برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

برای انتخاب رئیس و اعضای فیفا؛مجمع AFC یک روز پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا برگزار می‌شود

مجمع کنفدراسیون فوتبال آسیا یک روز قبل از شروع جام ملت‌های آسیا 2011 و با حضور نمایندگان 46 فدراسیون عضو در دوحه قطر برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری فوتبال آسیا، مجمع کنفدراسیون فوتبال آسیا یک روز قبل از شروع جام ملت‌های آسیا 2011 و با حضور نمایندگان 46 فدراسیون عضو در دوحه قطر برگزار خواهد شد. کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا روز جمعه با پیشنهاد رئیس کنفدراسیون برای برگزاری مجمع موافقت کرد. 

محمد بن همام گفت: سال آینده میلادی در قطر به نمایندگان همه 46 کشور عضو امکان می دهد تا در مهمترین بازیهای فوتبال قاره آسیا شرکت داشته باشند. این فرصت مناسبی است تا از همه فدراسیون‌ها دعوت کنیم میهمان این جشن بزرگ باشند.   رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا خاطر نشان کرد: من به یاد ندارم تا به حال چنین اتفاقی افتاده باشد حداقل در زمان ریاست من این اتفاق نیفتاده بود.   در این مجمع قرار است سمت ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا و سه عضو کمیته اجرایی فیفا به رای گذاشته شود.   در ابتدای جلسه امروز بن همام به همه حاضران موفقیت آسیایی‌ها در جام جهانی 2010 را تبریک گفت و تصریح کرد: همه ما در اینکه آسیا قدرت بالایی در جام جهانی نشان داد اتفاق نظر داریم. دو تیم ما به مرحله یک هشتم نهایی رسیدند و دو تیم دیگر هم با کمی بدشانسی روبه‌رو شدند.   وی در ادامه افزود: سه تیم آسیایی با مربیان آسیایی هدایت شدند و نتایج قابل قبولی گرفتند. داوران ما هم در جام جهانی شایسته تقدیر بودند.   او درباره درخواست آسیایی‌ها برای میزبانی جام جهانی 2022 گفت: " ما چهار متقاضی میزبانی داریم که سه تای آنها در کمیته اجرایی فیفا نماینده دارند. من دکتر چانگ و اوگورا از کشورهای خود قطر، کره جنوبی و ژاپن حمایت خواهیم کرد.   وی تاکید کرد: باید به یکدیگر قول دهیم که اگر هر کدام از پیشنهادهای ما منتفی شد حمایت ما به سمت غیر آسیایی‌ها نرود. نه فقط از لحاظ رای بلکه در حمایت و پشتیبانی از نامزدها. فکر می کنم در این مورد ما باید به آسیا متعهد بمانیم.   اعضا کمیته اجرایی فیفا در این مورد از نظر رئیس AFC حمایت کردند و گفتند که با تمام توان از پیشنهاد آسیایی حمایت می کنند.   کمیته اجرایی تصمیمات مختلفی از سوی کمیته‌های دیگر را تصویب کرد که یکی از آنها تشکیل کمیته مربیان آسیا بود.   همچنین "حسین سعید"، رئیس فدراسیون فوتبال عراق از اعضا کمیته برای حمایت از او و فدراسیونش در اتفاقات اخیر تشکر کرد.
تاریخ: 1389/5/8
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: