برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

تیراندازی قهرمانی جهان-آلمانپیشنهادهای هاشمی به ISSF/ رفع مشکل روادید تیراندازان و حمل و نقل سلاح ورزشی

رئیس فدراسیون تیراندازی ایران به ‌عنوان تنها سخنران مجمع فدراسیون جهانی پیشنهادهایی را در راستای تسهیل اخذ روادید تیراندازان و حمل و نقل سلاح و مهمات ورزشی و ایفاء نقش بیشتر رسانه‌ها در حوزه تیراندازی مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمهدی هاشمی پس از پایان مجمع انتخابات فدراسیون جهانی تیراندازی ضمن تبریک به رئیس فدراسیون بین ‌المللی تیراندازی به دلیل انتخاب مجدد در این سمت، خواستار آن شد تا مسئولان جدید ISSF رفع مشکلات تیراندازان در تهیه روادید و حمل سلاح و مهمات ورزشی را در اولویت کاری خود قرار دهند و از طرفی از رسانه‌ها بیش از پیش در جهت توسعه ورزش تیراندازی بهره گیرند.

وی با مثبت ارزیابی کردن راه‌ اندازی کمیته رسانه‌ها در فدراسیون بین‌المللی تیراندازی اظهار داشت: اطلاع ‌رسانی مهمترین رکن توسعه ورزش تیراندازی است و متاسفانه امروز کمتر رسانه‌‌ای با تیراندازی و فرهنگ آن آشناست. این ورزش ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که آن را از سایر رشته‌‌های ورزشی متمایز ساخته است و لازمه معرفی آن به همگان، تعامل هرچه بیشتر و بهتر با رسانه‌هاست.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات فدراسیون‌‌های تیراندازی در راه اعزام ورزشکاران خود به مسابقات جهانی اشاره کرد و افزود: برای توسعه ورزش تیراندازی باید رفت و آمد ورزشکاران، مربیان، داوران و اعضای فدراسیوان‌های تیراندازی به کشورهای دیگر تسهیل شود. رفع این مشکل نیاز به بسترسازی از سوی اعضا و مسئولان فدراسیون بین‌ المللی تیراندازی دارد که تمهیدات لازم را در کشورهای خود بیاندیشند.

هاشمی تصریح کرد: فدراسیون تیراندازی ایران همواره برای اعزام ورزشکاران خود به برخی از کشورها از جمله استرالیا و آلمان با مشکلاتی مواجه بوده است که با همکاری "شیخ سلمان آل صباح" رئیس کنفدراسیون تیراندازی آسیا و "لوچیانو روسی" نایب رئیس فدراسیون بین‌المللی تیراندازی مرتفع شده است.

وی با بیان اینکه رفع این مشکل نیازمند یک عزم جدی میان اعضای فدراسیون جهانی تیراندازی است، تاکید کرد: فدراسیون بین ‌المللی تیراندازی و تک تک اعضای آن باید این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده و چاره‌ای برای برطرف کردن این مشکل بیاندیشند تا در آینده شاهد تکرار چنین مشکلاتی در راه گسترش ورزش تیراندازی نباشیم.

هاشمی در ادامه به مشکل حمل سلاح و مهمات ورزشی از طریق خطوط هوایی اشاره کرد و گفت: مشکلات بوجود آمده در فرودگاه‌های اغلب کشورها همواره زمان زیادی از وقت تیم‌‌های تیراندازی کشورهای مختلف جهان را می ‌گیرد. این مشکل به دغدغه اصلی ورزشکاران و تیم‌های اعزامی به مسابقات جهانی و بین ‌المللی تبدیل شده است و باعث خستگی و دلسردی ورزشکاران می ‌شود.

رئیس فدراسیون تیراندازی ایران ادامه داد: بر اساس اطلاع اینجانب و بررسی‌‌های صورت گرفته، این مشکل در صورت مذاکره مسئولان فدراسیون بین ‌المللی تیراندازی با مسئولان سازمان بین ‌المللی هواپیمایی به سادگی برطرف خواهد شد که مطمئنا در صورتی که دو طرف بتوانند دستورالعملی در این خصوص تهیه و به کشورهای عضو ابلاغ کنند، دیگر شاهد بروز چنین مشکلاتی در فرودگاه‌‌ها نخواهیم بود و بسیاری از زمان‌‌های تلف شده را کاهش داده و از خستگی تیراندازان و مدیران کاسته می شود.

مجمع فدراسیون جهانی تیراندازی طی دو روز گذشته در مونیخ آلمان و پیش از آغاز پنجاهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان و انتخابی المپیک برگزار شد. رقابت‌های تیراندازی قهرمانی جهان از هشتم تا بیستم مردادماه در آلمان برگزار می شود که کاروان ایران برای اولین بار با ترکیب کامل در این مسابقات حاضر خواهد شد.


تاریخ: 1389/5/8
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: