برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

وزنه برداری معلولان - مالزی ؛رجبی و رحمان طلایی شدند/ جوان ایرانی 20 کیلوگرم رکورد جهان را ارتقا بخشید

کوالالامپور - دفتر منطقه‌ای خبرگزاری مهر در شرق آسیا: کاظم رجبی و سیامند رحمان، وزنه برداران دسته 100+ کیلوگرم ایران در دور دره سنی بزرگسالان و جوانان، کاروان ورزشی کشورمان را در ششمین روز مسابقات جهانی معلولان مالزی صاحب دو مدال طلا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر در کوالالامپور، با دو مدال طلایی که امروز جمعه در دسته فوق سنگین برای کشورمان بدست آمد، مجموع مدال‌های تیم ملی کشورمان در رقابت‌های جهانی مالزی به عدد 13 رسید.

بر پایه این گزارش، کاظم رجبی در وزن 100+ کیلوگرم رده سنی بزرگسالان در حرکت نخست خود وزنه 250 کیلوگرم، در حرکت دوم وزنه 260 کیلوگرم و در حرکت سوم وزنه 265 کیلوگرم را به راحتی مهار و مدال طلای این دوره از مسابقات وزنه برداری جهان را از آن خود کرد.

سیامند رحمان، دیگر وزنه بردار کشورمان که برای حضور در رقابت‌های جوانان در این مسابقات حضور یافته بود، در رده بزرگسالان وزنه 260 کیلوگرمی را مهار کرد و نقره گرفت. در این دسته ورزشکار عراقی با مهار وزنه 250 کیلوگرمی سوم شد.

سیامند رحمان در وزن 100+ کیلوگرم رده سنی جوانان با مهار وزنه‌های 250 و 260 کیلوگرم در حرکت‌های اول و دوم خود، وزنه 265 کیلوگرم را برای حرکت سوم انتخاب کرد اما با وجود پرس این وزنه، داوران چراغ سفید را برای او روشن نکردند.

رحمان که مدال طلای خود را مسجل کرده بود، در حرکت چهارم و به منظور رکوردشکنی وزنه 285 کیلوگرمی را انتخاب کرد و 20 کیلوگرم رکورد جهان که متعلق به کاظم رجبی بود را بهبود بخشید.

بدین ترتیب وزنه برداران معلول تیم ملی کشورمان در ششمین روز این دوره از مسابقات 6 نشان طلا، پنج مدال نقره و دو برنز را در کارنامه خود ثبت کردند.

رقابت‌های جهانی وزنه برداری معلولان با حضور 290 ورزشکار از 49 کشور جهان در سالن "تیتی وانگسا" ورزشگاه کوالالامپور مالزی برگزار شد.

تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان کشورمان همچنین با کسب 24 مدال، عنوان قهرمانی مسابقات بین المللی 2010 لیبی را از آن خود کرده بود.


تاریخ: 1389/5/8
موضوع: معلولان
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: