برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

داور بين الملي كشتي: نبايد نتايج جوانان در مجارستان را فاجعه خواند

ورزش. كشتي. جوانان
تهران - داور اعزامي ايران به مسابقات قهرماني كشتي جوانان جهان گفت:
نتايج آزاد و فرنگي كاران جوان كشورمان در رقابتهاي جهاني مجارستان را نبايد يك فاجعه قلمداد كرد.

ميرزا آقا احمدي به عنوان يكي از داوران بين‌المللي كشتي كشورمان بر اين باور است كه نتايج بدست آمده در مجارستان بايد زمينه‌اي براي برنامه ريزي و كار بهتر تلقي شده تا كشتي ايران به جايگاه واقعي خود برسد.

وي كه عضور تمي داوري رقابتهاي قهرماني كشتي جوانان جهان در مجارستان بود ، در اين خصوص به ايرنا گفت:حضور پررنگ و قدرتمند كشورهاي صاحب نام كشتي دنيا در اين دوره از پيكارها باعث شده بود تا شاهد كشتي‌هاي حساس، تكنيكي و نفس‌گيري باشيم كه به هيچ عنوان پيروزي و شكست در آنها قابل پيش بيني نبود.

وي ناشناخته بودن حريفان را يكي از عوامل حساسيت پيكارها دانست و گفت:به دليل اينكه بيشتر كشتي گيران حاضر در اين رقابتها، اولين ميدان جهاني و بين‌المللي خود را پشت سر مي‌گذاشتند، باعث شده بود تا نتوان هيچ گونه پيش داوري در خصوص عملكرد آنان داشت.

احمدي در خصوص عملكرد كشتي گيران اعزامي كشورمان گفت: نه مي‌توان نتايج بدست آمده را مطلوب ارزيابي كرد و نه مي‌توان آنرا فاجعه خواند، بلكه بايد عملكرد هر كدام از آنان را زير ذره بين قرارداد تا با رفع نواقص موجود، زمينه پيروزي در ميادين بعدي را فراهم كرد.

وي در ادامه افزود: كشتي ايران هميشه در سطح جهان جايگاه ويژه‌اي داشته، اما اين را هم بايد در نظر گرفت كه حريفان ما نيز مدام در حال كار و فعاليت هستند و مطمئنا اگر همگام با آنان پيش نرويم، خيلي زود از كورس رقابت با آنان عقب مي‌مانيم.

داور بين‌المللي كشتي كشورمان با اشاره به كادر فني تيم‌هاي اعزامي اظهار داشت:علاوه بر اينكه فدراسيون، اردوها و تداركات ايده آلي را براي اردونشينان فراهم ساخته، بايد به اين موضوع نيز توجه داشت كه تمام دنيا براي پرورش نيروهاي جوان و نوجوان خود از برترين و باتجربه‌ترين مربيان استفاده مي‌كند.

احمدي افزود:اما متاسفانه اين موضوع در كشور ما لحاذ نشده و با تمام احترامي كه براي مربيان فعلي اين رده سني قائلم، بايد ترتيبي اتخاذ شود تا از مربيان با تجربه و سازنده ديگري در اين سطوح استفاده شود.

وي در پايان گفت: قضاوت اين دوره از مسابقات نيز به دليل حضور داروان نمونه كشورهاي مختلف در سطح بسيار بالايي قرار داشت و به جز چند مورد جزئي ، مشكل خاصي در امر قضاوت‌ها ديده نشد.ضمن اينكه داوران ايراني نيز عملكرد خوبي از خود به نمايش گذاشتند تا بار ديگر توانايي و شايستگي خود را اثبات كنند.تاریخ: 1389/5/8
کلمات کلیدی: ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: