برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

2 سال قهرمان نشديم چون اشتباه كرديم ابراهیم زاده: پوهانگ شکست‌ناپذیر نیست

ورزش > فوتبال  - منصور ابراهیم‌زاده یک بار دیگر فاتح دربی اصفهان لقب گرفت و تیمش در یک بازی حیثیتی و حساس، موفق به شکست سپاهان شد.

ابراهیم‌زاده سال گذشته هم 4 امتیاز از تیم قلعه‌نویی گرفت و در دربی رنگ باخت را ندید ولی ذوب‌آهن در نهایت نتوانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد. ابراهیم‌زاده معتقد است که تیمش در 2 سال گذشته اشتباهاتی داشت که منجر به از دست دادن قهرمانی شد و حالا امسال برای قهرمان شدن باید تا حدامکان بدون اشتباه باشند.

ابراهیم‌زاده که در حال حاضر تیمش با 13 امتیاز در صدر جدول قرار دارد در مورد وضعیت این تیم در رقابت‌های این فصل، بازی با پوهانگ استیلرز در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین نشست کمیته‌فنی تیم ملی به سؤالات همشهری پاسخ داد.

مثل اینکه در جلسه کمیته تیم‌های ملی شرکت کردید.اینطور نیست؟

بله.در این جلسه بحث‌های مختلفی در مورد وضعیت باشگاه‌ها و تیم ملی و همچنین بحث تعامل مربیان لیگ برتری با سرمربی تیم ملی مطرح شد و یکی از مسائل مهم هم بازی‌های دوستانه تیم ملی با چین و کره‌جنوبی بود.من هم در مورد این دو بازی و همچنین بازی ذوب آهن با پوهانگ استیلرز در لیگ قهرمانان آسیا با قطبی حرف زدم تا برنامه‌های تیمم را به‌خوبی پیش ببرم.

مثل اینکه قرار است فقط محمدرضا خلعتبری را در اختیار تیم ملی قرار دهید؟

همینطور است. ما در تاریخ 24‌شهریور با پوهانگ بازی داریم و تیم ملی هم 17 شهریور با کره‌جنوبی بازی دارد. خلعتبری در بازی رفت مقابل پوهانگ دواخطاره است و ما نمی‌توانیم از او استفاده کنیم به همین دلیل مشکلی برای حضور او در تیم ملی وجود ندارد ولی قرار شد بقیه بازیکنان ملی پوش را در اختیار داشته باشیم تا با آمادگی کامل به مصاف پوهانگ برویم.

غیبت خلعتبری در بازی حساس مقابل پوهانگ برای شما اتفاق خوشایندی نیست. درست است؟

برای هر مربی بهترین حالت این است که تمامی بازیکنانش را در اختیار داشته باشد ولی ما مدت‌هاست که می‌دانیم خلعتبری در این بازی غایب خواهد بود.

از پوهانگ شناخت دارید؟

ما فیلم آخرین بازی این تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را در اختیار داریم و قرار است آقای قطبی هم در این زمینه اطلاعاتی را در اختیارمان قرار دهند.

فوتبال ایران از لحاظ فنی، امکانات سخت افزاری، جذب بازیکنان خارجی و خیلی از مسائل دیگر قابل قیاس با کره‌جنوبی نیست. فکر می‌کنید با این شرایط شانس شکست دادن پوهانگ را داشته باشید؟

ما فقط به شکست دادن این تیم فکر می‌کنیم و تلاش هم در مرحله بعدی قرار دارد. اگر به یاد داشته باشید در مورد تیم مطرح بنیادکار ازبکستان هم که زیاد هزینه کرده بود این حرف‌ها را مطرح کردند ولی ما در نهایت آنها را شکست دادیم پس پوهانگ هم برای ذوب آهن شکست‌ناپذیر نیست.

خیلی‌ها معتقدند ذوب آهن از لحاظ سبک بازی و هماهنگی تاکتیکی، در حال حاضر بهترین تیم ایران است. نظر خودتان چیست؟
این مسائل به تیم ما انرژی می‌دهد ولی فراموش نکنید که فقط 5 هفته گذشته و ما 29 بازی دیگر در پیش داریم. مهم این است که روند فعلی را تا هفته آخر طی کنیم.

ممکن است که مثل 2 فصل اخیر، امسال هم جام قهرمانی را از دست بدهید؟

ما 2 سال قهرمان نشدیم چون اشتباه کردیم و حالا برای قهرمان شدن نباید اشتباه کنیم.

الان ذوب آهن به اندازه کافی این تجربه را پیدا کرده که در هفته‌های آخر قهرمانی را از دست ندهد؟

ما در 2 سال گذشته در بیشتر بازی‌هایی که مقابل تیم‌های بالای جدول برگزار کردیم، نتایج خوبی گرفتیم ولی مقابل تیم‌های پایین جدول خیلی ساده، امتیاز از دست دادیم که این موضوع تاثیر زیادی در ازدست دادن قهرمانی داشت. بازیکنان ما شاید در این بازی‌ها تفکرات اشتباهی داشتند یا اینکه خودم در ارنج تیم اشتباهاتی داشتم که در نهایت به ضررمان تمام شد ولی مهم این است که از اشتباهات قبلی درس بگیریم.

امیر قلعه نویی بعد از باخت مقابل ذوب آهن گفت که تیمش مستحق شکست نبوده است. نظر شما چیست؟

تیمی که 3 امتیاز را گرفته، حتما مستحق پیروزی بوده است.

بازی با صنعت نفت را چطور می‌بینید؟

به‌طور حتم بازی سختی است ولی ما فقط برای کسب 3 امتیاز بازی می‌کنیم تا این روند را ادامه دهیم. ذوب‌آهن برای رسیدن به هدفش نباید به سادگی امتیاز از دست بدهد.

تاریخ: 1389/5/30
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: