برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر عنوان شد:هشدار به بازیکنان فوتبال/ مکمل‌های ورزشی تایید شده نیستند

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال ضمن هشدار به بازیکنان فوتبال در خصوص استفاده از مکمل‌های ورزشی تاکید کرد: هیچ مکملی مورد تایید کمیته پزشکی نیست و هرگونه اخباری در مورد تایید اینگونه مکمل‌ها از سوی این کمیته کذب محض است.

احمد هاشمیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب در خصوص انتشار اخباری مبنی بر تایید برخی مکمل‌های غذایی - ورزشی از سوی کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال ضمن هشدار به بازیکنان فوتبال تصریح کرد: تاکنون هیچ مکملی از سوی کمیته پزشکی تایید نشده و هرگونه ادعایی در این زمینه واقعیت ندارد.

هاشمیان تصریح کرد: گزارش‌های منتشر شده نشان می دهد 50 درصد از مکمل‌های موجود آلوده به مواد نیروزا بوده و با توجه به شرایط توزیع اینگونه مکمل‌ها که دارای زنجیره شناخته شده توزیع نیستند و از مبادی غیر رسمی و غیر قانونی وارد کشور می شوند، می تواند درصد بالاتری از آلودگی را به بازیکنان و ورزشکاران منتقل کند.

وی با تاکید بر اینکه در مورد استفاده از اینگونه مکمل‌ها هشدار می دهیم اظهار داشت: در نتایج بسیاری از نمونه‌های مثبت بازیکنان فوتبال استفاده از داورهای ممنوعه از طریق استفاده از مکمل‌های آلوده وارد بدن ورزشکار شده که امیدواریم بازیکنان فوتبال در این زمینه مراقبت بیشتری به خرج دهند.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا نمونه گیری دوپینگ در هفته اول لیگ انجام دشد یا نه گفت: بر اساس نرم افزاری که برای انجام نمونه گیری‌ها طراحی شده هفته اول نیز جزو نمونه آماری ما قرار داشت اما طبق انتخاب تصادفی در هفته اول نمونه گیری نداشتیم و احتمالا در هفته‌های آینده نمونه گیری در لیگ با حساسیت بالاتری انجام خواهد شد. 


تاریخ: 1389/5/8
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: