برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

قلعه‌نويي: براي يك ماه فعاليت در تيم ملي، دستمزد يك ساله نگرفتم

امير قلعه‌نويي، سرمربي تيم فوتبال سپاهان  در خصوص حاشيه‌هاي سپاهان، وضعيت اين تيم و مسائل تيم ملي صحبت‌هايي را انجام داد كه در زير مي‌خوانيد:

از بازي با ذوب‌آهن شروع كنيم. اين ديدار را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟
برابر ذوب‌آهن، بازي بسيار خوبي انجام داديم و از كيفيت اين ديدار راضي بودم. دو اشتباه باعث شد نتيجه را واگذار كنيم. يكي گل ابراهيم توره بود كه داور مردود اعلام كرد و ديگري، پنالتي بود كه به سود ما گرفته نشد. در مجموع، به تيم داوري خسته نباشيد مي‌گويم و اين اجازه را به خود نمي‌دهم كه در مورد آن اظهارنظر كنم.

 مجيد جلالي، سرمربي فولاد، پس از بازي برابر نفت، علت اعتراض خود را ديدار برابر سپاهان دانست. بازي تيم‌هاي فولاد و سپاهان چه مشكلاتي داشت؟
جلالي علت ورود كادر فني به زمين را به اين ديدار ارتباط مي‌دهد. با اين طرز فكري كه وي دارد، ما نيز مي‌توانيم به خود اين اجازه را بدهيم كه اگر در بازي هفته آينده برابر پاس به مشكل برخورديم، با كمك‌ها و كادر فني وارد زمين شويم چرا كه 2 موقعيت صد در صد را از تيم ما در ديدار برابر ذوب‌آهن گرفتند.

 آقاي جلالي نسبت به لحن شما واكنش نشان داد. چرا اين مسائل در فوتبال ما مطرح مي‌شود؟
سرمربي فولاد اعلام كرده شأن سپاهان با لحن قلعه‌نويي پايين مي‌آيد؛ در حالي كه بهتر است اين آقا در مورد شأن خود صحبت كند. جلالي سابقه اين صحبت‌ها را دارد. سال گذشته با همين حرف‌ها براي استقلال اهواز حاشيه‌سازي كرد و دچار مشكل براي اين تيم شد. امسال نيز قصد دارد براي سپاهان حاشيه‌سازي كند. جلالي بهتر است در مورد شأن خود صحبت كند.

 از داور ديدار سپاهان برابر ذوب‌آهن به علت دو اشتباه معترض هستيد؟
هادي عقيلي هيچ برخوردي با بازيكن حريف نداشت. نمي‌دانم آقاي ميرزابيگي به چه علت اين صحنه را خطا مي‌‌داند. به داور اعتراضي ندارم و اشتباهات او را عامل شكست تيمم نمي‌دانم. شايد داور در بازي اشتباه بكند و سوت‌هايي را نابه‌جا بزند و برخي خطاها را هم نگيرد؛ اما در كل از تيم داوري راضي هستم. برخلاف ساير افراد، اعتراضي به داوري ندارم و به كار خود متمركز هستيم.

 انتقادات از سپاهان زياد است. به نظر شما علت اين مسائل چيست؟
اكنون تمام افراد درمورد سپاهان قلعه‌نويي اظهار نظر مي‌كنند. همين‌جا از تمام آقاياني كه از قلعه‌نويي به علت كسب سه بار قهرماني در ليگ و دو بار در جام حذفي ناراحت هستند، عذرخواهي مي‌كنم كه چنين موفقيت‌هايي را كسب كرده است. اميدوارم اين آقايان عذرخواهي مرا بپذيرند و ديگر كاري به سپاهان نداشته باشند. اگر درباره امير قلعه‌نويي حرف بزنم، مشكلي ندارم؛ اما به سپاهان كاري نداشته باشند. پس از بازي برابر شاهين، سرمربي اين تيم در مورد سپاهان اظهار نظر مي‌كند و اعلام مي‌كند كه عدم وجود تماشاگر در اصفهان به علت نبود بازيكن بومي در سپاهان است. اين سوال را دارم كه مگر در مورد شاهين اظهار نظر مي‌كنم كه افراد در مورد سپاهان نظر مي‌دهند.

 با اين مسائل چگونه روبرو مي‌شويد؟
سپاهان حاشيه‌هاي زيادي دارد؛ اما افرادي كه از اين تيم انتقاد مي‌كنند، به علت بخل و حسادتشان است. براي فرار از اين اوضاع بايد قوي ظاهر شويم و پيروز بازي‌ها شويم تا اين فشار از سپاهان كاهش يابد. در ايران هر فردي كه بخواهد پيشرفت كند، اين اجازه را به او نمي‌دهند و مانع فعاليت او مي‌شوند. همه مانع پيشرفت ديگران مي‌شوند و تلاش نمي‌كنند به آن درجه ارتقا يابند. سپاهان در تمام رشته‌ها تيم دارد و بايد تلاش كنيم مانند سپاهان شوند؛ نه اينكه عليه اين تيم جبهه‌گيري كنيم. به نظرم آقاي ساكت هم بايد معذرت‌خواهي كند كه مدير نمونه شده است. كلي مي‌گويم و شخص خاصي نظرم نيست. از اكنون به بعد هر كسي راجع قلعه‌نويي و سپاهان اظهارنظر كند، مثل خودش جواب وي را خواهم داد. خويشتن‌داري و سكوت فايده‌اي ندارد. بايد به گونه‌اي ديگر جواب آنها را بدهم تا افراد ساكت شوند.

كميته انضباطي اعلام كرده، هر مربي عليه مربي ديگر مصاحبه كند، جريمه خواهد شد. به نظر شما اين امر تأثير در اظهار نظر مربيان خواهد داشت؟
20 سال در استقلال بودم؛ اما اكنون به خود اجازه نمي‌دهم در مورد اين تيم صحبت كنم. در هر جا فعاليت كنم، متمركز آنجا خواهم بود. خدا پدر و مادر فيروز كريمي را بيامرزد كه حرف خوبي زد و اعلام كرد هرچه اتفاق مي‌افتد، به سپاهان ارتباط مي‌دهند. اخيرا رئيس جمهوري پاكستان هم سيل اين كشور را به گردن من انداخته است. تمام اين خسارت‌ها را بايد جبران كنيم. به دنبال صندوق قرض‌الحسنه هستم كه مبلغ 460 ميليون دلار وام بدهد و بتوانم خسارت وارده به پاكستان را تقديم اين كشور كنم تا به دادگاه نروم.

 فردا برابر پاس به ميدان خواهيد رفت. بعد از شكست در دربي چه برنامه‌اي براي اين ديدار داريد؟
در برابر ذوب‌آهن بازي بسيار خوبي انجام داديم؛ فقط در ضربات آخر كم‌دقت بوديم. شهاب گردان و مدافعان اين تيم هم عملكرد بسيار خوبي داشتند و حملات سپاهان را مهار كردند. كيفيت اين بازي مرا بسيار اميدوار كرد و نگراني گذشته‌ام از بين رفت. بايد به مهاجمان خود روحيه مضاعف بدهيم تا بتوانند در ضربات آخر دقت لازم را داشته باشند و بتوانند به گل دست يابند. هنوز اين تيم با سپاهان ايده‌آل فاصله دارد. اميدوارم بازي به بازي روند رو به رشد خود را ادامه دهيم. پاس، تيم بسيار خوبي است و بازي بسيار سختي برابر اين تيم خواهيم داشت.

با توجه به اينكه در هفته هفتم برابر استقلال به ميدان مي‌رويد، نتيجه ديدار پاس تأثيري روي اين بازي خواهد گذاشت؟
اكنون تمام تمركزمان بر ديدار برابر پاس است و توجهي به ساير ديدارها نداريم. بازي به بازي پيش مي‌رويم تا بتوانيم عملكرد بهتري را از خود به نمايش بگذاريم. امير قلعه‌نويي ظاهر و باطن همين است و به دنبال جوسازي نيستم. به گونه‌اي حرف نمي‌زنم كه ظاهرم با باطنم متفاوت باشد. بلد نيستم فيلم بازي كنم و براي افرادي كه ظاهر و باطن آنها تفاوت دارد، متاسفم.

 در برنامه نود دايي مدعي شد كه ماليات مربيان قبلي تيم ملي بر عهده فدراسيون بود. آيا فدراسيون ماليات شما را در زمان سرمربيگري تيم ملي پرداخت كرد؟
در قرارداد من ذكر شده بود كه ماليات را فدراسيون پرداخت كند؛ اما هنوز به صورت كامل آن را پرداخت نكرده و كفاشيان نامه‌اي به اداره دارايي ارسال كرده و اعلام كرده كه ماليات برعهده فدراسيون است و مشكلي به وجود نخواهد آمد. يك ماه قبل از اينكه به مالزي سفر كنم، قراردادم با تيم ملي تمام شده بود؛ اما به خاطر مردم، تيم ملي را همراهي كردم. جوان‌هايي داشتيم كه براي اين خاك به جبهه رفتند و جان خود را فداي اين مرز و بوم كردند. با توجه به اينكه توانسته بوديم با اقتدار صعود كنيم و كره جنوبي را نيز شكست داده بوديم، تصميم گرفتم تيم ملي را در مالزي همراهي كنم. در آن زمان، فدراسيون با مشكلاتي روبرو بود و رئيس نداشت. براي آرامش تيم ملي صحبتي در مورد قرارداد انجام ندادم؛ حتي مناجاتي به من اعلام كرد اين اقدام تو درست نيست. من اعلام كردم كه مي‌روم و اگر نتيجه گرفتم و خواستند، ادامه مي‌دهم. اگر نخواستند، از تيم ملي خواهم رفت. نمي‌توانم براي يك ماه كه در تيم ملي فعاليت داشتم، دستمزد يك سال را دريافت كنم. پس از برگشتن از مالزي حقوق يك ماه خود را نيز دريافت نكردم.
تاریخ: 1389/5/30
موضوع: فوتبال
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: