برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در گفتگو با مهر عنوان شد:بازداشت چند تیرانداز در مسابقات کشوری / اتهام تبانی به قهرمان لیگ!

به دنبال رای کمیته انضباطی فدراسیون تیراندازی در محکومیت تیم نیروی زمینی ارتش، هیئت تیراندازی استان اصفهان این تیم باشگاهی را به تبانی داخلی در رقابت‌های لیگ محکوم کرد.

عباس محمدی دبیر هیئت تیراندازی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: به دنبال صعود تیم ما به رقابت‌های دسته برتر لیگ تیراندازی ایران نفرات خود را جذب کردیم که از این بین سه تیرانداز تیم ما از تیراندازان ارتشی بودند. تیم ما به حدی خوب بسته شده بود که قهرمانی ما را در مسابقات سال 89 قطعی کرده بود و بدین ترتیب تیم نیروی زمینی ارتش قهرمان سه دوره پیش این مسابقات شانسی برای تکرار این مقام نداشت.

وی افزود: قبل از آغاز مسابقات ابتدا با تیراندازان عضو تیم ما صحبت شده بود که چون ارتشی هستند حق حضور در هیچ تیم دیگری را ندارند که ما با استعلام از فدراسیون و سازمان لیگ تیراندازی جواز قانونی حضور این ورزشکاران را دریافت کردیم که متاسفانه با این وجود هرچه به زمان مسابقات نزدیک‌تر شدیم تهدیدات جدی تر شد و به تیراندازان ما عنوان کرده بودند که از نظر اداری هم در محیط کار دچار مشکل می‌شوند.

دبیر هیئت تیراندازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: طبق تقویم سازمان لیگ اصفهان میزبان هفته اول مسابقات اعلام شد که ما هم سالن تیراندازی ارتش را که در اختیار هیئت بود به عنوان سالن برگزاری مسابقات معرفی کردیم. در روز تمرین رسمی مسئول تیراندازی ارتش به ما اعلام کرد که درصورت برگزاری مسابقه در این سالن کسانی که ارتشی باشند و در تیم دیگری تیر بیاندازند حق حضور در مسابقه را ندارند و حتی می‌توانند آنها را دستگیر کنند!

وی ادامه داد: با هماهنگی فدراسیون و سازمان لیگ مکان مسابقه را به یکی از سالنهای استان اصفهان تغییر دادیم تا مشکلی برای تیراندازان ما پیش نیاید اما در روز تمرین رسمی دژبان ارتش با حضور در سالن از تیراندازان ما خواست تا با آنها به مرکز دژبان ارتش بروند. ورزشکاران ما تا بعد از مسابقه به سالن نیامدند و اجازه خروج از محل دژبان ارتش را پیدا نکردند.

محمدی با بیان اینکه با این اتفاق تیم ما به عنوان میزبان نتوانست در مسابقه حاضر شود، گفت: با اعتراض تیم‌ها و تهیه طوماری مبنی بر اینکه چرا ورزشکارانی که ملی‌پوش هستند باید با این بی‌احترامی از سالن خارج شوند از فدراسیون خواستار تشکیل کمیته انضباطی شدیم.

وی با اشاره به اینکه در جلسه کمیته انضباطی نماینده تیم نیروی زمینی ارتش حاضر نشد، گفت: من در جلسه کمیته انضباطی به صراحت اعلام کردم که از این قضیه تیم نیروی زمینی ارتش ذینفع بوده و در صورتی که کمیته انضباطی تصمیم درستی برای آن نگیرد به این مسئله نام "تبانی" باید گذاشت از فدراسیون خواستار ارائه تصمیم درست شدم.

وی تاکید کرد: من این مسئله را یک نوع "تبانی" داخلی در تیم نیروی زمینی ارتش می‌دانم که می‌خواستند به این ترتیب از حضور تیراندازان ما در مسابقات جلوگیری کرده و از امکانات قانونی داخل سازمانی خود به نفع تیم‌شان استفاده کنند.

دبیرهیئت تیراندازی استان اصفهان و سرپرست این تیم با بیان اینکه تیم نیروی زمینی ارتش در هفته دوم رقابت‌های لیگ حاضر نشد و نمی‌دانیم آیا جریمه خود را پرداخت کرده یا نه، گفت: هفته سوم یا به عبارتی هفته دوم مسابقات لیگ برتر تیراندازی ایران 16 مهرماه در حالی به میزبانی شهر تبریز برگزار می‌شود که من به عنوان سرپرست تیم تکلیف تیراندازان تیمم را برای شرکت در مسابقات نمی‌دانم. نمی دانم آیا با ادامه حضورشان در مسابقات بازهم دچار مشکل می‌شویم یا اینکه این ورزشکاران از لحاظ اداری در سیستم کاری خود دچار مشکل خواهند شد؟

محمدی ضمن تشکر از انصاف فدراسیون تیراندازی و رای درست کمیته انضباطی با ابراز امیدواری از اینکه مسئولین لیگ راهکار درستی را پیش روی  این مشکل بگذارند، گفت: اگر چنین اخلالی در یکی از رقابت‌های دسته یک یا دو فوتبال افتاده بود رسانه‌ها آن را تبدیل به یک جنجال بزرگ می‌کردند اما متاسفانه در ورزش تیراندازی که یکی از ورزشهای مدال آور المپیکی است چنین حرکتی در لیگ آن اتفاق افتاده و با ورزشکاران در محیط ورزشی با بی‌احترامی برخورد کرده اند.

" کمیته انضباطی فدراسیون تیراندازی ضمن باطل اعلام کردن نتیجه هفته اول رقابت‌های لیگ برتر تیراندازی در بخش مردان با محکوم کردن تیم نیروی زمینی ارتش در این اتفاق، این تیم را ملزم به پرداخت مبلغ 7 میلیون تومان بابت جریمه، خسارت میزبانی، پرداخت رفت و آمد تمامی تیم‌های حاضر در این مسابقه کرد که تا زمان پرداخت نکردن این جریمه هم نمی‌تواند در مسابقات لیگ حاضر شود. همچنین سازمان لیگ رای به تکرار این مسابقه در زمان دیگری به میزبانی استان اصفهان داد."

گروه ورزشی خبرگزاری مهر آمادگی انتشار توضیحات مسئولان تیم نیروی زمینی ارتش در مورد این ماجرا را دارد.


تاریخ: 1389/5/31
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: