برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

معصوم نیستم که گناه نکنم ولی سعی می‌کنم حق کسی ضایع نشود/مصاحبه تفصیلی با پرویز مظلومی: هیچ کس حق اعتراض ندارد، هر بازیکنی به نیمکت‌نشینی اعتراض کند اخراجش می‌کنم / با طالب لو و محمدی اتمام حجت کرده ام

کریم اعظمی

پرویز مظلومی در هفته اول با خوشحالی تبریز را ترک کرد. هرچند او تیمی را در اختیار گرفته که نسبت به سال گذشته دچار تغییرات زیادی شده و مهره‌های موثری را از دست داده است ولی چند ستاره فصل گذشته به استقلال تهران اضافه شده اند و حالا آنها یکی از پرستاره‌ترین تیم‌های لیگ هستند.

گاهی اوقات پرستاره‌ بودن حاشیه‌هایی را هم دارد و معمولا سروصدای بازیکنان نیمکت نشین در می‌آید که پرویز‌خان نسبت به این مسائل بسیار حساس است. مظلومی در مورد برد تیمش در هفته اول و مسائل مختلفی که این روزها در مورد استقلال مطرح است به سئوالات  پاسخ می‌دهد.

 

ابتدا بهتر است در مورد بازی صحبت کنید. دیداری که عقب افتادید ولی در نهایت همه چیز عوض شد.

ما در دقایق ابتدایی گوشه شوک‌آوری خوردیم. جمعیت هم خیلی زیاد بود و کار ما سخت شد، درضمن اجازه ندادند که تماشاگران ما در طبقه اول بنشینند. بازی در شهر تبریز که تماشاگرانش نسبت به تیم‌هایشان تعصب دارد خیلی سخت است ولی خدا را شکر که سه امتیاز را گرفتیم و از بازیکنانم تشکر می‌کنم. البته نباید در باد این پیروزی بخوابیم. در ضمن نباید خیلی راحت گل بخوریم.

 

به نظر می‌رسد که در نیمه دوم هماهنگ‌تر شدید؟

ما شناخت زیادی از شهرداری نداشتیم و طبیعی بود که در نیمه دوم راحت‌تر بازی کنیم. ما عمق دفاع حریف را نشانه گرفتیم و اگر دو سه گل دیگر می‌زدیم در دقایق آخر تحت فشار قرار نمی‌گرفتیم.

 

به نظر می‌رسد خط دفاعی پاشنه آشیل استقلال است؟

من اینطور فکر نمی‌کنم و معتقدم بازیکنان با هم هماهنگ نیستند. حنیف عمران‌زاده که دو هفته از تمرین‌ها دور بود ولی او را در ترکیب گذاشتیم. البته این را هم بگویم که ما امیرحسین صادقی و مهدی امیرآبادی را هم داشتیم.

 

مثل اینکه از وضعیت صادقی راضی نیستی؟

صادقی خوب تمرین می‌کند ولی صلاح کادر فنی این بود که در ترکیب اصلی نباشد. البته بازی‌ها زیاد است و به همه نوبت می‌رسد.

 

فکر نمی‌کنید در تیمی مثل استقلال برای نتیجه گرفتن کمی هم باید محافظه کار بود؟

حمله کردن یک نوع ریسک است. به نظر من اگر تاکتیک‌های دفاعی در نظر بگیرم حوصله تماشاگران استقلال سرخواهد رفت و این بابت میل آنها نیست.

 

فرزاد آشوبی در این مسابقه هافبک دفاعی بود. به نظر می‌رسد او انتخاب اول و آخر شماست. اینطور نیست؟

کیانوش رحمتی هم آماده است و خیلی خوب تمرین می‌کند.

 

ولی از بین آنها یک نفر بازی خواهد کرد، درست است؟

بله.

 

فکر نمی‌کنید بازیکنان نیمکت‌ نشینی که خیلی خوب تمرین می‌کنند ولی از آنها بازی گرفته نمی شود، روحیه خود را از دست می‌دهند؟

خیلی از بازیکنان خوب تمرین می‌کنند ولی در زمین جواب نمی‌دهند و شاید برخی هم بد تمرین کنند ولی در مسابقه نمایش خوبی داشته باشند. من نمی‌خواهم حق کسی را بخورم و در هر بازی با مشورت کادر فنی ترکیب را می‌چینم. به عنوان مثال کوشکی خوب تمرین کرد و به ترکیب اصلی راه پیدا کرد.

 

ولی او در گل اول شهرداری مقصر بود.

فکر می‌کنم اگربازیکن حریف را تحت فشار قرار می‌داد گل اول را نمی‌خوردیم.

 

زوج برهانی – میداودی راهم برای خط حمله انتخاب کرده‌اید. اینطور نیست؟

آنها نمایش خوبی داشتند در ضمن فرهاد مجیدی هم به شرایط بازی نزدیک می‌شود.

 

به نظر می‌رسد با اضافه شدن مصدومان کار سختی برای چیدن ترکیب اصلی داشته باشید؟

من نمی‌توانم همه فشار را روی دوش 11 بازیکن بیاورم و بازی‌ها بین همه نفرات تقسیم خواهد شد.

 

فکر نمی‌کنید نیمکت‌نشینی بعضی از بازیکنان در نهایت حاشیه درست کند؟

من روزی که به استقلال آمدم به همه بازیکنان گفتم که شما باید به عنوان یک بازیکن ذخیره قرارداد امضا کنید. گفتم که هیچ کس نباید از فیکس بودن خود مطمئن باشد و حتی تاکید کردم هر کس مشکلی دارد می‌تواند برود. من معصوم نیستم که گناه نکنم و شاید در چیدن ترکیب اشتباهاتی داشته باشم  ولی سعی می‌کنم تاحدی که امکان دارد حق کسی ضایع نشود و برای انتخاب ترکیب با همکارانم به طور مفصل مشورت خواهم کرد.

 

اگر بازیکنی معترض باشد و این اعتراض به رسانه‌ها کشیده شود، قبول دارید که برای استقلال مشکل‌ساز خواهد شد؟

هیچ کس حق اعتراض ندارد. هر نیمکت‌نشینی اگر معترض شود و بخواهد جو را متشنج کند، به طور حتم اخراجش خواهم کرد. برای من آرامش استقلال از همه چیز مهم‌تر است و بازیکن معترض در تیم ما جایی ندارد. من می‌توانم بازیکنانی که حاشیه درست می‌کنند را کنار بگذارم و از دیگران استفاده کنم، حتی از بازیکنان امید.

 

در هفته‌های گذشته به این موضوع اشاره کردید که شما در استقلال زمان می‌خواهید ولی برخی معتقدند که این حرف چندان منطقی نیست و استقلال به اندازه کافی بازیکن و اسم بزرگ دارد که احتیاج به زمان نداشته باشد.

من تازه به این تیم آمده‌ام و یک مربی با دو ماه، سه ماه یا شش ماه نمی‌تواند تفکراتش را در تیم پیدا کند.

 

پس توقع دارید که زمان زیادی در اختیارتان گذاشته شود.

من تازه به استقلال آمدم و احتیاج به زمان دارم تا با افراد مختلفی که در باشگاه و کنار تیم حضور دارند آشنا شوم و این برای من خیلی مهم است. هرکس با ما باشد و موفقیت استقلال را بخواهد با او ادامه خواهیم داد و هرکس هم با ما نباشد جایی در باشگاه ندارد.

 

جالب اینجاست که فتح‌الله زاده هم در مصاحبه‌ای  گفت که ما با مظلومی قرارداد دو ساله بسته‌ایم، تا سال بعد قلعه‌نویی به استقلال نیاید!

دستش درد نکند!

 

انتظار هواداران برای قهرمانی استقلال منطقی به نظر می‌رسد؟

همه از استقلال همیشه توقع قهرمانی دارند ولی من گفتم که احتیاج به زمان دارم. من همه چیز را درک می‌کنم ولی بهتر است آنها هم درک متقابل داشته باشند.

 

در مورد مصدومیت‌های خسته‌کننده مجتبی جباری صحبت می‌کنید؟

به هرحال این هم از بدشانسی اوست. مجتبی خیلی آماده بود  و در اوج آمادگی مصدوم شد. ما امیدواریم که او خیلی زود  برگردد.

 

اختلاف طالب‌لو و محمدی هم تبدیل به یک سوژه تکراری شده است. آنها با هم مشکل دارند؟

من با هر دو نفرشان حرف زدم و اتمام حجت کرده ام. به آنها گفتم که باید حواسشان جمع باشد. فکر نمی‌کنم مشکلی به وجود بیاید.

تاریخ: 1389/5/7
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: