داد. عنایتی به سئوالات خبرگزاری فوتبال ایران پاسخ می‌دهد.

 

بازی با راه آهن چطور بود؟

من فکر می‌کنم که خیلی راحت دو امتیاز را از دست دادیم. هرچند هفت موقعیت خوب گلزنی داشتیم ولی از فرصت‌ها استفاده نکردیم. در ضمن فکر می‌کنم که بازیکنان سپاهان هنوز با هم هماهنگ نشده‌اند و باید به تیم ما زمان بدهیم.

 

در اولین بازی گل زدی و به نظر می‌رسد این یک اتفاق خوب برای تو باشد؟

من کاری نکردم و فقط زحمت دیگر بازیکنان را به گل تبدیل کردم. هاشم بیک‌زاده از سمت چپ سانتر خوبی انجام داد و من هم با ضربه سر دروازه را باز کردم.

 

قبل از شروع لیگ برخی تصور کردند که فوتبال تو تمام شده است و حتی این موضوع عنوان شد که عنایتی نمی‌تواند مهره خوبی برای سپاهان باشد.

من گوشم از این حرف‌ها پر شده است. هر سال می‌گویند عنایتی تمام شده و دیگر نمی‌تواند بازی کند ولی من کار خودم را انجام می‌دهم و سعی می‌کنم برای تیمم بازیکن مثمرثمری باشم.

 

بالا رفتن سن، توانایی‌های تو و آمادگی بدنی‌ات را کمتر نکرده است؟

مگر قرار است شناسنامه من فوتبال بازی کند؟ وقتی خوب تمرین کنی و به مسائل حرفه‌ای اهمیت بدهی به طور حتم آماتدگی‌ات حفظ خواهد شد. من حتی از یک بازیکن 17 ساله‌ هم آماده‌ترم و اصلا به سن و سالم توجه نمی‌کنم. الان کریم باقری با 37 سال سن از خیلی جوان‌ها بهتر بازی می‌کند.

 

فکر می‌کنی آنهایی که سال قبل لقب دندان پوسیده را به تو دادند، الان چه حسی دارند؟

دندان پوسیده خودشان بودند نه من. خدا را شکر که با رفتن آنها فوتبال ما کمی پاک شد، واقعا پاک شد.

 

قبل از شروع لیگ این موضوع عنوان شد که بعضی از طرفداران سپاهان نسبت به جذب تو واکنش منفی داشته‌اند. این موضوع صحت دارد؟

خودتان مرا می‌شناسید. اگر احساس کنم واکنشی در مورد من ایجاد شده باشد یا اینکه حرکتی ببینم، خیلی زود واکنش نشان می‌دهم. تماشاگران سپاهان از همان اول به من لطف داشتند و مخالفتی در کار نبود.

 

از دست دادن دو امتیاز مقابل راه‌آهن نگران کننده نیست؟

خیر. مطمئن باشید سپاهان در هفته‌های آینده به بهترین شکل ممکن نتیجه خواهد گرفت.

 

فکر می‌کنی آقای گل شوی؟

خوب من زیاد به این موضوع فکر نمی‌کنم. هدف من فقط این است که برای سپاهان بازی کن مثمرثمری باشم.

تاریخ: 1389/5/7
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: