برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

رييس ‪ :IOC‬المپيك نوجوانان سنگاپور موفقيتي چشمگير براي ورزش دنياست

ورزش. المپيك سنگاپور. رييس ‪ioc‬
تهران - رييس كميته بين‌المللي المپيك ‪ IOC‬ضمن بيان رضايت خود از برگزاري نخستين دوره بازيهاي المپيك نوجوانان ‪ ۲۰۱۰‬سنگاپور، آنرا موفقيتي چشمگير براي ورزش جهان توصيف كرد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا و به نقل از كميته ملي المپيك، ژاك روگ در گفت و گويي با روزنامه ‪ The Straits Times‬سنگاپور اعلام كرد كه اين بازي ها موفقيت چشمگيري را به همراه خواهد داشت.

وي افزود: هنوز تا پايان اين رقابت‌ها چند روز باقي مانده است و بايد كاملا هوشيار بود.

ژاگ روگ روز جمعه نيز از دهكده ورزشكاران واقع در محوطه دانشگاه تكنولوژي نانيانگ بازديد كرد و در طول اين بازديد، وي چندين بار مقابل غرفه‌هاي دانش آموزان سنگاپوري كه با موضوع آموزش فرهنگي ايجاد شده بود، توقف كرد.

روگ در اين بازديد تاييد كرد كه ما مي‌خواهيم رويدادي را ترتيب دهيم كه نه بازيهاي المپيك كوچك و نه مسابقات قهرماني نوجوانان جهاني بوده، بلكه تلفيقي از آموزش و فرهنگ در ورزش در سطح حرفه‌اي باشد، اين آن چيزي است كه ما مي‌خواهيم.

وي تصريح كرد كه بازيهاي المپيك نوجوانان بايستي يك رويداد بين‌المللي چند ورزشي، قابل مقايسه با بازيهاي المپيك اما مخلوطي از فرهنگ و آموزش و شركت ورزشكاران سنين ‪ ۱۴‬تا ‪ ۱۸‬سال باشد.

نخستين دوره المپيك نوجوانان سنگاپور با هدف گسترش ورزش در ميان نسل جوان كه اوقات كمتري را صرف ورزش مي‌كنند و بيشتر وقت خود را با رايانه و تلويزيون مي‌گذرانند از ‪ ۲۳‬مرداد ماه امسال آغاز شده است و چهارم شهريور ماه به پايان مي‌رسد.

اين بازيها با حضور ‪ ۳۶۰۰‬ورزشكار ‪ ۱۴‬تا ‪ ۱۸‬سال از ‪ ۲۰۴‬كشور جهان در ‪۲۶‬ رشته ورزشي در سنگاپور در حال برگزاري است.








تاریخ: 1389/5/31
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: