برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.

جهت شرکت در تورنمت بین المللی ایتالیا دختران محجبه تیم راگبی ایران مورد استقبال رسانه های خارجی قرار گرفتند

خبرگزاری بین المللی زنان ایران : تيم راگبي دختران كرمانشاه كه به نمايندگي از كشورمان راهي تورنمت بين‌المللي ايتاليا شدند در فرودگاه رم مورد استقبال رسانه‌هاي خارجي قرار گرفتند

خبرگزاری زنان ایران – تهران
سرویس ورزشی – فدراسیون ها

 

خبرگزاری بین المللی زنان ایران : تيم راگبي دختران كرمانشاه كه به نمايندگي از كشورمان راهي تورنمت بين‌المللي ايتاليا شدند در فرودگاه رم مورد استقبال رسانه‌هاي خارجي قرار گرفتند .

به گزارش خبرگزاری ایونا ، اين تيم كه با پوشش كامل اسلامي‌اش قرار است از امروز عصر به طور رسمي مسابقات خود در شهر كورتينا را آغاز كند در حالي وارد كشور ميزبان شد كه در ميان جمع زيادي از خبرنگاران شبكه‌هاي مختلف تلويزيوني و عكاسان ورزشي قرار گرفت و به نوعي غافلگير شد. اين استقبال كم نظير كه شايد براي اولين بار از تيم بانوان ايراني انجام گرفت باعث شد تا در روز گذشته اكثر شبكه‌هاي تلويزيوني ايتاليا، گزارشي از حضور تيم راگبي بانوان كرمانشاه در اين تورنمنت را به صورت مفصل پخش كنند.

در اين ميان اكثر خبرنگاران از داشتن پوشش اسلامي نمايندگان ايران متعجب شده و اين سوال براي آن مطرح شد كه آيا با اين پوشش مي‌توانند در مسابقه راگبي شركت كند يا نه؟ كه با جواب قاطع دختران ايراني مواجه شدند: "ما به راحتي با حجاب اسلامي ورزش كرده و حتي به موفقيت هم مي‌رسيم. "

همين امر كنجكاوي خبرنگاران را نسبت به نمايندگان ايران بيشتر كرد تا آنها با مسوولان تيم اعم از سرپرست، سرمربي و كاپيتان جوان تيم مصاحبه اختصاصي هم انجام دهند. بدين ترتيب اين تيم كه با هداف حضور در يك تورنمنت اروپايي و به منظور نشان دادن فرهنگ ايراني و پوشش اسلامي بانوان به ايتاليا سفر كرده است به خوبي توانسته نگاه همه را به خود جلب كرده و آنها براي اثبات حرف ورزشكاران ايران منتظرند تا ببينند آنها چطور در ميدان مسابقه پوشش اسلامي‌شان موفق مي‌شوند.

پيش از اين هم تيم ملي راگبي بانوان ايران كه سال قبل در رقابت‌هاي قهرماني آسيا شركت كرده بود مورد توجه رسانه‌هاي خارجي قرار گرفت، تا جايي كه خبرنگاران خارجي مستند حضور ورزشكاران دختر ايراني در مسابقات به همراه حجاب اسلامي‌شان را تهيه كردند و به نمايش گذاشتند.

جالب است كه رشته ورزشي راگبي كه در طول چند سال گذشته به رشد خوبي در كشور دست يافته همچنان مورد بي‌مهري قرار مي‌گيرد.

 

کدخبر : 89050934

تاریخ: 1389/5/9
موضوع: ورزش زنان
کلمات کلیدی: ، ، ،
اشتراک گذاری:          
لینک کوتاه:

نظرات
نام:
ایمیل:
وب سایت:
متن:
کد امنیتی:کد امنیتی
تکرار کد امنیتی: