برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

در مجمع عمومي فدراسين بين‌المللي تيراندازي در مونيخ: پيشنهادهاي هاشمي به نمايندگان ‪ ۱۶۰‬كشور عضو فدراسيون بين‌المللي تيراندازي

ورزش. تيراندازي. هاشمي
تهران - رييس فدراسيون تيراندزاي جمهوري اسلامي ايران در دومين روز از نشست مجمع عمومي فدراسيون بين‌المللي تيراندزاي ‪ issf‬به عنوان تنها سخنران اين مجمع پيشنهاداتي را مطرح كرد.

به گزارش روز جمعه ايرنا از فدراسيون تيراندازي ايران، سيد مهدي هاشمي در راستاي تسهيل اخذ رواديد تيراندازان جهت بهبود وضعيت رفت و آمد آنها در ميان كشورهاي عضو، ايفاي نقش بيشتر رسانه‌ها در حوزه تيراندازي و تسهيل در حمل و نقل سلاح و مهمات ورزشي پيشنهادهايي به اعضاي ‪ issf‬داد.

وي ضمن تبريك به الگاريو واسگوئز آرنا رييس فدراسيون بين‌المللي تيراندازي به دليل انتخاب مجدد در اين سمت، اظهار داشت: او در اين مدت توانسته است تيراندازي جهان را به مسير درستي هدايت كند.

هاشمي براي آرنا در دوره جديد مديريتي آرزوي موفقيت كرد و خواستار آن شد تا مسوولان آتي فدراسيون بين‌المللي تيراندازي، رفع مشكلات تيراندازان در تهيه رواديد و حمل سلاح و مهمات ورزشي را در اولويت كاري خود قرار دهند و از طرفي از رسانه بيش از گذشته در جهت توسعه ورزش تيراندازي بهره گيرند.

وي با مثبت ارزيابي كردن راه اندازي كميته رسانه در فدراسيون بين‌المللي تيراندازي اظهار داشت: اطلاع رساني مهمترين ركن توسعه ورزش تيراندازي است و متاسفانه امروز كمتر رسانه‌اي با تيراندازي و فرهنگ آن آشنا است.

رييس فدراسيون تيراندازي ايران خواستار آن شد تا مسوولان فدراسيون بين المللي تيراندازي اهتمام بيشتري به بحث رسانه داشته باشند تا ورزش جسمي، ذهني و روحي تيراندازي بهتر و بيشتر به مردم دنيا معرفي شود.

به گفته هاشمي، اين ورزش ويژگي‌هاي منحصر به فردي دارد كه آن را از ساير رشته‌هاي ورزشي متمايز ساخته است و لازمه معرفي آن به همگان، تعامل هرچه بيشتر و بهتر با رسانه‌ها است.

رييس فدراسيون تيراندازي ايران اظهار داشت: براي تحقق اين مهم ضروري است كه از افراد آشنا به رسانه و اطلاع رساني در كميته رسانه فدراسيون جهاني تيراندازي استفاده شود كه توانايي انجام اين وظيفه مهم را داشته باشند.

وي افزود: از رييس فدراسيون بين‌المللي تيراندازي خواستارم كه اين نياز ضروري ورزش تيراندازي را دنبال كرده و به كميته رسانه فدراسيون بين المللي دستور دهد كه اين موضوع را با جديت پي‌گيري كند و هر از چند گاهي گزارشي از اقدامات خود به اعضاي مجمع ارايه دهد.

هاشمي در بخش ديگري از سخنان خود به مشكلات فدراسيون‌هاي تيراندازي در راه اعزام ورزشكاران خود به مسابقات جهاني اشاره كرد و گفت: براي توسعه ورزش تيراندازي بايد رفت و آمد ورزشكاران، مربيان، داوران و اعضاي فدراسيوان هاي تيراندازي به كشورهاي ديگر تسهيل شود.

رييس فدراسيون تيراندازي ايران اظهار داشت: رفع اين مشكل نياز به بسترسازي از سوي اعضا و مسوولان فدراسيون بين‌المللي تيراندازي دارد كه تمهيدات لازم را در كشورهاي خود بيانديشند.

هاشمي تصريح كرد: فدراسيون تيراندازي ايران همواره براي اعزام ورزشكاران خود به برخي از كشورها از جمله استراليا و آلمان با مشكلاتي مواجه بوده است كه با همكاري شيخ سلمان آل صباح رييس كنفدراسيون تيراندازي آسيا و لوچيانو روسي نايب رييس فدراسيون بين‌المللي تيراندازي مرتفع شده است.

وي با بيان اين كه رفع اين مشكل نيازمند يك عزم جدي ميان اعضا است، اظهار داشت: فدراسيون بين‌المللي تيراندازي و تك تك اعضاي آن بايد اين موضوع را در اولويت كاري خود قرار داده و چاره‌اي براي برطرف كردن اين مشكل بيانديشند تا در آينده شاهد تكرار چنين مشكلاتي در راه گسترش ورزش تيراندازي نباشيم.

هاشمي در ادامه به مشكل حمل سلاح و مهمات ورزشي از طريق خطوط هوايي اشاره كرد و گفت: مشكلات بوجود آمده در فرودگاه‌هاي اغلب كشورها همواره زمان زيادي از وقت تيم‌هاي تيراندازي كشورهاي مختلف جهان را مي‌گيرد.

وي افزود: اين مشكل به دغدغه اصلي ورزشكاران و تيم‌هاي اعزامي به مسابقات جهاني و بين‌المللي تبديل شده است و باعث خستگي و دلسردي ورزشكاران مي شود.

رييس فدراسيون تيراندازي ايران اظهار داشت: بر اساس اطلاع اينجانب و بررسي هاي صورت گرفته، اين مشكل در صورت مذاكره مسوولان فدراسيون بين‌المللي تيراندازي با مسوولان سازمان بين‌المللي هواپيمايي به سادگي برطرف خواهد شد.

هاشمي اظهار داشت: در صورتي كه دو طرف بتوانند دستورالعملي در اين خصوص تهيه و به كشورهاي عضو ابلاغ كنند، ديگر شاهد بروز چنين مشكلاتي در فرودگاه ها نخواهيم بود و بسياري از زمان‌هاي تلف شده را كاهش داده و از خستگي تيراندازان و مديران كاسته مي‌شود.

هاشمي خاطرنشان كرد: فدراسيون تيراندازي جمهوري اسلامي ايران به عنوان يكي از اعضاي رسمي فدراسيون بين‌المللي تيراندازي آمادگي آن را دارد كه در راه برطرف ساختن مشكلات مطرح شده به اندازه توان خود وارد عمل شود.

تاریخ: 1389/5/8
کلمات کلیدی: ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: