برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

هاشمي: از جايگاه ‪ ۶۴‬جهان به چهارم صعود كرديم

ورزش. تيراندازي. هاشمي
رييس فدراسيون تيراندازي با مثبت ارزيابي كردن عملكرد تيراندازان ايران در مسابقات قهرماني جهان در آلمان ، اظهار داشت: نسبت به چهار سال گذشته ‪ ۶۰‬پله صعود داشته‌ايم و در جايگاه چهارم جهان قرار گرفته ايم.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، سيد مهدي هاشمي افزود: در مسابقات جهاني، در مقايسه با كشورهاي آسيايي در بيشتر مواقع در جايگاه سوم آسيا قرار گرفته ايم در حالي كه چهار سال قبل در مسابقات قهرماني جهان دركرواسي،بهترين ركورد ايراني‌ها در مسابقات تيراندازي ‪ ۶۴‬جهان بود اما در آلمان تيراندازان ايران توانستند مقام چهارم جهان را كسب كنند.

هاشمي افزود: دستاوردهاي تيراندازي ايران در اين چند سال براساس يك برنامه از پيش تعيين شده و تلاش شبانه روزي ورزشكاران، مربيان و دست اندركاران اين ورزش بوجود آمده است.

وي در ادامه ميزباني آكادمي تيراندازي آسيا توسط ايران را افتخاري بزرگ براي كشورمان دانست و گفت: خدماتي كه در آينده اين آكادمي در سطح جهاني ارائه خواهد كرد، فرصت ويژه‌اي براي جامعه تيراندازي ايران ايجاد مي‌كند.

هاشمي افزود: ايراني‌ها تا پيش از اين براي استفاده از فرصت‌هاي آموزشي و ارتقاي سطح كيفي خود بايد مدت‌هاي زيادي انتظار مي‌كشيدند و چشم به راه سهميه‌هاي اندكي مي‌بودند كه با صرف هزينه‌هاي هنگفت و مشكلات فراوان از سوي فدراسيون بين‌المللي تيراندازي در اختيار آنان قرار مي‌گرفت.

رييس فدراسيون تيراندازي ايران اظهار داشت: امروز در ايران اين امكان فراهم شده است تا با استفاده از نيروهاي متخصص داخلي و اساتيد بين‌المللي ساير كشورها، كشورمان به مركزي براي صدور توانمندي ها، قابليت‌ها و تجربيات اين ورزش ارزشي و مفرح تبديل شود.

رييس فدراسيون تيراندازي ايران به دستاورد ديگر راه اندازي آكادمي تيراندازي آسيا در ايران اشاره كرد و گفت: با راه اندازي آكادمي تيراندازي آسيا در ايران اين امكان به وجود مي‌آيد تا به شكل ديگري بتوانيم توانمندي‌هاي خود را به جهانيان اثبات كنيم.

وي گفت:فدراسيون بين‌المللي تيراندازي به مدت ‪ ۲‬سال به ايران مجوز داشتن آكادمي تيراندازي آسيا را داده است، بنابراين اگر بتوانيم در اين مدت عملكرد قابل قبولي داشته باشيم، مجوزصادر شده تمديد خواهد شد.

ربيس فدراسيون تيراندازي ايران گفت: راه اندازي آكادمي بين‌المللي تيراندازي علاوه بر دستاوردهاي مطرح شده، باعث اشتغال زايي و درآمد زايي در ايران خواهد شد، هر چند كه مسوولان فدراسيون به دنبال دست يابي به اين اهداف نبوده اند.

هاشمي خاطرنشان كرد: به دنبال ايجاد يك عزم همگاني هستيم تا بتوانيم به خوبي از اين فرصت طلايي استفاده لازم را ببريم.

وي گفت: افراد خارجي كه در آينده براي آموزش و يادگيري دانش روز تيراندازي وارد كشورمان مي‌شوند به نوعي با توانمندي ها، فرهنگ و ارزش هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران آشنا خواهند شد و در بازگشت به كشور خود مبلغان فرهنگ و نظام ايران اسلامي خواهند بود و به نحوي جوسازي‌ها و فشارهاي رواني كه استكبار جهاني عليه ايران اسلامي ايجاد كرده را خنثي خواهند كرد.

هاشمي با بيان اينكه در چشم انداز ‪ ۱۴۰۴‬فدراسيون تيراندازي پيش بيني شده است كه در حوزه علمي و آموزشي بايد سرآمد كشورهاي منطقه و حوزه خليج فارس باشيم، اظهار داشت: با دريافت مجوز راه اندازي آكادمي تيراندازي آسيا، گام بزرگي براي تحقق اين چشم انداز در حوزه آموزشي برداشته شده است.

رييس فدراسيون تيراندازي ايران اظهار داشت: اميدوارم با حمايت و پشتيباني ، اين ورزش ارزشي با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود بيش از گذشته مورد توجه مردم قرار گيرد.

وي با بيان اينكه ويژگي‌هاي منحصر به فرد تيراندازي بايدبا همكاري رسانه ها به مردم و مسوولان كشور بيش از پيش شناسانده شود، اظهارداشت:در اين صورت مسوولان امر نيز حمايت‌هاي بيشتري از اين رشته ارزشي خواهند كرد.

هاشمي به امكان حضور گسترده بانوان در بخش‌هاي مختلف مربيگري،داوري و رقابتي ورزش تيراندازي اشاره كرد و گفت: بانوان ما يك فرصت ويژه در اختيار دارند تا در اين حوزه، خلاء‌هاي موجود در خصوص عدم حضور بانوان ايراني در صحنه‌هاي بين‌المللي را جبران كنند.

وي به برنامه‌هاي فدراسيون تيراندازي ايران براي حضور قدرتمندانه در بازي هاي آسيايي گوانگ ژو نيز اشاره كرد و گفت: بازي‌هاي آسيايي گوانگ ژو اولويت اصلي حوزه قهرماني فدراسيون تيراندازي ايران محسوب مي‌شود.

رييس فدراسيون تيراندازي گفت: در برنامه‌هاي كوتاه مدت و ميان مدت فدراسيون تيراندازي موفقيت در بازي‌هاي آسيايي گوانگ ژو مدنظر قرار گرفته است و براساس آن اردوهاي تيم‌هاي ملي به شكل منسجم و مستمر دنبال شده است.

وي گفت: مربيان و تمامي دست اندركاران اين بخش توانسته‌اند براساس برنامه ريزي فدراسيون پيش بروند بطوري كه در برخي بخش‌ها از برنامه مدنظر جلوتر بوده ايم.

رييس فدراسيون تيراندازي ايران گفت: بدون شك تيم ملي تا پيش از بازي‌هاي آسياي گوانگ ژو در مسابقات تداركاتي مختلفي حضور خواهد داشت تا تيراندازان ما در شرايط آماده تري قرار بگيرند.

هاشمي به تشريح عملكرد برخي از تيراندازان ايران در مسابقات مختلف برون مرزي در سال ‪۸۹‬اشاره كرد و گفت: علاوه بر كسب نخستين سهميه المپيك، در مسابقات سيدني توانستيم مقام پنجمي جهان را كسب كنيم و در آلمان، چهارم جهان شديم.

وي اظهار داشت: در دو سال گذشته در بسياري از رشته‌ها ركوردها شكسته شده است و اميدوارم در اين راه با دلگرمي بيشتري حركت كنيم و بتوانيم نتايجي كه لايق كشورمان است را كسب و دل مردم را شاد كنيم.

رييس فدراسيون تيراندازي ايران ابراز اميدواري كرد: برنامه‌هاي فدراسيون متبوعش با سرعت كنوني ادامه يابدو تيراندازان ايران تا دو سال آينده بتوانند در مسابقات مختلف جهاني، سهميه‌هاي بيشتري را براي حضور در المپيك ‪ ۲۰۱۲‬لندن كسب كنند.

تاریخ: 1389/5/31
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: