برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رييس فدراسيون اسكواش: مسابقات باشگاه‌هاي آسيا به ميزباني كيش برگزار مي‌شود

ورزش. داخلي. ورزشي. اسكواش
بيرجند -رييس فدراسيون اسكواش گفت: مسابقات اسكواش باشگاه‌هاي آسيا، دي ماه امسال به ميزباني كيش برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي، مسعود سليماني يكشنبه در جلسه مجمع عمومي هيات اسكواش خراسان جنوبي در بيرجند افزود: مبلغ جايزه پيشنهادي ما ، ‪ ۲۰‬هزار دلار است كه به احتمال بسيار قوي مورد موافقت كنفدراسيون اسكواش آسيا قرار خواهد گرفت.

وي گفت: اين بدان خاطر است كه ارديبهشت امسال در سفري كه به كشور هندوستان داشتم، با منيرشاه(مسوول كميته داوري كنفدراسيون اسكواش آسيا) و سوبرا ميجر مانيوم (مسوول كميته مربيان و آموزش كنفدراسيون اسكواش آسيا) مذاكرات خوبي صورت گرفت و آنها اعلام كردند با خواسته‌هاي منطقي ما موافقت خواهند كرد.

سليماني افزود: البته سازمان تربيت بدني با هرميزان مبلغي كه تقاضا كنيم، موافقت خواهد كرد، ولي سياست فدراسيون آن است كه اعتبارات دريافتي را خرج توسعه و تقويت اين رشته ورزشي در سطح استانها كند.

وي در بخش ديگري به طرح ملي نخبه گرايي اشاره كرد و گفت: اين طرح از تيرماه امسال آغاز شده و تاكنون دو هزار و ‪ ۵۰۰‬نفر علاقه مند با اين رشته شناسايي و جذب شده اند.

سليماني افزود: اين طرح كه از دو كشور مالزي و انگلستان (كشورهاي پايه در اين رشته) الگو برداري شده، با هدف تشكيل تيم‌هاي پايه ملي و پشتيبان تشكيل شده است.

وي همچنين گفت: در راستاي اجراي طرح فوق كشور را به هشت منطقه تقسيم كرده ايم كه رياست منطقه چهارم شامل استانهاي سه گانه خراسان و سيستان و بلوچوستان به عهده مشهد است.

سليماني در بخش ديگري درخصوص اعتبارات اجراي طرح فوق اظهار داشت: سازمان تربيت بدني قول داده به هر ميزان كه اعتبارات مورد نياز باشد، آن را تامين كند.

وي در ادامه در خصوص وضعيت استانهاي برتر در رشته اسكواش نيز گفت: هم اكنون استان يزد از حيث قهرمان پروري و استان گلستان از حيث عمومي شدن اين رشته ورزشي، در جايگاه نخست كشور قرار دارند.

سليماني افزود: بر همين اساس ميزباني مسابقات جوانان آسيا با عنوان ‪)PSA‬ موسسه حرفه‌اي اسكواش بازان) را در تقويم ورزشي فدراسيون به نام استان گلستان(گرگان) ثبت كرديم كه امسال در سالروز ولادت حضرت مهدي(عج) برگزار و مقرر شد(به دليل چرخش ماه قمري) هر سال در پنجم مرداد ماه در اين شهرستان برگزار شود.

وي در بخش ديگري در خصوص اعتبارات سال جاري فدراسيون نيز گفت: ابتداي فروردين امسال سازمان تربيت بدني اعتبارات ‪ ۱۷‬فدراسيون را بار اساس تقويم ورزشي آنها تعيين كرد و بقيه فدراسيون‌ها به ‪ ۱۵‬فروردين به بعد موكول شد سليماني افزود: از سوي ديگر مجلس شوراي اسلامي اعتبارات بند ب را ‪ ۲۰‬هزار ميليارد ريال تعيين و اختيار آن را به رياست محترم جمهور واگذار كرده است و لذا سازمان تربيت بدني منتظر مشخص شدن تكليف اين اعتبارات است.

وي در عين حال گفت:اما آنچه مشخص است هم اعتبارات كميته ملي المپيك و هم اعتبارات سازمان تربيت بدني در سال جاري چند برابر شده ، منتهي ما بر اساس تلاش استانها برايشان هزينه خواهيم كرد.


گفتني است:در اين جلسه رضا مرغوب با كسب ‪ ۱۴‬راي از مجموع ‪ ۱۵‬راي به مدت چهار سال به عنوان رييس هيات اسكواش خراسان جنوبي برگزيده شد.ك/‪۲‬ ‪۶۶۶‬تاریخ: 1389/5/31
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: