برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

كشتي قهرماني جهان صنعتكاران: كار سختي را در آوردگاه جهاني مسكو پيش رو داريم

ورزش. كشتي. صنعتكاران
تهران - نايب رييس فدراسيون كشتي كشورمان پس از مشخص شدن تركيب تيم‌هاي ملي اعزامي به رقابت‌هاي جهاني ‪ ۲۰۱۰‬روسيه گفت: با توجه به سطح پيكارها و ميزباني روس‌ها در اين دوره از رقابت ها، كار بسيار سخت و دشواري را در مسكو پيش رو خواهيم داشت.

محمدعلي صنعتكاران روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا خاطرنشان كرد : كادر فني تيم‌هاي ملي كشتي آزاد وفرنگي كشورمان در حالي نفرات اعزامي خود را انتخاب كردند كه ماههاست آنان را در مسابقات مختلف و اردوهاي آماده‌سازي مورد بررسي و آناليز قرار داده اند.

وي افزود: رقابت‌هاي جهاني امسال را نبايد به هيچ عنوان با پيكارهاي سال گذشته مقايسه كرد چرا كه اين مسابقات به دليل نزديك بودن به زمان بازي هاي المپيك ‪ ۲۰۱۲‬لندن و همچنين ميزباني روس ها، از حساسيت بيشتري برخوردار است.ضمن اين كه روسها نيز در نظر دارند به هر نحو ممكن از اين پيكارها نهايت استفاده را ببرند و به هيچ حريفي در خاك خود رحم نكنند.

نايب رييس فدراسيون كشتي در مورد حريفان اصلي كشتي گيران كشورمان گفت:
تيم روسيه حريف مستقيم ما به حساب مي‌آيد ضمن اين كه نبايد از كشتي گيران توانمند آذربايجان، ازبكستان، گرجستان، قزاقستان و تركيه نيز به سادگي غافل شد.

صنعتكاران با مقايسه وضعيت آزادكاران نسبت به فرنگي كاران اعزامي به مسكو افزود : تركيب كنوني اين دو تيم از نظر توان تيمي و قدرت كشتي گيران آن، تفاوت چنداني نسبت به همديگر ندارند اما وضعيت كشتي فرنگي از نظر برخورداري از پشتوانه‌هاي مطمئن و پرتعداد بهتر است و از اين بابت نمي توان توان بالاي فرنگي كاران را با كشتي آزاد برابر دانست.

وي ادامه داد: من دو سال پيش نيز چنين صحبتي را مطرح و با اشاره به مثال كفگير كشتي به ته ديگ خورده است آن را توصيف كردم كه بسياري از اهالي كشتي به من خرده گرفتند، ولي امروز مي‌بينيم كه همان وضعيت ايجاد شده است و اگر تيم ملي كشتي آزاد بخواهد با نفرات بعدي خود در رقابت‌هاي جهاني حضور يابد، نتيجه قابل قبولي نمي‌گيرد.

به گفته نايب رييس فدراسيون كشتي به هر صورت تيم‌هاي ملي كشتي آزاد و فرنگي كشورمان در حالي به رقابت‌هاي جهاني ‪ ۲۰۱۰‬مسكو اعزام مي‌شوند كه بايد از عنوان دومي و سومي سال گذشته خود دفاع كنند و در صورت امكان نيز اين عناوين را ارتقا دهند.

مسابقات كشتي قهرماني جهان از اواسط شهريورماه در مسكو برگزار مي‌شود.
تاریخ: 1389/5/31
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: