برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

بانوان كوهنورد خراسان رضوي به قله لنين در قرقيزستان صعود كردند

ورزش. داخلي. كوهنوردي
مشهد - بانوان كوهنورد خراسان رضوي براي نخستين بار در تاريخ كوهنوردي اين استان به عنوان بانوان كوهنورد مسلمان با پيام حجاب، عفاف و زيبايي به قله هفت هزار و ‪ ۱۳۵‬متري لنين در قرقيزستان صعود كردند.

به گزارش روز يكشنبه هيات كوهنوردي استان خراسان رضوي، تيم بانوان كوهنورد اين استان پس از روزها تلاش بي‌وقفه در شرايطي كه وضعيت جوي حاكم بر قله لنين نامساعد بود توانستند با صعود به اين قله افتخار ديگري را براي جامعه ورزشي استان و بانوان ورزشكار مسلمان كسب كنند.

بر اساس اين گزارش بانوان كوهنورد استان خراسان رضوي كه براي صعود به قله لنين از ‪۱۱‬مردادماه وارد پامير در قرقيزستان شده بودند بعد از ‪ ۱۹‬روز تلاش خستگي ناپذير موفق شدند ساعت ‪ ۱۳‬و ‪ ۱۵‬دقيقه روز شنبه در شرايطي كه طوفان و بوران برف بر منطقه حاكم بود پرچم كشورمان را بر فراز قله لنين به اهتزاز در آورند.

تيم بانوان خراسان رضوي در حالي به اين قله صعود كرد كه به گفته مسوولين منطقه به دليل شرايط ناپايدار جوي و تندبادهاي شديد در فصل صعود امسال بيش از ‪ ۳۰‬تيم كوهنوردي از كشورهاي مختلف از جمله آلمان، روسيه، تركيه، چك، فرانسه، هلند و ايتاليا موفق به صعود به اين قله نشدند و نااميد از فتح قله منطقه را ترك كردند.
تاریخ: 1389/5/30
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: