برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

علی کفاشیان:حفظ چهار سهمیه لیگ قهرمانان تضمین شده نیست/ نگران تیم امید هستم

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه حفظ سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا هیچ تضمینی ندارد، تاکید کرد: فوتبال ایران برای کسب چهار سهمیه لیگ قهرمانان آسیا از استانداردها و امتیازات ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی کفاشیان در خصوص حضورش در نشست اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی و دستاوردهای این سفر اظهار داشت: کفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال توسعه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و افزایش مشارکت کشورها در این رقابت‌هاست از همین رو در نظر دارد تا سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در بین کشورهای بیشتری تقسیم کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه وضعیت کشورهای غرب آسیا برای برخورداری از حداقل استانداردهای AFC چندان مطلوب نیست اما این وضعیت در شرق آسیا کاملا متفاوت است و کشورهایی نظیر تایلند، سنگاپور و ... سرمایه گذاری خوبی روی فوتبال داشته‌اند و از امکانات سخت افزاری مناسبی برخوردارند که مسئولان AFC را متقاعد کرده که بخشی از سهمیه لیگ قهرمانان را به این کشورها اختصاص دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال که با برنامه ورزش از نگاه 2 گفتگو می کرد، همچنین اظهار داشت: مسئولان لیگ حرفه‌ای آسیا در بازدیدهای خود ارزیابی دقیقی از تمام کشورهای آسیایی و نامزد حضور در این مسابقات داشتند و در نشست اخیر نیز سوزوکی، رئیس کمیته لیگ قهرمانان آسیا گزارشی از بازدیدهای خود ارائه کرد اما تصمیم گیری نهایی در خصوص سهمیه بندی کشورهای آسیایی در نشست آبان‌ماه جاری انجام خواهد شد.

کفاشیان با بیان اینکه این احتمال وجود دارد تا از سهمیه کشورهایی که چهار تیم در لیگ قهرمانان آسیا دارند کاسته شود و به برخی از کشورهای جدید سهمیه اختصاص یابد، گفت: با وجود اینکه حضور ایران در لیگ قهرمانان آسیا برای AFC از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است ولی این احتمال وجود دارد که از سهمیه کشورهایی که چهار سهمیه دارند کاسته شود و فرصت حضور در لیگ قهرمانان به برخی کشورهای دیگر آسیایی اختصاص یابد.

وی در عین حال تصریح کرد: مسئولان لیگ حرفه‌ای فوتبال آسیا برای حضور تماشاگران درمسابقات لیگ قهرمانان اهمیت ویژه‌ای قائلند و از همین رو نظر مساعدی بر روی حضور تیم استقلال در لیگ قهرمانان دارند که در این صورت چهار سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا حفظ خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه مسئولان لیگ قهرمانان آسیا در نظر دارند تا لیگ آسیا به استانداردهای لیگ‌های اروپا نزدیک شود، تصریح کرد: با توجه به این هدفگذاری احتمال کاهش سهمیه کشورها برای افزایش سطح کیفی این مسابقات بسیار زیاد است. در همین راستا در نشست اخیر، مسئولانی از لیگ برتر کشور انگلستان به تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های حرفه‌ای فوتبال این کشور در سطح باشگاهی پرداختند و به سئوالات اعضا پاسخ دادند. 

کفاشیان در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز نگرانی از تیم امید و همکاری نکردن برخی باشگاه‌ها با این تیم اظهار داشت: ما نگرانی خاصی در خصوص تیم‌های نوجوانان و جوانان نداریم و برنامه‌های تدارکاتی و اردوهای این تیم به خوبی پیش می رود اما شرایط برای تیم امید اینگونه نیست.

وی یادآور شد: تیم امید از نظر برگزاری دیدارهای تدارکاتی با شرایط مورد نظر مربیان روبه‌رو نیست و از این بابت با کمبودهایی روبه‌رو هستیم ضمن اینکه برخی باشگاه‌ها نیز برای در اختیار گذاشتن بازیکنان خود همکاری خوبی با تیم امید ندارند که در نظر داریم در این باره در کمیته فنی به یک تصمیم گیری قطعی برسیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در عین حال تصریح کرد: همچنین در نظر داریم در مورد بازیکنان تیم امید که در اردوی تیم ملی بزرگسالان حضور دارند نیز به یک تصمیم گیری مشترک دست یابیم تا وضعیت این بازیکنان نیز برای همراهی تیم امید قطعی شود.

کفاشیان در بخش پایانی سخنان خود در مورد شکایت علی دایی از فدراسیون فوتبال اظهار داشت : قرار است این هفته شورای استیناف رای نهایی خود را در این باره صادر کند که خود را موظف به اجرای آن می دانیم . البته با توجه به اعتراض طرفین بر روی رای ابتدایی کمیته انضباطی امیدوارم این اختلاف به نحو مسالمت آمیزی حل و فصل شود.

وی یادآور شد : اختلاف ما و علی دایی بر روی متممی است که به قرارداد ایشان اضافه شده و دایی این متمم را قبول ندارد . دایی با فدراسیون فوتبال قرارداد سه ساله داشته که سال سوم آن بصورت مقطعی و تا جام جهانی بوده و با توجه به اینکه ایشان  از تیم ملی اخراج شدند، پرداخت دو سال قرارداد او تا زمان پیوستن به تیم پرسپولیس مد نظر فدراسیون فوتبال است .

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد احتمال کشیده شدن این دعوا به فیفا و مجامع بین المللی اظهار داشت: در مجموع امیدوارم کار رسیدگی به این پرونده در داخل کشور انجام شود چرا که طرح آن در سطح فیفا تبعات خوبی برای کشورمان ندارد.


تاریخ: 1389/5/9
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: