برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

اختصاصي/ يزداني خرم: طهماسبي مي‌تواند براي جمهوري آذربايجان كشتي بگيرد

ورزش. كشتي آزاد و فرنگي. محمدرضا يزداني خرم
تهران - رييس فدراسيون كشتي ايران، از دعوت مجدد و رسمي فدراسيون كشتي جمهوري آذربايجان از سامان طهماسبي كشتي گير ايراني خبر داد و اظهار داشت : كشتي گرفتن طهماسبي براي آذربايجاني ها، از نظر ايران و فدراسيون بين المللي كشتي (فيلا) بلامانع است.

محمدرضا يزداني خرم روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در اين زمينه توضيح داد: فدراسيون كشتي جمهوري آذربايجان بار ديگر و به تازگي از سامان طهماسبي كشتي گير ملي پوش كشتي فرنگي ايران و دارنده ‪ ۲‬مدال برنز جهان در وزن ‪ ۸۴‬كيلوگرم، به صورت رسمي و با هماهنگي و اجازه فدراسيون كشتي ايران و فدراسيون بين‌المللي كشتي (فيلا) براي كشتي گرفتن در اين كشور دعوت كرده است.

يزداني خرم اضافه كرد: با دعوت رسمي فدراسيون كشتي جمهوري آذربايجان، ظاهرا قرار است سامان طهماسبي با پيراهن تيم ملي اين كشور در پيكارهاي كشتي قهرماني سال ‪ ۲۰۱۰‬بزرگسالان جهان در روسيه به ميدان برود.

وي ادامه داد: دعوت از طهماسبي براي كشتي گرفتن او در جمهوري آذربايجان و يا با پيراهن تيم ملي اين كشور در هر كشور ديگري از جمله پيكارهاي كشتي قهرماني جهان در روسيه، اين بار برخلاف دفعه پيش با موافقت و هماهنگي فدراسيون كشتي ايران و طبق مقررات فدراسيون بين‌المللي كشتي فيلا صورت گرفته است و مشكلي از اين بابت متوجه اين كشتي گير كردستاني نيست.

وي افزود: فدراسيون كشتي جمهوري آذربايجان در پي اين دعوت رسمي، براي مدت معيني با سامان طهماسبي به صورت رسمي قرارداد خواهد بست و او پس از پايان قرارداد خود با آذربايجاني‌ها به ايران بازخواهد گشت.

يزداني خرم گفت: بنابراين از نظر قانوني و طبق مقررات فيلا، منعي براي كشتي گرفتن طهماسبي در جمهوري آذربايجان و حتي حضور وي در پيكارهاي كشتي قهرماني جهان در روسيه با پيراهن تيم ملي كشتي فرنگي جمهوري آذربايجان وجود ندارد.

رييس فدراسيون كشتي سپس به مشكلات ايجاد شده براي سامان طهماسبي در پي دعوت چندي پيش فدراسيون كشتي جمهوري آذربايجان از اين كشتي گير اشاره كرد و گفت: دعوت چندي پيش آذربايجاني‌ها از طهماسبي به صورت غيررسمي و بدون اجازه و هماهنگي با فدراسيون كشتي ايران و فدراسيون بين‌المللي كشتي (فيلا ) صورت گرفت و طهماسبي از طريق سايت اينترنتي و راسا اقدام به همكاري با فدراسيون كشتي جمهوري آذربايجان كرده بود.

به همين دليل وي از سوي فدراسيون بين‌المللي كشتي با يك محروميت شش ماهه مواجه شد كه با رايزني فدراسيون كشتي ايران كه اين كشتي گير نسبت به مقررات فيلا كاملا بي‌اطلاع بوده است، اين محروميت به سه ماه تقليل يافت.

يزداني خرم اضافه كرد: آذربايجاني‌ها دفعه پيش، علاوه بر دعوت از سامان طهماسبي كشتي گير ايراني، همچنين از چندين كشتي گير روس و گرجي براي شركت در مسابقه‌هاي داخلي كشور خود دعوت كرده بودند كه كشتي گيران روسي و گرجي علاوه بر محروميت خود همچنين مجبور به پرداخت جريمه نقدي دلاري به فيلا نيز شدند.
تاریخ: 1389/5/31
کلمات کلیدی: ، ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: