برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

نگاهی به حوادث بازی پرسپولیس در برابر تراکتور سازی /لطفا تقصیرها را گردن هواداران تراختور نیندازید/چرا هیچ كس از شرایط روحی مردم تبریز صحبت نمی كند ؟! / به دنبال علت ها باشید / وقتی در لطیفه هایمان هم به آنها رحم نمی کنیم!

تورج عاطف /خبرگزاری پارس فوتبال

در ابتدا باید به صراحت بگوئیم كه تحت هیچ عنوانی اغتشاش گرائی در ورزشگاه را تایید نمی كنیم اما مصرانه معتقدیم به هر بیرون ریزی احساسات نمی توان لقب " اغتشاش " و " تماشاگر نما " داد  فوتبال ما نیز خارج از این قاعده نیست و بنا بر اصل  كنش و واكنش عمل می كند و از این رو است كه معتقدیم  باید نخست علتها را جستجو كنیم و بعد عاملین را مورد نقد قرار دهیم و همه كاسه وكوزه ها را بر سر معلول نشكنیم.

طرفداران تراكتور سازی در بازی با پرسپولیس این روزها زیر حمله مداوم همه افرادی هستند كه آنها را به عدم فرهنگ مناسب متهم می كنند زیرا در بازی با پرسپولیس شروع به شكستن صندلی ها و پرتاب بطری كرده اند اما هیچ كس از شرایط روحی این مردم صحبت نمی كند ...تراكتور سازان در پاپان فصل پیش دچار مشكلات بی شماری شدند. هفته ها این تیم سر در گم بود و حتی نتوانست بهترین مهره های خود در فصل گذشته یعنی مهرداد پولادی و فرهاد خیر خواه را حفظ كند. استعفای مدیر عامل این تیم یعنی شفق باعث شد كه این تیم دچار سر در گمی های فراوانی شود و همه این مسائل فشار زیادی به طرفداران این تیم وارد كرد و هنگامی كه كادر جدید بازگشت بجای آن كه سعی كند طرفداران این تیم را به آرامش برساند با شعارگرائی بی منطق چون قهر مانی در لیگ و كسب سهمیه آسیائی در حالیكه بازیكنانی چون علیزاده و... را می گرفت فشار بیش از پیشی به طرفدارانی  آورد كه شاهد بودند تمرینات آماده سازی تراكتور سازان خیلی دیر شروع شده است و در فصل نقل و انتقال بد عمل كرده است .حال آیا با توجه به عدم یارگیری صحیح و دیر شروع شدن تمرینات آماده سازی شكست در روز اول نمی توانست فشار مضاعفی به این طرفدار عصبی وارد كند كه هر روز با شایعات فراوانی در جهت تضعیف تیمش روبه رو است ؟

از سوی دیگر ادعاهای بی جای مربی و بازیكنان این تیم كه بازی ضعیف خود را به ضعف داوری ربط می دهند می تواند فشار را از این تماشاچی خسته و عصبی كم كند ؟

چه کسی است که نداند هواداران پرسپولیس هم شعارهای نژادپرستانه زیادی برعلیه مردم تبریز سر دادند. توهین های این عده از  تماشاگران پرسپولیس دست پخت فضای ضد فرهنگی جامعه ماست که متاسفانه در لطیفه هایمان هم قومیت های یکدیگر را - همانطور که از قرنها قبل استعمارگران برای از بین بردن اتحادمان می خواستند - به سخره می گیریم.

به یاد داشته باشید اتفاقاتی این چنین در اروپا هم رخ می دهد و همگان بخاطر دارند در اروپا و در شهر بارسلونا جنجال مورینیو در بازی برگشت اینتر و بارسا در نیمه نهائی رقابتهای قهرمانی باشگاههای اروپا باعث شد در پایان بازی والدز آن گونه به مورینو حمله كند و اتئو آن گونه مورد توهین قرار گیرد و حتی سیستم آبیاری زمین را راه بیاندازند تا اینتری ها نتوانند جشن خود را برگزار كنند .

نظیر چنین واكنشی در هنگام انتقال فیگو از بار سا به رئال رخ داد و همگان به یاد آن جمجمه خوكی هستند كه در هنگام كرنری كه قرار بود فیگو  بر روی دروازه بارسا بفرستد جلوی پایش انداخته شد.  پس بی انصافی است كه طرفدار تراكتور سازی را بی فرهنگ و... بدانیم و از ضعف فرهنگی جامعه  در جهت ایجاد این همه استرس بر طرفداران تراكتور بگذریم.

...و واقعا این داستان تا چه زمانی ادامه دارد ؟!

تاریخ: 1389/5/7
موضوع: فوتبال
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: