برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

محمدی عنوان کرد:استقلال و پرسپولیس چهار سهمیه ایران را حفظ می‌کنند/ تذکر به چند مربی لیگ

رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به حضور دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا به احتمال فراوان چهار سهمیه ایران در این مسابقات حفظ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عزیزالله محمدی ضمن بیان این مطلب با اشاره به نشست کمیته لیگ حرفه‌ای فوتبال آسیا در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: روسای سازمان لیگ 10 کشوری که تیم‌های باشگاهی آنها در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند، عضو کمیته این مسابقات هستند. در مقر AFC بیشترین بحث در مورد بازدید نمایندگان AFC از 18 باشگاه لیگ برتری ایران خواهد بود و آنها مسائل و نقاط قوت و ضعف تیم‌ها را به ما اعلام خواهند کرد .

وی افزود: نسبت به فصل گذشته، لیگ برتر ایران و باشگاه‌های ما پیشرفت بیشتری داشته‌اند بنابراین ما چهار سهمیه را به احتمال فراوان در لیگ قهرمانان حفظ خواهیم کرد چرا که کشورهایی که از غرب و شرق آسیا خواهان حضور در لیگ قهرمانان شده‌اند، شرایط لازم برای حضور در این پیکارها را ندارند و همین مسئله شانس ما را برای حفظ چهار سهمیه بیشتر می کند.

محمدی با اشاره به استانداردهای لازم برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: چهار کشورغرب آسیا شرایط لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را ندارند بنابراین به احتمال فراوان هر چهار سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا حفظ خواهد شد. مسئولان AFC زمانی که برای بازدید به ایران آمدند اولین سئوال‌شان این بود که آیا پرسپولیس درفصل آینده لیگ قهرمانان در این رقابت‌ها حضور دارد یا نه. درفصل قبل به دلیل عدم حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا شمار تماشاگران این مسابقات نسبت به گذشته کمتر شده بود. بنابراین آنها دچار زیان شدند.

وی یادآور شد: مسئولان AFC تمایل دارند پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشند زیرا می ‌دانند این دو تیم طرفداران زیادی دارند. من به مسئولان AFC گفتم اگر دیدار استقلال و الشباب درتهران برگزار می ‌شد، صد هزار تماشاگر به ورزشگاه می ‌آمد اما درعربستان فقط 15هزار تماشاگر به ورزشگاه رفته بود.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در خصوص تذکر به برخی از مربیان لیگ برتر اظهار داشت: در رابطه با موضع ‌گیری‌هایی که برخی مربیان تیم‌ها علیه یکدیگر انجام می ‌دهند به چند باشگاه نامه‌های محرمانه نوشتیم و از آنها خواسته‌ایم به کادر فنی و مربیان تذکر بدهند به جای آنکه درمصاحبه علیه یکدیگرموضع ‌گیری کنند به کار فنی خود بپردازند و درمیدان شایستگی‌هایشان را ثابت کنند.

وی تصریح کرد: مربیان نباید بر سر انتقال یک بازیکن یا مسائل دیگر وارد حاشیه‌های بی ‌مورد شوند. درآستانه آغاز لیگ دهم باز هم شعارفصل قبل را سرلوحه کارخود قرار دادیم که احترام به خود و دیگران است و این احترام باید حفظ شود. دین ما دین اخلاق است و پیامبر مکرم اسلام (ص) ما نیز بر اخلاق تاکید فراوانی دارند.


تاریخ: 1389/5/4
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: